Alfa Romeo STELVIO

Alfa Romeo, 106 yılı aşkın geçmişi ile yeni bir dönüm noktasına imza atıyor. Aşırı hafiflik, sıradışı direksiyon hissi ve optimal dinamik denge yeni bir beden buluyor. Yenilikçi platformu sayesinde Alfa Romeo Stelvio, bir performans aracının yol hakimiyetini geleneksel bir SUV’nin konforu ile mükemmel bir şekilde sentezliyor.

Alfa Romeo STELVIO Euro NCAP’ten 5 Yıldız Aldı
Alfa Romeo’nun ilk SUV’si Stelvio, yetişkin yolcuların korunması kategorisinde aldığı %97 skor ile lider oldu ve Euro NCAP’ten 5 yıldız aldı.

Bu sonuçlar, iki temel özellik sayesinde elde edildi: hem sağlam hem de dirençli ve aynı zamanda oldukça hafif bir gövde ve birçok yenilikçi güvenlik sisteminin kullanılması. Bunlar arasında, her versiyonda standart olarak gelen Bağımsız Acil Fren Sistemi (AEB) gerçekten dikkate değer.

Alfa Romeo Stelvio’nun iç kabini, kafa kafaya çarpışma testinde olağanüstü bir stabilite gösterirken, sert bariyer testinde ön koltuklardaki yolcuların tüm gövdelerinin ve hayati organlarının korunmasını sağladı. Ön koltuk ve baş dayanağı testleri, aracın arkadan çarpma durumunda boyun zedelenmelerine karşı üstün koruma sunduğunu kanıtladı.

Bu sonuçlar, Giulia ve Stelvio’nun temel aldığı platform oluşturulurken Markanın yapmış olduğu büyük çaplı inovasyon yatırımı sayesinde güvenliğe verilen önemin de altını çizdi: bu mimari, tüm Alfa Romeo otomobillerine üstün yol tutuşu, kontrol ve güvenlik sağlamak için geliştirildi.

Autonıs 2017 Alfa Romeo’yu “Yılın Tasarım Markası” seçti
Alfa Romeo tasarımı, bir kez daha Almanya’nın ünlü otomobil dergisi “auto motor und sport” okuyucuları tarafından ödüle layık görüldü. Her yıl düzenlenen “autonis 2017” ödüllerinde okuyucular, Alfa Romeo’yu “Yılın En İyi Tasarım Markası” seçerken, İtalyan markasının en yeni modeli olan Alfa Romeo Stelvio ise “Büyük SUV” kategorisinde rakiplerini geride bıraktı.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, en hızlı SUV ünvanı
Alfa Romeo’nun Stelvio Quadrifoglio’su Efsanevi Nürburgring pistindeki bir test sürüşünde elde ettiği tur süresiyle dünyanın en hızlı SUV’si olarak kategorisinde yeni bir dünya rekoruna imza attı.

Alfa Romeo’nun tarihine ve Quadrifoglio’nun yarış geleneğine bir başka dikkate değer kilometre taşı daha eklenmiş oldu. Stelvio Quadrifoglio Nürburgring turunu rekor kırarak 7 dakika 51,7 saniyede tamamladı ve böylece daha önce üretilen SUV’nin rekorunu tam 8 saniye daha geliştirmiş oldu.

Bu başarının temelinde ultra yüksek performanslı gelişmiş teknoloji yatıyor: 510 hp gücünde, 2,9 litrelik 24 valfli Twin-Turbo ara soğutmalı V6 motor ilk yenilikçi Q4 dört çekişli sürüş sistemiyle ve diferansiyel tork yönlendirme ile bir araya getirildi. Yine de bu rekor her şeyden önce Alfa Romeo’nun tarihindeki ilk SUV’ye, İtalyan tutkusu, ustalık ve yenilikle bezenmiş özgün ruhunu katması sayesinde gerçekleşti.

Alfa Romeo bununla birlikte iki Nürburgring tur zamanı rekorunun sahibi olmuş oldu. Birincisi Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio (üretilmiş en hızlı dört kapılı araç) ve ikincisi Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio (üretilmiş en hızlı SUV) rekorları, pilot Fabio Francia tarafından kırıldı.

Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo Giulia Veloce
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Fiyat Listesi 2017
Otomobil Segmentleri