Volkswagen Amarok 2017

Volkswagen Amarok modeli tümüyle yenilendi, Volkswagen markasının pick up modeli Amarok, değişen motoru ve tamamen yenilenen iç ortam tasarımıyla Volkswagen Yetkili Satıcıları’nda müşterilerin beğenisine sunuldu.

Yeni VW Amarok, 3 litrelik V6 motoru ile daha az yakıt tüketimi ve düşük devirlerde bile yüksek çekiş sunarken, off-road özellikleri, yenilenen iç tasarımı, eğlence sistemleri ve 8 ileri otomatik şanzımanıyla da pick-up segmentinde etkileyici bir şıklık ve konfor sunuyor. SUV sınıfı araçlara olan ilgi ve talep nedeniyle otomobil markaları pick-up modellerinin tasarım ve konfor unsurlarında önemli geliştirmeler yaptılar. Volkswagen’in beğenilen pick-up modeli Amarok yeni modeliyle güçlü, çok yönlü ve son derece şık bir görünüm sergiliyor.

Yeni VW Amarok’un 2017 modelinde en dikkat çeken özelliği son jenerasyon Volkswagen V6 motoru. Türkiye pazarında kendi segmentinde ilk olan 3 litre hacimli turbo dizel V6 motor 224 PS güç üretirken 550 Nm tork sağlıyor.

V6 motor, araca hem asfalt hem de off-road koşullarında yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ve yüksek çekiş gücü kazandırıyor. Yeni Amarok’ta sunulan otomatik şanzıman, yüksek hızlarda ekonomi sağlayan 8. vitesi sayesinde devri düşürerek hem yakıt tüketimini hem de kabin içine gelen sesi azaltıyor. 8 ileri otomatik vites ile 100 km’de 7,7 litre birleşik yakıt tüketimi gerçekleşiyor.

Yeni Amarok’un dış ve iç tasarımı da motorun sunduğu dinamizme uygun olarak geliştirilmiş.  Tamamen Volkswagen DNA’sına sahip Yeni Amarok, yeniden tasarlanan ve tüm tampon boyunca uzanan ön ızgarası, krom kaplamalarıyla daha etkileyici bir görünüme kavuşmuş. Köşeli olarak yeniden tasarlanan sis farları da daha sert ve dinamik bir ifade kazandırmış.

Yeni VW Amarok’taki en büyük değişikliklerden biri de iç tasarımda yapılmış. Yeni Amarok’ta ön konsol, hem malzeme kalitesinin yüksekliği hem de fonksiyonel tasarımıyla tamamen yenilenmiş. Geniş görüş açısı ve yüksek malzeme kalitesi ile ile sınıfının standartlarının üzerinde bir şıklık sunan ön konsol, bilgi ve eğlence sistemi “Composition Media” ile kullanım kolaylığı ve benzersiz bir konfor sağlıyor.

VW Amarok’ta 6.33 inch dokunmatik ekrana sahip olan yeni radyo, USB, AUX-in ve SD kart girişi, CD çalar ve bluetooth gibi pek çok kaynaktan müzik dinleme imkanı sunuyor. Bunların yanı sıra, 2017 model Amarok’ta standart olarak sunulan teknolojik yenilikleriyle de rakiplerinden farklılaşıyor. Akıllı telefonların araçtaki radyo-eğlence sistemleri ile entegrasyonunu sağlayan “App Connect” sayesinde, telefondaki uygulamalar radyo ekranından kontrol edilebiliyor. “Elektronik ses güçlendirici”, sürücünün ön konsolda yer alan mikrofonla arka koltuktaki yolcularla yüksek hızlarda bile rahat konuşmasını sağlıyor. “Sesli Kontrol” özelliği sayesinde ise telefon arama komutları sesli olarak kontrol ediliyor.

Yeni VW Amarok V6 modelinde bulunan ön aksta 17 inch, arka aksta da 16 inch çapındaki fren diskleri, aracın daha iyi frenlemesine ve yüklü olduğu hallerde bile daha kısa fren mesafesine sahip olmasını sağlıyor. Volkswagen Amarok 2017 modelinde standart olarak sunulan “İkincil Çarpışma Önleme Asistanı” olası bir ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s’ ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devir alabiliyor.

Volkswagen AMAROK Exclusive
VW Ticari Araç Kampanyası
Volkswagen PASSAT
Volkswagen CARAVELLE
Volkswagen CADDY