Lexus UX Concept

Lexus UX Concept, 2016 Paris Motor Show’da gözler önüne çıktı. Tasarımı Lexus Avrupa Tasarım Merkezinde gerçekleştirilen Lexus UX Concept, yaşadığı çevre ile iç içe olan, yenilikçi, şehirli kullanıcılara hitap ediyor. Yolcu kabini içinde yenilikçi üretim tekniklerini geleneksel el işçiliği ile birleştiren Lexus UX Concept, olağanüstü sürüş deneyimi yaşatmak için hayal gücünü zorlayan bir teknolojiye sahip.

Ön göğüste bulunan ve yeni tasarlanan HMI teknolojisi, yenilikçi üç boyutlu sürüş deneyimi sunuyor. Dijital-analog bilgileri içeren ve kullanıcı ara yüzü ile bunu buluşturan hologram yapı sayesinde sürücü kompartımanı şeffaf bir küre halinde. Kristal yapıdaki dikkat çekici ön konsol, önde oturan sürücü ve yolcular için son derece rahat görülebilir şekilde klima ve diğer yol bilgilerini hologram gösterge üzerinde yansıtıyor.

Son teknoloji elektronik sistemleri de Lexus UX Concept üzerinde görülmektedir. Kendinden kararan camlar ve dış yan aynalar yerine kullanılan kamera sistemleri sayılabilir. Şeffaf kapaklar altına yerleştirilmiş tüm kontrol düğmeleri elektostatik özelliktedir.

Ön göğüsün yolcu tarafında yer alan ve takıp çıkarılabilen ses sistemi, genç Lexus kullanıcılarına olağanüstü deneyimler yaşatacaktır.

Lexus_UX_gallery_1 Lexus_UX_gallery_2

Lexus Fiyat Listesi
Lexus RX
Hangi Otomobil Markası Hangi Motoru Kullanıyor ?
Sürücüsüz Otomobiller
Otomobilde Renk Tercihi