2018 Cenevre Otomobil Fuarı | Hyundai

Hyundai, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilediği yeni modelleriyle dikkatleri üzerinde topladı

2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda SUV modelleriyle öne çıkan Hyundai, aynı zamanda Le Fil Frouge ismini verdiği konseptle de gelecekteki tasarımları hakkında önemli ipuçları verdi.

Güney Koreli üretici Hyundai, bu yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda ağırlıklı olarak Hyundai KONA Electric, Hyundai NEXO ve Hyundai Santa Fe gibi SUV modelleriyle ön planda olsa da, Le Fil Rouge konsept otomobiliyle tamamen farklı bir segment ve yeni tasarımlar hakkında ipuçları vermiş oldu. HDC-01 kodlu yeni konsept, markanın “Sensuous Sportiness – Duygusal Sportiflik” temasıyla geliştirildi.

Baştan sona şık bir tasarımla öne çıkan bu konsept, Hyundai modellerine farklı ve eşsiz bir his katarken aynı zamanda sahibiyle daha dokunaklı ve duygusal bir bağ yaratma arzusu da hedeflenen bir diğer unsur oldu. Le Fil Rouge’daki tasarım ve özel çizgiler, sedanlardan SUV’lara kadar gelecekteki birçok Hyundai modelinde kullanılacak.

Hyundai Tasarım Merkezi Başkan Yardımcısı Luc Donckerwolke, hazırladıkları yeni konsept hakkında; “Le Fil Rouge, Hyundai’nin tasarım DNA’sının ve 1974’te Hyundai Coupe Concept’iyle başlayan marka tarihinin yeniden yorumlanmasıdır. Araçlarımızdaki ayırt edici ve sportif karakter sunma özelliği, 44 yıllık tarihimize dayanıyor. Bu yeni konsept ile birlikte Hyundai tasarımları adına yepyeni bir dönemi başlatıyoruz” dedi.

Sportif ambiyansı, geniş ve katmanlı bir ön bölüm ile sunan Le Fil Rouge’un en seçkin tasarım özelliği, güncel modellere göre daha fazla geliştirilmiş basamaklı ızgarası. Yeni tip basamaklı ızgara, araca parametrik bir duruş katarken aynı zamanda üç boyutlu bir görsellik de sunmuş oluyor.

İç tasarım ise sürücünün ve yolcuların ihtiyaçlarını birbirinden ayırıyor. Ön yolcu koltuğu, daha geniş diz mesafesine sahip. Uzun mesafeli yolculuklarda bile konforu en üst düzeye çıkarırken, sürücü koltuğu konumu da optimize edilmiş ergonomi ile sürüş eğilimini daha da artırmak üzere tasarlanmış. Konfor öğeleri artırılırken, genişlik ve ferahlık hissi ise aracın en önemli yeniliği olarak vurgulanıyor.

Hyundai’nin fuardaki diğer oyuncuları ise dördüncü nesli tanıtılan Hyundai Santa Fe, elektrikli versiyonuna kavuşan Hyundai KONA ve tamamen çevreci özelliklerle donatılan yeni hidrojen yakıt hücreli elektrikli Hyundai NEXO modelleriydi.

Dünya prömiyerleri yapılan bu yeni araçlar, markanın SUV pazarındaki satışlarını artırmaya yönelik en önemli hamlesi olarak görülüyor. Yeni geliştirilen hibrid ve plug-in hibrid güç aktarma organları ile markaya ekstra bir güç katacak olan Hyundai Santa Fe, satışa sunulacağı birçok pazarda ses getirecek.

Ayrıca, 470 km’den fazla menzile sahip Hyundai KONA Electric ise 204 beygirlik gücüyle elektrikli otomobillere yeni bir bakış açısını simgelemiş oluyor. Özellikle Avrupa pazarında söz sahibi olması beklenen Hyundai KONA Electric, lifestyle hayat kültürüne önem veren müşterilerin ilgi alanına girmesi hedefleniyor.

Birbirinden çekici yeni modellerin yanı sıra ziyaretçilerine IoT kokpitini de gösteren Hyundai, ses tanıma, Yapay Zeka (AI) ve Sürücü Stres Algılaması gibi birçok yeni teknolojiyi fuar süresince paylaşmaya devam edecek.

Hyundai, sponsoru olduğu 2018 FIFA Dünya Kupası için özel olarak hazırladığı Hyundai i10, Hyundai i20, Hyundai i30 ve Hyundai Tucson Special Edition Go versiyonlarıyla da Cenevre Otomobil Fuarı’na renk kattı.

Yeni Hyundai i30
Hyundai KONA
Hyundai IONIQ
Hyundai Yeni i10
Hyundai Fiyat Listesi 2018