Yeni Ford Focus

Ford FOCUS Yenilendi
Konfor, sürüş deneyimi ve büyüyen boyutları ile yeni bir çağı müjdeleyen Ford Focus tamamıyla yenilendi. Şimdiye dek en kabiliyetli ve teknik açıdan en yetkin Ford Focus modeli, yepyeni tasarımıyla Londra’da tanıtıldı.

Yenilikçi, dinamik ve heyecan verici Yeni Ford Focus ile CUV tasarım hatlarına sahip maceracı “Active” ve lüks donanım detayları ile ön plana çıkan “Vignale” serileri sunuldu. Yeni nesil Ford Focus’un gelişmiş yeni özellikleri arasında, yolculuklarda bağlantı için FordPass Connect entegre modem, kablosuz şarj bölmesi, 8 inç renkli dokunmatik ekranlı SYNC 3 ve B&O PLAY ses sistemi de bulunuyor. Yeni Ford Focus, ödüllü EcoBoost benzinli ve EcoBlue dizel motor seçenekleri ile sunuluyor.

Yeni Focus, Ford Co-Pilot360 Yarı Otonom Sürüş Destek sistemi ile Level 2 otonom sürüş seviyesi teknolojilere sahip.

Ayrıca, yeni kamera sistemiyle virajlarda ve dönemeçlerde geniş açılı aydınlatma sunan Dinamik Ön Far Sistemi, Dur & Kalk (Stop & Go) fonksiyonu ile geliştirilmiş Trafik Levhası Tanıma Sistemi ve Şerit Hizalama Ortalama özellikleri içeren Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Yeni Ford Focus’un gelişmiş sürüş destek teknolojilerinden bazıları.

Daha geniş hacimli bir iç mekan sunan Yeni Ford Focus; Avrupa’da orta sınıf aile otomobilleri arasında rekabet gücünü arttırmak için sıfırdan tasarlandı. Aralarında Portakal Işıltısı, Ada Mavisi, Kumsal Grisi ve Vignale’ye özel dört kat uygulanan Koyu Dut Moru renklerinin olduğu 13 farklı dış renk ise Yeni Focus’un görsel dünyasını renklendiriyor.

Yeni Ford Focus ile Avrupa’daki Ford modellerinde “Head-up” gösterge ilk kez kullanılıyor. Yeni Ford Focus, Geliştirilmiş Otomatik Park Sistemi ile bir düğmeye basarak tam otomatik park manevraları yapmanızı sağlıyor. Çarpışma olasılığı algıladığında otomatik fren yapan Yaya ve Bisiklet Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı, artık sadece yayaları değil bisikletleri de tespit edebiliyor. Sistem ön farların ışığını kullanarak karanlıkta bile çalışıyor.

Ford Avrupa Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı Joe Bakaj, “Yeni Ford Focus, kendi segmentinde teknolojinin ve sürüş keyfinin zirvesinde yer alıyor. Sıfırdan tamamıyla yeni bir otomobil üretme şansı pek sık ortaya çıkmıyor. Yeni Focus’ta segmentinin en iyi otomobilini geliştirebilmek için bu şansı sonuna kadar kullandık.” dedi.

Ford Motor Company Grup Başkan Yardımcısı ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Steven Armstrong ise “Focus, 20 yıldır Avrupa’da ana modellerimizden biri konumunda. Tasarım, teknoloji ve sürüş keyfi açısından başı çeken Focus, otomobil severlerin Ford hakkında sevdiği her şeyi temsil ediyor. Geçen yıl Avrupa genelinde C segmentin otomobil satışlarının yaklaşık beşte birini oluşturduğu düşünüldüğünde Focus, şirketimiz için olduğu kadar müşterilerimiz için de önemini korumaya devam ediyor. Bu, şimdiye kadar ürettiğimiz en iyi otomobillerden biri.” diye konuştu.Beş kapılı hatchback, station wagon ve dört kapılı gövde seçenekleri ile görücüye çıkan en kapsamlı Ford Focus serisi, giriş donanımında; Ford Focus Trend, teknoloji ve konfor özellikleriyle; Ford Focus Titanium, sportif tarzıyla; Ford Focus ST-Line, lüks donanım detaylarıyla; Ford Focus Vignale ve maceracı crossover duruşu ile Ford Focus Active dahil olmak üzere segmentinde otomobil severlerin beklentilerini karşılayacak en geniş model yelpazesini sunacak.

Yeni nesil teknolojilere sahip gelişmiş donanım özellikleri ve etkileyici tasarımıyla Yeni Ford Focus, C segmentinde rekabet gücünü oldukça arttırmış görünüyor.

Kaynak: FordBlog

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Ford Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Ford Kampanyası
Ford Ticari Araç Kampanyası
Ford Mustang
Ford Edge
Yeni Ford Kuga