Yeni BMW 3 Serisi

Yeni Tasarımı ve Dikkat Çekici Teknik Özellikleriyle, BMW Yeni 3 Serisi Sedan

BMW 3 Serisi her zaman sportif tasarım ve saf sürüş keyfi oluşturdu. Bu çizgi en son spor sedan neslinde de devam ediyor ve bir kez daha kendini tamamen nasıl yeniden yaratacağını gösteriyor.  Yeni BMW 3 Serisi, daha güçlü ve verimli motorlarla desteklenmiş. Yeni BMW 3 modelleri birçok fonksiyonunun daha önce hiç olmadığı kadar sezgisel olarak kontrol edilebildiği BMW Intelligent Personal Assistant özelliğine sahip.

40 yılı aşan geçmişiyle BMW 3 Serisi otomobiller tüm zamanların en çok satan BMW modelidir. İlk kez piyasaya sunulduğu 1975’ten bugüne, otomobil dünyasında her zaman ilgi odağı olmayı başarmıştır.  1982 yılında dört kapılı BMW 3 versiyonu ile birlikte ikinci nesil piyasaya sunulur. 1997 yılında dizel direkt enjeksiyonlu ve standart altı hava yastıklı dördüncü nesil BMW 3 tanıtılır.
2005 yılında BMW TwinPower Turbo motor ve BMW xDrive akıllı dört çeker sistemi dahil olmak üzere beşinci nesilde çok daha fazla yenilik sunar kullanıcılarına. 2015 yılından itibaren 6. nesil BMW 3 Serisi, yüksek verimliliğe sahip benzinli ve dizel motorlarla donatılmıştır.

Yedinci nesil BMW 3 Serisi Sedan, gelenekleri, beklentileri ve diğer her şeyi geride bırakıyor. Otomotiv dünyasının ikonları arasında olan bu otomobil kendisini bir kez daha yeniliyor. Ne de olsa öncü tasarım diliyle yeni bir çağın başlangıcını temsil ediyor. Otomobilin güçlü ve verimli motorları sportif sedan’ın gerçek anlamını daha da öne çıkarıyor.

Yeni BMW 3 Serisi Sedan’ın tasarımı, modern ve net bir estetiğe sahip, ikonik özellikleri tamamen yeni bir şekilde yorumluyor ve yeni bir BMW tasarım dilinin başlangıcını temsil ediyor. Markanın en çok tercih edilen modelleri arasında bulunan BMW 3 Serisi Sedan, alışılagelmiş tasarım unsurlarını yeniden yorumluyor. Yeni tasarım dili aracılığıyla BMW’nin spor sedan modeli, başarılı geçmişiyle geleceği bir araya getiriyor.

Yeni BMW 320i Sport Line

Yeni BMW 320i’nin Sport Line versiyonu dinamik görüntüsüyle dikkat çekiyor. Parlak siyah çarpıcı dış ve iç detaylar otomobile sportif bir görünüm kazandırıyor. Kumaş/Sensatec kombinasyonu Siyah spor ön koltuklar maksimum konfor ve en uygun desteği sunmak için tasarlanmış. İç ortam aydınlatma ve LED sis farları Sport Line’ın göz alıcı özelliklerini tamamlıyor.

Yeni BMW 320i Luxury Line

Yeni BMW 3 Serisi Sedan modelinde Luxury Line versiyonu, otomobilin şıklığını vurgulayan detaylara sahip. Parlak Krom şık tasarım öğeleri dış tasarıma ayrıcalıklı bir görünüm kazandırmış. Aynı şık izlenim iç tasarımda da devam ediyor. Burada birinci sınıf deri döşeme ve yüksek kalitede iç kaplamalar premium otomobil lüks hissini tamamlıyor.

Yeni BMW 320i M Sport

M Sport versiyonunda, otomobil daha sportif bir görünüm kazanıyor. Dış ve iç tasarımda vurgulanan spor görünüme ek olarak M Sport sürüş keyfini arttıran M Sport süspansiyon, M Sport fren ve M Aerodynamics paketi sürüş dinamiklerini belirgin şekilde yükseltiyor.

Yeni BMW M340i xDrive

4.4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza kadar BMW M340i xDrive, daha önce görülmemiş bir itiş gücü ile ilerlemeye imkan sağlıyor. Geliştirilmiş BMW M TwinPower Turbo 6 silindirli benzinli motor 275 kW (374 hp) sağlar. Mükemmel ayarlanmış 8 vitesli Steptronic Sport şanzımanı ve M Sport diferansiyelini tam olarak yola çıkaran performans.

Yeni BMW 3 Serisi akıllı sürüş asistan sistemleri

Yeni BMW 3 Serisi, yolculuğunuzu daha güvenli ve daha konforlu kılacak bir dizi akıllı asistan sistemi ve yenilikçi teknolojiler sunuyor. İster trafik sıkışıklığı asistanı, ister park asistanı ya da harekete duyarlı kumanda için olsun, BMW Live Cockpit Professional ve tam dijital 12,3 inç gösterge ekranı sayesinde tüm bilgilere bir bakışta ulaşabilirsiniz.

Yeni BMW 3 Serisi sürüş dinamikleri

Mükemmel yol tutuşu, sportif kullanım ve üst düzeyde çeviklikle Yeni BMW 3 Serisi Sedan sürüş dinamiklerini yeni bir seviyeye taşıyor. Gelişmiş ve çok daha güçlü motorlar, mükemmel şekilde ayarlanmış süspansiyon bileşenleri ve iyileştirilmiş ağırlık dağılımıyla gerçek bir spor sedan olarak kendi ününü de aşıyor.

Yeni BMW 3 Serisi Sedan’ın konforu

Konfor yönünden de cömert oranlara ve pratik kullanım özelliklerine sahip olan yeni BMW 3 Serisi otomobiller, yeni nesil pek çok teknolojiyi de kullanıcılarına sunuyor. Otomobile akıllı telefon aracılığıyla erişim, akustik cam kaplamalar ya da akıllı katlanan arka koltuklar gibi hayatı kolaylaştıran özellikler bulunuyor.

Yeni BMW 3 Serisi teknik verileri

BMW 320i Sedan

Yüksüz ağırlık (kg) EC 1525
İzin verilen toplam ağırlık (kg) 2050
Otomobilin yük kapasitesi (kg) 600
İzin verilen ön/arka aks yükü (kg) 965/1150

Motor Silindir/Valf 4/4
Silindir hacmi (cm3) 1597
Strok/çap (mm) 75.6/82
Güç (bg)/Güç devir (devir/dak) 170/5000-6000
Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak) 250/2000-4700

BMW 320i Sedan performans özellikleri

Maksimum hız km/sa 232
0-100 km/sa hızlanma 7.7
Yakıt Tüketimi Şehir içi (lt/100 km) 7,7
Şehir dışı (lt/100 km) 5,1
Ortalama (lt/100 km) 6
CO2 emisyonu (gr/km) 137
Depo hacmi (lt) 59

Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketim bilgileri onay sırasında yürürlükteki Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm prosedürüne uygun olarak belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir ve gösterilen menzil seçilen modelde yer alan opsiyonel donanım ve farklı boyutta jant ve lastikleri göz önünde bulundurur.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

BMW Fiyat Listesi
BMW 5 Serisi
BMW 1 Serisi
BMW 7 Serisi
BMW Z4 First Edition