Audi TT

Yeni Audi TT, geçmişten günümüze aktarılan tasarım çizgilerinin yanında gergin yapılandırılmış  oldukça dinamik yeni bir görümüme sahip. Audi TT ilk olarak 1995 yılında Frankfurt Motor Show’ da gösterime sunulduğunda kullanılan öncü teknolojiler ile Freeman Thomas ve Peter Schreyer imzasını taşıyan sıra dışı tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.  Yeni Audi TT iç tasarımında da sportif unsurlar öne çıkartılmış.

Audi’nin sanal kokpiti Yeni Audi TT’de ilk defa uygulanıyor. Sürücü, yüksek çözünürlüklü LCD ekranını içeren gösterge grubunun, bilgileri nasıl bildireceğini belirliyor.

Audi TT’ de kullanılan TFSI motorlar yüksek sıkıştırma oranına sahip. Silindir hacminin yerine süper şarjın kullanılması, motor ebadının ve ağırlığının önemli ölçüde azaltılmasını sağlarken performansı ve dinamizmini koruyor. Yeni Audi TT 2.0 TFSI quattro motor, 169 kW (230 hp) güç çıkışına sahip olup, otomobilin 0’dan 100 km/s’e 5,3 saniyede hızlanmasına ve 250 km/s azami hıza ulaşmasına olanak veriyor.

Audi Fiyat Listesi
Audi A3 Sedan
Audi S tronic çift debriyajlı şanzıman
Lüks Otomobiller
Audi Q7