Audi Q7

Yeni Audi Q7
Audi Q7, SUV sınıfı araçlar arasında tasarımı, yol tutuş, konfor ve performans özellikleri ile beğenilen bir model. Yeni Audi Q7, hafifleyen yapısı, çok daha verimli yeni motor teknolojileri, etkileyici tasarımı üstün malzeme ve üretim kalitesiyle dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor.

Yeni Audi Q7’de opsiyonel olarak alınabilen Matrix LED farlar gece üstün aydınlatma yeteneğinin yanında gündüzleri de öne çıkan bir özellik. Bağımsız kontrol edilebilen, yüksek hassasiyete sahip ışık yayan diyotlar sayesinde tüm şerit boyunca net bir görüş mümkün. Standart LED arka lambalar ve opsiyonel arka dinamik sinyaller de buna katkıda bulunuyor. Yeni Audi Q7’nin tasarımdaki amaçlardan biri olarak karmaşıklığın yalınlığa dönüştürülmesi hedeflenmiş. 12,3 inç ekranın yer aldığı sezgisel özellikli bir gösterge grubu olan opsiyonel Audi sanal kokpit bir dizi bilgiyi görüş alanında gruplandırarak sürücüye odaklanıyor. Araç ayarları, navigasyon, telefon, Audi connect ve medya bu işlevler arasında. Bu özellik, muhteşem ses kalitesiyle araçta adeta bir senfoni orkestrası varmış gibi hissetmenizi sağlayan Bang & Olufsen’in yeni tarzdaki 3 boyutlu ses-müzik sistemi ile tamamlanıyor.

Yeni Audi Q7 sportif bir görünüme sahip, quattro® sayesinde sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi 35 yıldır Audi Quattro araçlara üstün sürüş özellikleri sağlıyor. quattro® özelliği yeni Audi Q7’de standart olarak sunulmakta. Audi’nin dört çeker teknolojisi quattro®, gücü her iki aksa dağıtıp ideal bir etki yaratarak, çekiş, dinamikler ve hassaslıkta en yüksek düzeyi garanti ediyor. Yeni bir otomobili hafifletmek otomotiv mühendisliğinin en ağır ödevlerinden biridir. Ancak Audi tasarımcıları, her bir bileşeni dikkatle inceleyerek ve daha akıllı bir materyallerle, yeni Audi Q7’nin (3.0 TDI) ağırlığını, önceline göre 325 kilogram kadar azaltmayı başarmışlar. Bunun sonucu olarak artan bir çeviklikle birlikte daha düşük yakıt tüketimi sağlanmış.

Audi Q7’nin tasarımı yalın, modern ve güçlü hatlarıyla etkileyici bir görünüm sergiliyor. Yeni Audi Q7 daha uzun dingil mesafesine karşın daha kompakt bir yapıda. Arkada üst çıkıntı azaltılmış, sportif görünüm geliştirilmiş, genişliği ve yüksekliği artırılmış. Üç boyutlu unsurlara sahip etkileyici radyatör ızgarası Audi Q7’nin ilk göze çarpan tasarım özellikleri arasında. Kabarık, yuvarlak tekerlek boşluk kemerlerinde ve kabartma quattro logosunu taşıyan yan hava kanadında quattro genlerini açıkça görebilirsiniz. Yeni Audi Q7, önceki modelinden daha kompakt olmakla birlikte yolcularına, sunduğu birçok mekân konfigürasyonu ve opsiyonel elektrikli katlanır üçüncü koltuk sırası ile daha fazla bacak ve baş mesafesi sağlıyor. Dolayısıyla ihtiyaçlarınıza bağlı olarak yedi koltuğa kadar çıkma seçeneğine sahipsiniz. Aracın iç mekanında kullanılan yüksek kalite malzemeler tasarımın etkileyiciliğini arttırıyor.

Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri:
Ortalama yakıt tüketimi: 5,7 lt/100 km
Ortalama CO2 emisyon değerleri: 149 g/km

Silindir hacminin yerini turbo ve süper şarjın almasıyla çok daha yüksek verimle çalışan motorlar üretilebiliyor.
Yeni Audi Q7’nin 3.0 TDI quattro motorun güç çıkışı 200 kW (272 hp), azami hızı 234 km/s* olup, 0’dan 100 km/s’e 6,3 saniyede hızlanıyor.
* Bu rakamlar 5 kişilik araç için geçerlidir.

Audi Fiyat Listesi
Giyilebilir Audi A4
Audi Modelleri
Audi S tronic çift debriyajlı şanzıman
Yeni Audi A6