Golf GTE Sport Concept

Volkswagen 40 yılı aşkın bir süredir üretimini gerçekleştirdiği efsanevi modeli Golf için Frankfurt Motor Show 2015 otomobil fuarında yeni bir konsept modelinin tanıtımını yaptı. Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Volkswagen, toplam sistem gücü 396 hp olan hem benzinli hem de elektrik motorlara sahip yeni konsept modeli Volkswagen Golf GTE Sport ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Volkswagen Golf GTE Sport, hafif ve yüksek dayanıklılığa sahip karbon fiber gövdesinin etkileyici tasarımıyla son derece sportif bir görünüme sahip.  Volkswagen Golf GTE Sport dış tasarımında, Golf modelinin gelenekselleşmiş tasarım unsurlarını görmek de mümkün. Bu çizgiler tüm Volkswagen Golf modellerinde rastladığımız ve efsane otomobilin DNA’sını oluşturan unsurlar.

Volkswagen Golf GTE Sport konsept modelinin elde ettiği yüksek performans, elektrikli ve benzinli motorlarından sağlanıyor. 1.6 lt hacminde benzinli, 4 silindirli turbo motor kendi başına 295 hp güç üretiyor. Elektrikli motorlarla beraber toplam güç 396 hp seviyesine ulaşıyor. 0 – 100 km’ye 4.3 saniyede ulaşabilen Volkswagen Golf GTE Sport konseptinin maksimum hızı ise saatte 280 kilometre olduğu belirtiliyor. Volkswagen Golf GTE Sport, lithium-ion beslemeli elektrikli motor sistemiyle yaklaşık 50 kilometre mesafeye ulaşabiliyor.

volkswagen-golf-gte-sport-concept_01 volkswagen-golf-gte-sport-concept_02 volkswagen-golf-gte-sport-concept_03 volkswagen-golf-gte-sport-concept_04

Volkswagen Golf
Volkswagen Fiyat Listesi
Volkswagen T-ROC
Volkswagen’in yeni 272 hp 1 litre TSI motoru
VW Passat 4MOTION