Hyundai | 2018 Paris Otomobil Fuarı

Hyundai, i30 N’den sonra i30 Fastback N ve i30 N Option modelleri ile Paris Otomobil Fuarı’nda performans vurgusu yaptı.

Hyundai’nin fuarda dikkatleri üzerine toplayan bir diğer yıldızı ise “Le Fil Rouge” konseptiydi. Hyundai Tasarım Merkezi ve N Motorsport Departmanı, 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda ziyaretçilerle birbirinden heyecan verici modellerini paylaştı. İlk kez ziyaretçilerin beğenisine sunulan Hyundai i30 Fastback N ve 25 farklı kişiselleştirme seçeneği sunan Hyundai i30 N Option ile özellikle genç kullanıcıların ilgisini çekmeyi hedefleyen Hyundai, Le Fil Rouge konseptiyle de gelecekteki tasarımları hakkında ipuçları sundu.

Hyundai i30 Fastback N
Hyundai i30 Fastback N, sofistike ve performanslı karakterini yansıtmak için beş kapılı hatchback kardeşinin birçok tasarım özelliğini almış durumda. Dış tarafta, zarif Hyundai i30 Fastback şekli, beş kapılı i30 N hatchback modelinin dinamik özellikleriyle birleştirilmiş. Dinamik görünümlü bir N Izgara ve geniş hava girişli N ön tamponun yanı sıra etkileyici bir arka tampona da yer veren Hyundai, otomobilin performans karakterini bütünüyle tasarıma yansıtmış.

Alçaltılmış gövdenin siyah yan basamakları, modelin sportifliğinin altını çizen bir diğer unsur. Ayrıca, arkada yer alan çift son susturucu ve bagaj kapağına entegre edilmiş spoyler de sürüş dinamizmini vurguluyor.

Hyundai i30 Fastback N modelinin iç tasarımı da gayet şık ve sportif. Karakteristik kırmızı renkli N dikişiyle üretilen özel N direksiyon simidi, N logolu koltuklar ve vites topuzuyla da sportif denge desteklenmiş. Sportif bir iç mekana sahip olmasına rağmen gündelik kullanıma da uygun otomobilin koltukları, düz olarak katlandığında bagaj kapasitesi 1351 litreye kadar çıkabiliyor.

Kullanıcılar, Hyundai i30 Fastback N’i iki farklı güç seçeneğiyle satın alabilecekler. Turbo beslemeli 2.0 litrelik motor, 250 hp ve 275 hp güç üretirken ortalama olarak da 7.1 lt yakıt tüketimi sergiliyor. Her iki güç seçeneği, 353 Nm maksimum tork değeri sunarken, 250 hp’lik model 0-100 km/s hıza 6.4 sn, performans paketli 275 hp versiyon ise 6.1 sn’de ulaşmış oluyor. Her iki seçenek N Grin Control sistemiyle donatılırken, kullanıcısına 5 farklı modda sürüş imkanı sunuyor. Direksiyondan da kumanda edilebilen bu gelişmiş modlar, “Eco, Normal, Sport, N ve N Custom” olarak değişik karakterlerde sürüş zevki yaşatıyor.

Hyundai i30 N Option
Fuarda dikkat çeken bir diğer dünya prömiyeri ise yüksek kaliteli dış ve iç bireyselleştirme seçenekleriyle ilgili yeni bir bakış açısı sunan Hyundai i30 N Option oldu. Bu özel program, mevcut i30’unu daha fazla stil ve performansla buluşturmak isteyen N müşterilerine yönelik çok fazla seçenek sunuyor.Motorun mevcut performansını artırmaya yönelik; upgrade edilmiş özel yazılımlar, yarış tipi egzozlar, yol tutuşu artırmaya yönelik ekstra güçlü süspansiyon sistemleri, ultra-hafif alaşımlı jantlar, slick ve yarı slick hız tipi lastikler, daha geniş hava girişli tampon ve motor kaputu, komple süet iç mekan ve vücudu kavrayan N Motorsport koltuklar sunuluyor. Tüm bu modifikasyonlarla beraber Hyundai i30 N artık daha yarışçı bir görünüme ve karaktere kavuşmuş oluyor.

Hyundai’nin çevreci otomobilleri de 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda sergilendi.
Hyundai, performans modelleriyle beraber 2018 yılında piyasaya sunduğu çevreci otomobilleri Hyundai KONA Electric, Hyundai IONIQ Electric ve hidrojen yakıt hücreli Hyundai NEXO Fuel Cell’i de ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Yeni teknolojiler geliştirmek için büyük yatırımlar yapan Hyundai, gelecekte çevreci otomobillerin daha fazla tercih edileceğini savunuyor. Bu nedenle, hidrojen ve elektrikli modellerdeki ilgi alanını genişletmeye devam ediyor.

En Çok Satan Otomobil Modelleri
En Çok Satan Otomobil Markaları
Yeni Ehliyet Sınavı Sistemi
Yeni Otomobil ÖTV Oranları
Hyundai KONA Iron Man Edition