Opel ADAM

Yeni küçük otomobil sınıfının performans ve malzeme kalitesi geleneksel küçük otomobil sınıfından ayrılmakla beraber tasarımları, sportif tarzları ve sundukları konfor özellikleriyle de hedef müşterileri farklılık göstermektedir.

Opel ADAM ve ADAM ROCKS, kişiselleştirmeleri ve renkli özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Çift tonlu yüzer tavan, ADAM’ın kalabalıkta göze çarpmasını sağlıyor. 3.7 metrelik uzunluğu ve 1.7 metrelik genişliğe sahip Opel ADAM, Opel’in yeni tasarım anlayışını taşıyan ilk model olma özelliği de taşıyor. Daha alçak ve daha geniş trapezoid ızgaranın çevrelediği yeni oranlara sahip logo bar, ızgaranın yanındaki yuvarlak tasarıma sahip sinyal lambaları yeni Opel tasarım anlayışını yansıtıyor.

Opel ADAM, silüetini ve farklı duruşunu kısa kaputuna, nazikçe kıvrılan tavan çizgisine ve sert eğimli arka tasarımına borçlu. Yüzer tavan konsepti ise görsel olarak tavanı gövdeden ayıran parlak siyah tasarım öğeleri kullanılarak elde edilmiş. Krom üst cam çerçevesi, aracın ayrıcalıklı bel çizgisini kaligrafik bir çarpıcılıkta inceden kalına çekerek ona güçlü bir görünüm kazandırmış. Yeni küçük otomobil anlayışı kamsamında yan tasarımda, kapılardaki bıçak teması ve arka farlardan kapı kollarına uzanan şok dalgası unsuruyla atletik ve keskin bir görünüm oluşturuluyor.

Parlak siyah far yuvaları ve krom kanatlar ile ön farların karakteristiği arka farlarda da yansıtılmış. Opel Astra GTC’de olduğu gibi Opel ADAM modelinde de Opel logosuna dokunulduğunda açılan ergonomik bir bagajı niteleyen sade bir tasarımın altını çiziyor. Opel ADAM’ın cazibesi sadece dışında değil. İç tasarımda da ikon niteliğinde pek çok unsur bulunuyor. Üç farklı model seçeneği tümüyle farklı modları işaret ediyor. Opel ADAM, 20 farklı gösterge paneli rengi, dekoru ve tasarımıyla sipariş edilebiliyor. Yuvarlak ve mekanik saat tasarımına sahip göstergeler ve krom çerçeveler, sportif keskinliğin ruhunu retro bir stil ile yansıtıyor. Krom çerçeveler, arkasındaki kırmızı aydınlatmalar ile göz alıyor.

Opel’in yeni küçük otomobili ADAM sabit cam tavanı ise iç tasarımın gün ışığıyla dolmasını sağlıyor. Yağmurun gezintinizi mahvedeceğini düşünmenize gerek yok, çünkü eğer isterseniz ADAM’ınızın tavanına koca bir gökyüzünü sığdırabilirsiniz. Eğer isterseniz yıldızlı bir geceyi veya daha sportif olan damalı motifi tercih edebilirsiniz. Opel ADAM ROCKS, mini-crossover olarak  sıradışı bir küçük otomobil. 1.0 ECOTEC Direct Injection turbo motoru ve 6 ileri vitese sahip bu otomobil modern ve özgür bir çizgi taşıyor.

Opel ADAM Multimedya Sistemi: “IntelliLink”i keşfedin. Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlar ile uyumlu çalışan IntelliLink sayesinde şarkılarınız, fotoğraflarınız, videolarınız ve favori uygulamalarınızın keyfini sürün. Telefonunuzda ne varsa, gösterge paneli üzerindeki 7″ LCD dokunmatik renkli büyük ve parlak ekranda görebiliyorsunuz. Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlar ile uyumlu çalışan IntelliLink sayesinde şarkılarınız, fotoğraflarınız, videolarınız ve favori uygulamalarınızı çalıştırabilirsiniz. Telefonunuzda ne varsa, gösterge paneli üzerindeki 7” LCD dokunmatik renkli büyük ve parlak ekranda görebiliyorsunuz. Ses seçimleri arasında, radyo yayını, USB, aux girişi ve Bluetooth® ses yayının da bulunduğu bir dizi ses kaynağı bulunuyor. IntelliLink, USB üzerinden bağlı cihazlar için Gracenote® uygulamasının albüm kapağını da gösteren sistemini kullanıyor. Gracenote®, radyo sisteminin hafızasında bulunduğu için ruh halinize ve stilinize göre şarkılarınızı dilediğiniz zaman dinleyebiliyorsunuz. fotoğraf ve film seçeneği USB filmler ve fotoğraflar veya aux-girişi videoları için kontrol sunuyor. Ancak dikkat edilmesi gereken bir unsur bulunuyor: Video ve slayt şovları, güvenliğiniz için ADAM hareket halindeyken oynamıyor. Telefon ile eşleşme sağlandığında radyo, telefonda kayıtlı kişi listesini otomatik olarak hafızasına alıyor.

Opel ADAM’ın LED teknolojisine sahip gündüz farları ile karşıdan gelen trafiğin sizi farketmesi daha kolay olduğu için yol güvenliği artıyor. Sadece ön farlar değil, arka farlar da LED teknolojisi kullanılmış. LED’lerin düşük enerji tüketimi aynı zamanda CO2 salınımlarının azaltılmasında büyük bir öneme sahip. Frenleme esnasında yükselme açısını azaltan yay oranlarının bulunduğu McPherson ön süspansiyon, doğrudan direksiyon tepkisine katkıda bulunarak olağanüstü bir tepki ve keskinlik sunuyor. Arkada ise yalpalamayı azaltan ve daha dengeli bir sürüş sunan özel torsiyon profiline sahip torsiyon tip aks bulunuyor.

Opel marka SUV ve otomobiller
Yeni Opel Corsa
Yeni Opel Astra
Yeni Opel Corsa OPC
Küçük Otomobiller