Yeni Opel Astra

Yeni Opel Astra HB (Hatchback)
Yeni Opel Astra HB yenilenen tasarımı ve üretim teknolojisiyle bir önceki modeline kıyasla 200 kg daha hafif. Yüksek verimliliğe sahip yeni nesil dizel ve benzinli motorları ile toplam ağırlığının azalması sayesinde, Yeni Opel Astra’nın yakıt tüketimi de daha düşük değerderde. Yeni nesil Opel Astra HB modeli yeni tasarımıyla daha akıcı ve modern bir görünüm sergiliyor. Bunun yanında önceki nesil Astra modelinin temel karakteristik çizgilerinin de korunmuş.

Yeni Opel Astra’nın tasarımı: Opel Astra sadece markanın değil bulunduğu segmentin de en önemli modelleri arasında yer alıyor. Opel CEO’su Dr. Karl-Thomas Neumann Yeni Opel Astra ile ilgili yaptığı açıklamada, Yeni Astra’nın üç önemli özelliğinin; verimlilik, yenilik ve dinamik performans olduğunu belirtti.

Opel Astra, yeni neslinde daha hafif ve mevcut modele göre boyutları küçülmüş. Bununla beraber Opel’in yeni üretim teknolojisi sayesinde daha geniş ve konforlu bir iç hacme sahip olacak. Yeni Astra, 4,37 metrelik toplam uzunluğu ile önceki nesil Astra’dan yaklaşık 5 cm, 1,46 metre yüksekliği ile de 2,6 santimetre daha kısa. Buna karşın Yeni Opel Astra’nın aks mesafesi 20 mm artırılmış ve arka bölümde 35 mm daha fazla diz mesafesini sunuyor.

Yeni Opel Astra, mevcut modele ait izler taşımakla beraber tasarımın bütününde çok daha dinamik bir görünüme sahip. Otomobilin arka bölümünün geometrisi ve sinyal lambaları tamamen yenilenmiş. Yeni Astra’nın tasarımında dikkat çeken değişikliklerden birisi de C sütununda. A sütunundan başlayarak, otomobilin profilinde tavan boyunca devam eden krom hat, arkada yer alan siyah renkteki bölüm ile sonlanıyor. Otomobilin arka sinyal lambalarından itibaren ön çamurluğa kadar ulaşan gergin hat, Yeni Opel Astra HB modeline kompakt sportif bir profil sağlıyor. Yeni Astra’nın ön görünümünde, yenilenen far grubu ile ön tamponda yapılan değişiklikler dikkat çekiyor. Astra’nın ön görünümünde, üzerinde markanın ambleminin de yer aldığı ve modelin karakteristik unsurlarından birisi olan krom materyalin tasarımında değişiklik yapılmış. Astra’nın önceki modelinden referans alan yeni far tasarımı, gelişmiş LED Matrix Light teknolojisini sunuyor.

Yeni Opel Astra’nın donanım özellikleri: Yeni Opel Astra HB modeliyle ilk kez kullanıma sunulan fonksiyonel geniş ekrana sahip IntelliLink bilgi ve eğlence sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonu ile akıllı cep telefonu senkronizasyonuna imkan verirken, akıllı IntelliLux LED® Matrix far teknolojisi ise sürüş koşuluna göre uzun far kullanımını otomatik ayarlayarak sürüş güvenliğine yardımcı oluyor. Hafif bir direksiyon tepkisiyle şeridinizde kalmayı sağlayan Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Takip Mesafesi Göstergesi ve otomatik  frenleme özelliğine sahip Ön Çarpışma İkazı gibi akıllı özellikler yeni kasa Opel Astra’yı daha güvenli hale getirirken sürüş konforunu da yükseltiyor. Ayrıca, Yeni Opel Astra yalnızca kameradan alınan veriler ile destekli fren sağlayan ilk Opel modeli.IntelliLux LED, 8 solda ve 8 sağda olmak üzere toplam 16 LED bölmesinden oluşuyor. Aydınlatma uzunluğunu ve ışık dağılımını otomatik ve sürekli olarak her trafik koşuluna göre ayarlıyor. Daima uzun huzmede kalarak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan sürüş gerçekleştirmesini sağlıyor. İşlem sırasında, Opel Eye ön kamera ile birlikte çalışıyor. 80 km/sa. sürüş hızındayken, sürücüler yolun kenarındaki cisimleri, normal halojen veya ksenon kısa farlar ile yaklaşık 30 ila 40 metre önce algılıyor. Kamera, karşıdan gelen veya öndeki trafikte bulunan ışık kaynaklarını algılar, ilgili bölgeye ışık yollayan LED’leri devre dışı bırakır. Yolun diğer kısmı ve çevresi parlak bir şekilde aydınlatılıyor.

Yeni Astra EuroNcap’ten 5 yıldız aldı: Yeni Opel Astra, dayanıklı yolcu kabini kaza durumunda mümkün olan en az şekilde deforme olacak ve mümkün olan en geniş yaşam alanını sağlayacak şekilde tasarlanmış. Kaza anında ortaya çıkacak olan darbe enerjisini azaltmak için yolcu kabininin ön, yan ve arka kısımları kontrollü bir şekilde deforme olarak koruma sağlayan enerji emme bölgeleri ile çevrelenmiş. Yeni Astra, arkadan çarpmalarda tam koruma sağlayarak EuroNcap’ten 5 yıldız aldı.

2016 yılı “Car of the Year” ödülü Yeni Opel Astra’nın: Yeni Opel Astra, 2016 Avrupa’da Yılın Otomobili ödülünün yanı sıra 12 Avrupa ülkesinde Yılın Otomobili ve 9 Avrupa ülkesinde Altın Direksiyon ödülüne layık görüldü.

Yeni Opel Astra 2016 modelleri: Opel Yeni Astra HB; Enjoy, Design, Dynamic ve Excellence olmak üzere dört farklı donanım versiyonuna sahip model seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Yeni Opel Astra ENJOY
Yeni Opel Astra Enjoy Motor Seçenekleri:
1.0 lt. Turbo ECOTEC® Direct Injection 105 HP Start & Stop 5 İleri Manuel
1.0 lt. Turbo ECOTEC® Direct Injection 105 HP Start & Stop 5 İleri Easytronic
1.4 lt. Turbo ECOTEC® Direct Injection 150 HP 6 İleri Manuel
1.4 lt. Turbo ECOTEC® Direct Injection 150 HP Start & Stop 6 İleri Otomatik
1.6 lt. CDTI ECOTEC® 110 HP 6 İleri Manuel
1.6 lt. CDTI ECOTEC® 136 HP Start & Stop 6 İleri Manuel
1.6 lt. CDTI ECOTEC® 136 HP 6 İleri Otomatik

Yeni Opel Astra Enjoy modelinde standart olarak sunulan özellikler.

Yeni Opel Astra Enjoy Yol Tutuş Özellikleri:
ABS, Aktif Devrilme Koruması (ROM), Dinamik Çekiş Kontrolü (TC), Düz Hat Denge Kontrolü (SLSC), ESPPlus, Fren Destek Sistemi (BA), Fren Diski Temizleme Sistemi (BDC), Hıza ve sürüşe duyarlı elektrohidrolik direksiyon, Virajda Denge Kontrolü (CSC), Virajda Fren Kontrolü (CBC), Yokuşta Kalkış Desteği (HSA).

Yeni Opel Astra Enjoy Güvenlik Özellikleri:
2 yönlü ön koltuk kafalıkları, adaptif fren lambaları, aktif ve çift gergili ön emniyet kemerleri, arka kapılarda çocuk kilidi, arka koltuklarda ISOFIX çocuk koltuğu sabitleme düzeneği, emniyet kemeri uyarı sistemi (ön/arka), katlanabilir pedal sistemi (PRS), ön ve arka perde hava yastıkları, ön yolcu ön ve yan hava yastıkları devre dışı bırakma özelliği, sürücü ve ön yolcu, ön ve yan hava yastıkları.

Yeni Opel Astra Enjoy Sürücü Destek Özellikleri:
Hız sabitleyici (Cruise Control), lastik basıncı takip sistemi, LED gündüz farları, ön sis farları, yol bilgisayarı.

Yeni Opel Astra Enjoy, Dış Görünüm ve İç Ortam Tasarım Özellikleri:
16″ yapısal jantlar, arka spoyler, elektrikli, ısıtmalı ve gövde rengi yan aynalar, gövde rengi kapı kolları.

Yeni Opel Astra Enjoy Konfor Özellikleri:
12V güç çıkışı (ön), 4 yönlü ön yolcu koltuğu, 6 yönlü sürücü koltuğu, 60/40 katlanabilir arka koltuklar, arka orta koltuk kafalığı, deri kaplı direksiyon simidi, elektrikli ön ve arka camlar, ışıklı makyaj aynaları, klima, ön kol dayama desteği, ön ve arka okuma lambaları, uzaktan kumandalı merkezi kilit, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon.

Yeni Opel Astra Enjoy, Multimedya ve Arayüz Sistemleri:
4 hoparlör, Bluetooth ile kablosuz müzik dinleme özelliği, direksiyondan kumanda tuşları, IntelliLink R 4.0 bilgi ve eğlence sistemi (7″ dokunmatik renkli ekran), USB ve Bluetooth bağlantısı.

Yeni Opel Astra Enjoy Opsiyonel Donanım:
Plus Paketi: Park Sensörü (arka), Yağmur Sensörü, Işığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası, Otomatik Yanan Farlar (Tünel algılama özelliği), 17″ alaşımlı jantlar, Koyulaştırılmış arka camlar ve 6 hoparlör özelliklerini içermektedir.
Çevre Görüş Paketi: Yağmur Sensörü, Işığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası, Otomatik Yanan Farlar (Tünel algılama özelliği), Düşük hızlarda çarpışmayı hafifleten otomatik fren özelliği ile Ön Çarpışma İkazı, Şerit koruma özelliği ile Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Takip Mesafesi Göstergesi ve Trafik İşareti Tespit Sistemi özelliklerini içermektedir.
Kış Paketi 1: Ön koltuk ısıtması ve Direksiyon simidi ısıtması özelliklerini içermektedir.
FlexDock hazırlığı

Yeni Opel Astra DESIGN
Yeni Opel Astra Design Motor Seçenekleri:
1.6 lt. CDTI ECOTEC® 110 HP 6 İleri Manuel
1.6 lt. CDTI ECOTEC® 136 HP 6 İleri Otomatik

Yeni Opel Astra Design modelinde standart olarak sunulan özellikler.

Yeni Opel Astra Design donanım versiyonunda, Yeni Opel Astra Enjoy modeline ek standart olarak sunulan donanımlar; 6 hoparlör, koyulaştırılmış arka camlar, park sensörü (arka)

Yeni Opel Astra Design Opsiyonel Donanım:
FlexDock hazırlığı

Yeni Opel Astra DYNAMIC
Yeni Opel Astra Dynamic Motor Seçenekleri:
1.4 lt. Turbo ECOTEC® Direct Injection 150 HP 6 İleri Manuel
1.4 lt. Turbo ECOTEC® Direct Injection 150 HP Start & Stop 6 İleri Otomatik
1.6 lt. CDTI ECOTEC® 136 HP Start & Stop 6 İleri Manuel
1.6 lt. CDTI ECOTEC® 136 HP 6 İleri Otomatik

Yeni Opel Astra Dynamic modelinde standart olarak sunulan özellikler.

Yeni Opel Astra Dynamic donanım versiyonunda, Yeni Opel Astra Design modeline ek standart olarak sunulan donanımlar; 17″ alaşımlı jantlar, anahtarsız giriş ve anahtarsız çalıştırma sistemi (Open & Start), düşük hızlarda çarpışmayı hafifleten otomatik fren özelliği ile ön çarpışma ikazı, ışığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası, krom kaplı üst cam çerçevesi, LED arka farlar, otomatik yanan farlar (tünel algılama özelliği), ön koltuk sırtlarında cepler, park sensörü (ön ve arka), parlak siyah B sütunu, siyah iç tavan kaplaması1, spor ön koltuklar, şerit koruma özelliği ile şerit ihlali uyarı sistemi, takip mesafesi göstergesi, trafik işareti tespit sistemi, yağmur sensörü, elektronik park freni.

Yeni Opel Astra Dynamic Opsiyonel Donanım:
AFL Paketi: IntelliLUX® LED Matrix Ön Farlar, Otomatik Far Yükseklik Ayarı, 9 Farklı Otomatik Aydınlatma Modu ve Uzun Far Asistanı özelliklerini içermektedir.
Gelişmiş Park Pilotu: Gelişmiş Park Pilotu, Geri Görüş Kamerası, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Elektrikli katlanır yan aynalar özelliklerini içermektedir.
AGR Paketi: 18 yönlü elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, 8 yönlü elektrikli ayarlanabilir ön yolcu koltuğu, 4 yönlü elektrikli ayarlanabilir bel desteği (sürücü), 4 yönlü elektrikli ayarlanabilir bel desteği (ön yolcu), Bacak minderi uzantısı (sürücü), Bacak minderi uzantısı (ön yolcu), Ön koltuk ısıtması, Ön koltuk soğutması, Arka koltuk ısıtması, Arka koltuklar için 2 adet USB girişi, Masaj özelliği (sürücü koltuğu), Hafıza özelliği (sürücü koltuğu), Direksiyon simidi ısıtması ve 40/20/40 katlanabilir arka koltuklar özelliklerini içermektedir.
Kış Paketi 1: Ön koltuk ısıtması ve Direksiyon simidi ısıtması özelliklerini içermektedir.
18″ alaşımlı jantlar
FlexDock hazırlığı2
IntelliLink NAVI 900 Bilgi ve Eğlence Sistemi (8″” Dokunmatik Renkli Ekran) – 3 boyutlu navigasyon ve Türkiye haritası – CD çalar, 4.2″ (10.7 cm) Renkli Sürücü Bilgi Ekranı (sürücü tarafı) ve Köpekbalığı yüzgeci tavan anteni
Sunroof

Yeni Opel Astra EXCELLENCE
Yeni Opel Astra Excellence Motor Seçenekleri:
1.4 lt. Turbo ECOTEC® Direct Injection 150 HP 6 İleri Manuel
1.4 lt. Turbo ECOTEC® Direct Injection 150 HP Start & Stop 6 İleri Otomatik
1.6 lt. CDTI ECOTEC® 136 HP Start & Stop 6 İleri Manuel
1.6 lt. CDTI ECOTEC® 136 HP 6 İleri Otomatik

Yeni Opel Astra Excellence modelinde standart olarak sunulan özellikler.

Yeni Opel Astra Excellence donanım versiyonunda, Yeni Opel Astra Dynamic modeline ek standart olarak sunulan donanımlar; 4 yönlü elektrikli ayarlanabilir bel desteği (sürücü), 6 yönlü ön yolcu koltuğu, 9 farklı otomatik aydınlatma modu, elektrikli katlanır yan aynalar, gelişmiş park pilotu, geri görüş kamerası, hırsızlığı önleyici alarm sistemi, IntelliLUX® LED Matrix ön farlar, kör nokta uyarı sistemi, krom kaplı kapı eşikleri, otomatik far yükseklik ayarı, uzun far asistanı

Yeni Opel Astra Excellence Opsiyonel Donanım:
AGR Paketi: 18 yönlü elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, 8 yönlü elektrikli ayarlanabilir ön yolcu koltuğu, 4 yönlü elektrikli ayarlanabilir bel desteği (ön yolcu), Bacak minderi uzantısı (sürücü), Bacak minderi uzantısı (ön yolcu), Ön koltuk ısıtması, Ön koltuk soğutması, Arka koltuk ısıtması, Arka koltuklar için 2 adet USB girişi, Masaj özelliği (sürücü koltuğu), Hafıza özelliği (sürücü koltuğu), Direksiyon simidi ısıtması ve 40/20/40 katlanabilir arka koltuklar özelliklerini içermektedir.
Kış Paketi 2: Ön koltuk ısıtması, Arka koltuk ısıtması, Arka koltuklar için 2 adet USB girişi ve Direksiyon simidi ısıtması özelliklerini içermektedir.
IntelliLink NAVI 900 Bilgi ve Eğlence Sistemi (8″” Dokunmatik Renkli Ekran) – 3 boyutlu navigasyon ve Türkiye haritası – CD çalar, 4.2″ (10.7 cm) Renkli Sürücü Bilgi Ekranı (sürücü tarafı), Köpekbalığı yüzgeci tavan anteni
18” alaşımlı jantlar
FlexDock hazırlığı2
Sunroof

Yeni Opel Astra ek bilgiler:
1Sunroof ile sunulmamaktadır.
2Deri koltuklar ile standart.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Opel Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Opel Fiyat Listesi
Yeni Opel Astra Galeri
Yeni Opel Astra Sports Tourer
Opel Kampanyası
Opel Mokka X