SEAT Ibiza

Yeni SEAT Ibiza
SEAT markasının B segmentinde beğenilen modeli Ibiza, yeni versiyonu ile satışa sunulmaya başlandı. SEAT’ın C segmentinde başarılı temsilcisi Leon modelinde uyguladığı tasarım anlayışı ile şekillenen Yeni Ibiza oldukça dinamik bir görünüme sahip. Volkswagen Group bünyesindeki markalardan biri olan SEAT’ın Yeni Ibiza modeli, sunduğu yeni özellikler ve yeni nesil verimli motor seçenekleriyle sınıfındaki rekabet gücünü arttırmış görünüyor.

Yeni SEAT Ibiza güncellenen boyutlarıyla, 4061 mm uzunluğa, 1693 mm genişliğe ve 1445 mm yüksekliğe sahip. Türkiye’de iki benzinli ve bir dizel motor seçeneğiyle satışa sunulan Yeni SEAT Ibiza, Reference ve Style donanım paketleriyle alınabiliyor. Ayrıca SEAT Ibiza’nın yeni renk paket seçenekleri aracınızı kişiselleştirme imkanı sağlıyor.

5 kapılı SEAT Ibiza, 3 kapılı SEAT Ibiza SC ve SEAT Ibiza Sport Tourer versiyonları ile satışa sunulan yeni Ibiza serisi yenilenen tasarımlarıyla sportif bir görünüm sergiliyor. Otomobilin dış görünümünde, farların keskin çizgilere sahip tasarımı ve LED gündüz sürüş farları dikkat çekiyor.

Tüm SEAT Ibiza ailesi için geliştirilen yeni renk paketleri kişiselleştirme anlayışını da yeni bir düzeye taşıyor. Bismuth ve Velvet renklerinin yer aldığı renk paketlerinin yanında Titanyum gri ve siyah gibi farklı renkler de sunuluyor. Her renk paketi, seçilen renge uygun döşeme unsurlarıyla birlikte geliyor. Dış tasarımda, alüminyum alaşımlı jantlar, ön ızgara çerçevesi ve yan aynalar bu renklere sahip. İçeride ise döşeme, havalandırma ızgara çerçeveleri, direksiyon ve vites kolunun ince detayları renk paketinin içerisinde yer alıyor. Bir diğer karakteristik özellik ise 16 veya 17 inch olarak sunulan iki renkli alaşımlı jantlar. Böylece, SEAT Ibiza’nın dış rengi ile renk paketleri’nin çok farklı şekilde birleştirilmesi mümkün hale geliyor.

SEAT Ibiza’da yer alan yorgunluk tespit sistemi, direksiyon yönlendirmelerine dayanarak sürücünün konsantrasyonunun azaldığı durumları hemen tespit edip, zamanında gerekli uyarıları yapıyor. Bir diğer yeni güvenlik sistemi de ikincil çarpışma freni. Bu sistem, yaşanan bir kazanın ardından otomobilin kalan kinetik enerjisini boşaltmak için otomatik olarak yavaşlamasını sağlıyor. İlk çarpma anında hava yastıklarının açılması halinde frenlere elektronik stabilite programı uygulanıyor ve uyarı ışıkları otomatik olarak devreye giriyor. Her iki güvenlik sistemi de Yeni SEAT Ibiza’da standart olarak sunuluyor.

SEAT Ibiza yeni motor seçenekleri
SEAT Ibiza’da yeni geliştirilen benzinli ve dizel motor seçenekleri sunuluyor. Başlangıç düzeyindeki benzinli motor 1 lt hacme sahip, üç silindirli ve 75 hp güç üretiyor. EcoTSI teknolojisi ve DGS şanzımana sahip 110 hp gücünde bir motor versiyonu da bulunuyor. SEAT Ibiza serisinin diğer benzinli motoru 1.2 lt hacminde ve 90 hp güç üreten TSI teknolojisine sahip.

Üç silindirli, 1.4 lt yeni TDI dizel motorun dikkat çekici teknik özellikleri arasında, ağırlığı düşüren alüminyum silindir bloğu, daha yumuşak ve sessiz çalışma özellikleri sağlayan denge şaftı modülü, suyla soğutulan ara soğutucu ve maksimum 2000 bar basınçlı enjeksiyon sistemi sayılabilir. 90 hp olarak sunulan dizel motor hem manuel hem otomatik vites seçenekleri ile satın alınabilecek.

En yeni EU6 emisyon standartlarını karşılayacak şekilde geliştirilmiş üç ve dört silindirli motor versiyonları, yakıt tüketimi ve emisyon rakamlarıyla da her açıdan dikkatleri üzerine çekiyor. 90 hp güce sahip 1.4 lt. TDI motor 3,8 litre yakıt tüketimine sahip. Ayrıca, 1.0 EcoTSI 110 hp ve 1.4 TDI 90 hp motorlar, DSG çift kavramalı şanzıman ve Start&Stop teknolojisi ile sunuluyor. Seat Ibiza’nın 1.0 lt hacminde, 110 hp güç üreten EcoTSI verimli motoru Ibiza’nın tüm kasa tiplerinde yer alıyor.

Yeni nesil bilgi-eğlence sistemi
Dokunmatik ekran özelliğine sahip en yeni nesil bilgi-eğlence sistemleri ve entegre navigasyon, USB girişi ve Bluetooth üzerinden müzik dinlemenizi sağlıyor. Zengin bir ses deneyimi için de opsiyonel SEAT Ses Sistemi sunuluyor. Yeni SEAT Ibiza’da ön ve arkada yer alan opsiyonel sensör de park ederken mesafenin takip edilmesini sağlıyor ve hem sesli hem de ekran üzerinden uyarılar veriyor. Opsiyonel olarak sunulan arka görüş kamerası ekran üzerinden kolayca park etmeye yardımcı oluyor.

Yeni SEAT Ibiza donanım özellikleri
SEAT Ibiza Reference modeli konfor ve güvenlik donanımının tüm özelliklerini içinde barındırması nedeniyle etkileyici olmayı başarıyor. SEAT Ibiza Reference paketinin üstünde yer alan Style versiyonda ise renkli dokunmatik ekran standart olarak sunuluyor. Yeni SEAT Ibiza, geniş renk, opsiyon ve aksesuar seçenekleriyle daha önce hiç olmadığı kadar kişisel tarz ve tercihlere mükemmel şekilde uyumlu hale getirilebiliyor.

SEAT Kampanyaları
SEAT Fiyat Listesi
SEAT Servis Kampanyası
SEAT 20V20 SUV
SEAT Leon Kampanyası