Hyundai, Auto Bild Dergisi’nin 2016 Kalite Raporu’nda Birinci

Hyundai, Alman Auto Bild Dergisi’nin her yıl açıkladığı Kalite Raporu’nda birincilik elde etti. Yedi yılda üçüncü kez birincilik ödülü kazanan Hyundai, genel sonuçlara göre beş kategoride toplam 2.14 puan aldı.

Dünyanın önemli otomobil yayınlarından biri olan Alman Auto Bild Dergisi, Hyundai’yi 2010 ve 2011 Kalite Raporları’ndan sonra üçüncü kez birinci seçti. Otomotiv endüstrisinde oldukça önemli bir yere sahip olan bu değerlendirme ve ödüller, müşterilerin geri bildirimleri, anketler, kapsamlı yol testleriyle değerlendirilerek veriliyor.

Hyundai modellerinin dayanım testlerinden oldukça etkilenen test editörleri, Hyundai i30’u 100.000 kilometreden fazla test ederek kesin bir karara vardılar. Aynı şekilde Hyundai i10 ve Hyundai Tucson modellerinin de altını çizen editörler, herhangi bir hata veya arıza belirtisi olmaksızın araçların 30.000 kilometre yaptığını dile getirdi.

Hyundai Motor Avrupa Başkan Yardımcısı Thomas Schmid, bu önemli zaferle ilgili olarak, “Kalite, Hyundai’nin marka stratejisi ve sektör lideri 5 Yıl Sınırsız Kilometre Garantisi’nde oldukça önemli bir unsur. Auto Bild’in Kalite Raporu’nda ilk sırada yer almak, Hyundai’nin deneyim ve teknolojik gelişiminin güçlü bir destekçisi demektir. Hızla artan imajımız doğrultusunda, 2020 yılına kadar Avrupa’da bir numaralı Asya markası olmayı hedefliyoruz “dedi.

Auto Bild, 2001 yılından beri hazırladığı bu raporlarla otomotiv markalarının uzun vadeli kalitesini ve güvenilirliğini değerlendiriyor. Ayrıca diğer bir ana unsur ise müşterilerin kendi araçlarıyla olan memnuniyeti. Dergi, Alman Teknik Denetim Otoritesi (TÜV) tarafından verilen raporun sonuçlarını da değerlendirerek ortak bir karar veriyor. Toplam puan, Auto Bild’in kendi veritabanından 100.000 kilometrelik dayanıklılık testlerinin bulgularını ve atölye testlerinin sonuçlarını da içeriyor.

Hyundai Fiyat Listesi
Hyundai Tucson
Hyundai Yeni i10
Yeni Hyundai i30
Hyundai Elantra