Ferrari Portofino

Altair Enlighten Award Ödülü Ferrari Portofino’nun

ABD’de gerçekleşen ve araç ağırlığıyla ilgili yapılan başarılı tasarruflarla teknolojik yenilikleri ödüllendiren Altair Enlighten Award, 2019 yılında Ferrari Portofino’nun oldu. Michigan eyaletinde yer alan Traverse City’deki CAR Yönetim Brifing Seminerinde verilen Enlighten Award 2019 ödülü ile Ferrari Portofino her yönüyle başarılı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Yerini aldığı California T modeline göre, yeni şasisinin de etkisiyle, çok daha hafif olan Portofino, Ferrari mühendislerinin global çerçevede ağırlık düşürme hedefleri doğrultusunda tasarlanıp üretildi.

Üzeri açık spor bir otomobil için daha rijit bir karoser oluşturma gibi iddialı ve zor bir hedefin yerine getirildiği Ferrari Portofino’da, yenilikçi formların oluşmasına izin veren kum kalıbı dökümü teknolojisi kullanıldı. Böylelikle, baştan aşağı yeniden tasarlanan ve birbirlerine çok daha verimli olacak şekilde bileşenlerin entegre edildiği bir otomobil ortaya çıktı.

Önceki modellerde 21 farklı bileşenden oluşan A-sütunu da yeni Portofino’da sadece 2 parçadan oluşuyor. Söz konusu üretim teknolojilerinin de katkısıyla gövde rijitliği %35 artarken, komple ana gövde/karoser ve şasi üzerindeki kaynak uzunlukları önceki modele göre %30 kısalıyor ve böylelikle Ferrari Portofino’nun montaj kalitesi daha da artıyor.

Ferrari Portofino, Enlighten Award 2019 ödülü kapsamında 27 Ağustos Salı günü New York’ta gerçekleştirilecek olan Nasdaq açılış töreninde sergilenecek.

Ferrari California T
Ferrari 488 Spider
Ferrari F40
Ferrari Satış Prensipleri
Lüks Otomobil Markaları