Citroen yeni konsept modellerini Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyecek

Citroen, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki standında otomotiv deneyimine adanmış 100 yıllık tecrübeyle ortaya çıkan yeni modellerini sergiliyor. Citroen’in Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyeceği en dikkat çekici yeniliği Ami One Concept olacak. Dijital teknolojilerle donatılan Citroen Ami One Concept, şehir içi ulaşımına yeni bir boyut kazandıracak tamamen elektrikli bir konsept otomobil.

Citroen Ami One Concept, 2,5 metre uzunluğuyla sıkışık trafikte ve dar sokaklarda kullanıcısına büyük kolaylık sağlıyor. Şehir içi kullanıma yönelik olarak tasarlanan ve %100 elektrikli olan bu konsept otomobili, belirli ülkelerde 16 yaşından büyük, sürücü lisansı olmayan kişiler de kullanabilecek. Kullanıcılarına mobilite deneyimi de yaşatacak olan Citroen Ami One’ı dileyen kullanıcılar 5 dakikadan 5 yıla varan sürelerde kiralayabilecek ve bu kiralamayı akıllı telefonlarına yükleyecekleri bir mobil uygulama sayesinde gerçekleştirebilecek.

Fuarda Citroen standında yer alacak bir diğer konsept ise SpaceTourer The Citroenist Concept olacak. Modern bir van tasarımına sahip olan SpaceTourer The Citroenist Concept’in tavanı açılarak hafta sonunu doğada yaşamak isteyenlere fazladan alan ve kamp yapma imkanı sunuyor. Doğa tutkunlarına hitap edenlere mobil bağlantı ve çalışma alanı da sunan bu konsept ayrıca ünlü bisiklet üretici Martone firmasının “Rider The Citroenist by Martone” isimli bisikletinin de tasarımına etki ediyor.

Fuarda yeni konseptlerin yanı sıra markanın ikonik modelleri Type A, Traction ve 2CV de yer alacak. Orijinal hallerine sadık şekilde korunan Type A, Traction ve 2CV modelleri güncel Citroen modellerinde sunulacak olan Collector Origins Edition donanımına da temel oluşturuyor. Citroen C1, Citroen C3, Citroen C3 Aircross Compact SUV, Citroen Yeni C4 Cactus ve Citroen Grand C4 SpaceTourer’ın Collector Origins Edition donanımına sahip versiyonları da fuarda yer alacak.

Fuarda Citroen’in C3 Aircross’un ardından pazara sunduğu ikinci SUV modeli olan Citroen C5 Aircross ve Citroen C5 Aircross’un Plug-in (dışarıdan şarj edilebilir) Hybrid (PHEV) versiyonu da yer alacak. Hibrit modunda benzinli motorlara göre %40 yakıt tasarrufu sağlayan bu model, ZEV (sıfır emisyon) modunda 135 km/s’e ulaşan hızlarda 50 km menzil sunuyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Citroen Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.