Porsche’yi Need for Speed Serisi Dışında da görebileceğiz

EA (Electronic Arts), 2000 yılında bütün zamanların en iyi otomobil yarış oyunlarından biri olan Need for Speed’i oyun severlere sunmuştu. Need for Speed serisinden Porsche Unleashed, oyun severlerin vazgeçemedikleri oyunlar arasında yerini almıştı. Bu başarı Porsche ve EA arasında uzun süreli bir bağ oluşturmuştu. Bir oyunda Porsche kullanmak istiyorsanız EA firması tarafından üretilen bir oyun oynamalıydınız. Ancak bu durum değişiyor gibi görünüyor.

SpeedManiacs web sitesine göre Porsche Marka Eğlence Müdürü Sebastian Horning, Porsche’nin, Kaliforniya merkezli EA firmasıyla yaptığı özel anlaşmayı sonlandırdığını doğruladı. Porsche durumu, “arzu edilmeyen” olarak tanımladı ve bu yıl sözleşme sona erdiğinde araçlarının diğer oyunlarda da bulunabileceğini söyledi. Bu, dünyanın dört bir yanındaki Porsche Deneyim Merkezleri’ndeki ziyaretçilere sunulan yeni Asseto Corsa gibi simülatörleri de içeriyor.

Forza Horizon 2 ve Forza Motorsport 6 gibi oyunlarda Porsche ürünlerini gördüğümüz halde, otomobiller yalnızca bir genişleme paketi olarak (veya bir RUF rozeti giymiş olarak) mevcuttu. Porsche ve EA arasındaki sözleşmenin sonlanmasıyla birçok PC ve PS oyununda Porsche otomobilleri görebileceğimizi umuyoruz.

Slightly Mad Studios’dan Ian Bell, yaklaşmakta olan Project Cars’ı için Porsche markasının tanıtımını çoktan yapmıştı. Playground Games de son oyununa Porsche’nin dahil edildiğini göstermişti. Porsche’nin Gran Turismo’nun 2017’de çıkacak yeni versiyonunda da yer alabileceği belirtiliyor.

Kaynak.motor1

En İyi 10 Otomobil Motoru
Formula 1’de Rosberg Şampiyon
Porsche Macan
Lüks Otomobil Markaları
Porsche’den Maria Sharapova Kararı