Renault CLIO

Renault Clio
Fransız otomobil markası Renault tarafından, 1990 yılından günümüze üretimi devam eden Renault Clio, üretildiği yıllarda otomobil dünyasında önemli etkiler yaratmış Renault 5 modelinin yerini almıştır. Renault’un B segmentinde temsilcisi Renault Clio, markanın yeni tasarım çizgileriyle şekillenmiş. Yeni Renault Clio’nun oldukça enerjik bir görüntüsü var.

Renault Clio gerek tasarımı gerekse kullandığı teknolojiler ile birçok yeni özelliği birlikte sunuyor. 2016 model Renault Clio ile istediğiniz renkte ve tarzda tavan çıkartmaları, ayna çerçeveleri, ızgara, dış dikiz aynaları, ön yan ve arka çıtaları seçerek aracınızı istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Renault Clio için dört farklı “Dış Kişiselleştirme” paketi hazırlanmış. 16’’ ve 17’’ alüminyum alaşım jantlarda siyah, fildişi, kırmızı ve mavi renk seçenekleri mevcut. Renault Clio 2016 modelinde, Renault R-Link multimedya sistemiyle açılış sayfanızı ve favori sayfalarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Renault Clio’nun 300 dm3 bagaj hacmi (VDA normu) sınıfının en iyileri arasında. Renault Clio’da 1,5 lt’lik bir su şişesini alabilecek büyüklükte 7 lt kapasiteye sahip torpido gözü bulunuyor. Sürüş konforu sağlayan ön kol dayanağı aynı zamanda cep telefonu gibi küçük eşyalarınızı elinizin altında tutmak için ideal. Renault Clio’nun arka koltukları kolayca 1/3 ve 2/3 katlanabiliyor. Yan arka konumlar ISOFIX çocuk koltuğu sabitleme sistemine sahip. Renault Clio dış boyutları; 4062 mm uzunluk, 1732 mm genişlik ve 1448 mm yükseklik ölçülerinde.

Renault Clio 4. neslinde dinamik bir görünüme sahip. Renault Clio’nun yan ve arka bölümlerinde uygulanan sportif geometri, kapılarda uygulanan tasarım ve güçlü ön görünümü ilk bakışta dikkat çekiyor. Renault Clio gelişmiş aktif ve pasif güvenlik donanımlarına sahip. 2016 model Renault Clio’nun iç dizaynı, otomobilin dış tasarımına göre daha sade bir görünüm sergiliyor.

Elektronik klima, hava kirliliği sensörlü otomatik dahili dolaşım sisteminin yanı sıra, önde oturanlara istedikleri sıcaklığı ayarlama olanağı da sunuyor (yalnızca R-Link ile). Elektronik Klimaya entegre bir hava kirliliği sensörü, polen ve karbon olmak üzere aktif çift fonksiyonlu filtre ile kabin içindeki küçük partiküllerin (polen, toz) yoğunluğunun ve hava kirliliğinin azaltılmasını sağlıyor. (yalnızca R-Link ile). Renault Clio donanım düzeyine bağlı olarak standart veya opsiyonel olarak sunulan iki yeni multimedya sistemi sunuyor: Renault R-NAV ve Renault R-Link. Renault Clio, Eller Serbest Renault Card Sistemi ile tek yapmanız gereken kartınızı üzerinizde taşımak.

Renault Clio 2016 modelinde, donanım seviyesine göre standart veya opsiyonel olarak sunulan özellikler arasında; gündüz LED farları, yokuşta kalkış desteği, park sensörü, geri görüş kamerası, direksiyon kumandaları, Bluetooth, USB ve kulaklık girişi, hız ayar ve sınırlayıcı bulunuyor.

Renault Clio, EuroNcap pasif güvenlik testlerinde 5 yıldız almış. Otomobilin frenlerine maksimum gücü daha çabuk ulaştırarak durma mesafesini kısaltan Acil Fren Destek Sistemi, ABS gibi tüm seride standart olarak sunuluyor. Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR), Elektronik Denge Programı (ESC) 2015 model Renault Clio’nun güvenlik donanımları arasında yer alıyor.

Renault Clio’da DRIVING ECO2 özelliği, yakıt tüketimini düşürerek CO2 emisyonunun azaltılması için farklı çözümler sunuyor.

Renault Clio 2016 model yılına ait versiyonlar ve motor seçenekleri:
Renault Clio Joy 1.2 16v 75 bg
Renault Clio Joy 1.5 dCi 75 bg 1.5 dCi 75 bg
Renault Clio Joy 1.2 Turbo EDC 120 bg 1.2 Turbo EDC 120 bg
Renault Clio Icon 1.5 dCi EDC 90 bg 1.5 dCi EDC 90 bg
Renault Clio Icon 1.5 dCi 90 bg 1.5 dCi 90 bg
Renault Clio Icon Turbo 90 bg Stop & Start Turbo 90 bg
Renault Clio Icon 1.2 16v 75 bg 1.2 16V 75 bg
Renault Clio Icon 1.2 Turbo EDC 120 bg 1.2 Turbo EDC 120 bg
Renault Clio GT Line 1.2 Turbo EDC 120 bg 1.2 Turbo EDC 120 bg
Renault Clio GT Line 1.5 dCi 90 bg 1.5 dCi 90 bg
Renault Clio GT Line 1.5 dCi EDC 90 bg 1.5 dCi EDC 90 bg

Renault Kampanyalar
Renault 2016 Fiyat Listesi
Renault Kadjar
Yeni Renault Megane
Renault Talisman