1966 Ford Ranger II Konsept Kamyon

Fütüristik Ford Ranger II Konsepti

1966 Ford Ranger II konsept aracı, düz bir ön cam, dikdörtgen tasarımlı yüksek yoğunluklu farlar ve Clearwater Aqua kaplama ile oluşturulmuş fütüristik bir görünüme sahip.

Syd Mead, modern Chevrolet SSR’ye benzeyen dönüştürülebilir bir Ford kamyoneti için bir tasarım yarattı.

Ford basın bültenine göre: “Ford Division Ranger II, özel tasarımlı yolcu bölmesine sahip ultra modern bir kamyonet. Fotoğrafta iki kişilik bir araç olarak görülen Ranger II, bir parmak hareketiyle dört yolcu kapasitesine dönüşüyor. Kabinin arka kısmı, 18 cm’lik kısmı kamyonun yatağına doğru hareket ederken, bir tavan bölümü yukarı doğru hareket ederek ve iki ilave koltuğu yerine oturtuyor.

Ford Ranger II’nin ultra modern ön camı, özel olarak temperlenmiş. Aynı zamanda, dikdörtgen tasarımlı yüksek yoğunluklu farlar, ekstrüzyon alüminyum ızgara ve kargo yatağında ceviz yer döşemesi özellikleri ile Ranger II sıra dışı bir görünüme sahip.

1966’yılının bu özel konseptinde, kargo yatağında ceviz döşeme, aydınlatma lambaları, alüminyum yükleme rayları, vinil kaplı yan paneller ve yastıklı tekerlek yuvası bulunuyor.

Fonksiyonel iç kısımda hidrolik direksiyon, eğilebilir direksiyon simidi, SelectShift Cruise-O-Matic şanzıman, AM / FM radyo ve SelectAire klima gibi birçok seçenek de yer alıyor.

Ranger II, 57 inç yüksekliğinde, 18 fit uzunluğunda, 84 inç genişliğinde ve 120 inç dingil açıklığına sahip. Özel gösteri aracı için güç üç karbüratörlü 390 metreküp V-8 tarafından sağlanıyor.

Alfa Romeo Tonale
Subaru Viziv Adrenalin
Honda e Prototype
BMW M8 Gran Coupé Concept
Audi AI : ME