Volkswagen CARAVELLE

VW Caravelle
Volkswagen Ticari Araç, Yeni Caravelle modelinin Dünya Prömiyeri’ni İstanbul Autoshow’da gerçekleştirdi. Yeni VW Caravelle, dış tasarımındaki modern, şık detayları ve keskinleşen hatlarıyla dikkat çekiyor, yeni iç mekanıyla konforlu ve ayrıcalıklı bir sürüş zevki sunuyor.

VW Caravelle Konfor Özellikleri
Otomatik Yanan Farlar: Araçla tünele girildiğinde ya da hava karardığında farlar otomatik olarak devreye girer. Yakıt tüketimini artırmaz. “Eve geliş-evden çıkış fonksiyonu” ile siz eve girene kadar yolunuzu aydınlatır, siz evden çıkınca sizi karşılar.
Yağmur Sensörü: Yağmur yağdığında silecekler otomatik olarak aktif hale gelerek, dikkatiniz dağılmadan temiz bir görüş sağlar.
DSG Otomatik Vites (Comfortline): 7 ileri DSG otomatik vites teknolojisi, vites aralıklarını milisaniyeler içerisinde değişecek şekilde küçülterek daha yumuşak vites geçişleri ile sürüş konforunu artırıyor. Üstelik bu konfor için ne yakıt tüketiminden ne de atak ve sportif karakterden ödün veriyor.

VW Caravelle güvenlik donanımları
Prefill:Acil durumlarda fren yapabilmek için ayağınızı aniden gaz pedalından çektiğinizde balatalar disklere yaklaşır, böylece fren süre ve mesafesi kısalır.
Yağmurda fren desteği: Ön sileceklerin çalıştırılması ile birlikte, balatalar her 5 dakikada 1 kez disk yüzeyine yaklaştırılarak kurutulur. Yağmurlu havalarda dahi balatalarınız kuru kalacağından fren mesafeniz kısalır.
Isofix çocuk koltuğu sabitleyiciler: Tu¨m Caravelle modellerindeki arka ikili koltuklarda, toplam 4 adet Isofix çocuk koltuğu sabitleyici yer alır.
ESP: ESP, virajlar ve ani manevralar gibi aracın dengesini bozacak durumlarda hassas sensörleri sayesinde otomatik olarak devreye girerek aracın yoldan çıkmasını veya savrulmasını önleyen önemli bir aktif güvenlik sistemidir. Yolun eğim ve kayganlık durumuna göre, her tekerlek için milisaniyeler içerisinde ayrı ayrı frenleme yaparak aracın dengede kalmasını sağlıyor. Direksiyon hakimiyetini artırarak, yüksek hızlarda dahi tam kontrol sunuyor.
EDL: Aracın ön tekerleklerinden birinin kaygan zeminde boşa döndüğü durumlarda, EDL boşa dönen tekerleği frenler ve kuru zemindeki tekerleğe motor torkunun aktarılmasını sağlar. EDL sayesinde aracın yol tutuş kabiliyeti iyileşir. Böylece, kaygan zeminlerde zorlanmadan kalkış mümkün olur.
FBS: Araç yüklü durumda rampa inerken frenler ısınır ve frenlerin aşırı ısınması aracınızın frenleme yeteneğini azaltır. Bu durumda, FBS otomatik olarak devreye girer ve fren sistemini hidrolik olarak destekler.

Caravelle’in iç mekanında kullanılan kaliteli malzemeler ve tasarım detaylarının yanında, üstün ses izolasyonu seyahat konforunu arttırıyor.
Yolcu bölümünde, kişiye göre ayarlanabilen klima üfleçleri ve okuma lambaları, yolcu bölümündeki yan camlarda bulunan stor perdeler uzun yolculuklarda oldukça kullanışlı. Yolcu bölümündeki koltukların tümü sökülebiliyor. Bu sayede yeni Caravelle esnek bir hacim sunuyor.
VW Caravelle dış donanım özellikleri arasında; sürüşe duyarlı ön sis farları, gövde rengi ön tampon, otomatik sağ kayar kapı, alüminyum alaşım jantlar, sol yan aynaya entegre anten, ön ve arka park mesafe sensörü ile karartılmış arka camlar bulunuyor.

VW Caravelle motor teknolojileri
Volkswagen Caravelle’in TDI teknolojisine sahip motorları yüksek tork ve mükemmel gücü temsil ediyor. Yüksek teknoloji TDI motorlar, daha dinamik bir sürüş performansı ve düşük yakıt tüketimi ile ekonomi sunuyor. Caravelle, 2.0 BiTDI motoruyla 180 PS güç ve 400 Nm tork sunuyor üstelik bu performans 100 km’de 1.6* litreye varan daha az yakıt tüketimini de beraberinde getiriyor. BiTDI teknolojisinin sunduğu çift turbo şarjlı motor, 1500-2000 dev/dak aralığında 400 Nm’lik tork üreterek sportif sürüş ayrıcalığı yaşatıyor. Volkswagen’in geliştirdiği BlueMotion teknolojisi motor, şanzıman, lastikler ve aracın aerodinamik karakterinin mükemmel uyumunu temsil ediyor.

Volkswagen Modelleri
VW Ticari Araç Kampanyası
VW Golf
VW Passat
Volkswagen Yeni Tiguan