Alfa Romeo Giulia ve Stelvio’ya İngiltere’den ödül

Alfa Romeo Giulia ve Alfa Romeo’nun SUV modeli Stelvio, İngiltere’nin prestijli yayınlarından What Car? dergisi tarafından düzenlenen Yılın Otomobilleri 2019 yarışmasında ödül aldı.

Markanın dinamik sedanı Alfa Romeo Giulia, yeni yıla ödülle girdi. Otomotiv dergisi What Car? tarafından düzenlenen ve yılın en iyilerinin seçildiği Yılın Otomobilleri 2019’da, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio “Yılın Performans Otomobili” ödülünü almayı başardı.

Geçtiğimiz yıl da “Yılın Spor Otomobili” ödülünü alan Alfa Romeo Giulia’nın sportif kardeşi Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ise çok zorlu bir rekabetin galibi olarak “60 Bin Sterlin Üzeri En İyi Spor SUV” ödülüne layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen “What Car?” Editörü Steve Huntinford, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio’ya ilişkin, “Zirveye ulaşmanın zirvede kalmaktan daha kolay olduğu sözünü sık sık duyarız. Bu açıdan baktığımızda Giulia Quadrifoglio’nun ikinci kez ‘Yılın Otomobili’ ödülünü alıyor olmasının ilkinden daha büyük bir başarı olduğunu söyleyebiliriz. Bu elbette şaşırtıcı bir durum değil. Nihayetinde konforlu, geniş, iyi donanımlı ve sürüşü çok daha yüksek fiyatlı rakiplerinden daha keyifli bir sedandan bahsediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Huntinford, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ile ilgili olarak şunları belirtti: “Stelvio SUV’nin en cüretkar modeli akıl almaz bir hıza sahip olmasına rağmen aracı zora sokmadan hassaslık sunan direksiyonu sayesinde insana hafif ve atik geliyor. Buna harika gövde kontrolü ile dört tekerden çekiş sistemi de eklenince Quadrifoglio adeta performansından en iyi şekilde faydalanmaya davet ediyor.”

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Alfa Romeo Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Alfa Romeo Stelvio
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Giulia Veloce
Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo Kampanyası