Fiat EGEA Hatchback

Fiat EGEA Hatchback Modeli
Tofaş Üst Yöneticisi Cengiz Eroldu, Fiat Egea model ailesiyle sadece 2016 yılında 100.000 adetin üzerinde araç ihraç etmeyi planladıklarını belirterek, “Bu yıl üreteceğimiz Egea Hatchback’lerin ise neredeyse % 90’ını ihraç edeceğiz. Beklenti ve talep, bu rakamların da üzerinde.” dedi. Eroldu, Fiat Egea Hatchback üretime başlangıç töreninde, tarihi yatırımları birer birer hayata geçirdikleri bir sürecin içinde olduklarını söyledi.

Fiat Egea’nın, başlangıçta yalnız sedan otomobil projesi olarak doğduğunu, projenin geliştirilmesi sürecinde, ortaklarının kendilerine olan inancı, Ar-Ge ve üretim alanındaki yetkinliklerinin “hatchback” ve “station wagon” modellerinde de yatırım kararının alınmasına sebep olduğunu anlatan Eroldu, “Tüm yatırım kararlarımızda Mustafa Beyin (Mustafa Koç) vizyoner kişiliği büyük rol oynadı. Kendisini bir kez daha minnet ve şükranla anmak isterim.” ifadelerini kullandı.

İlk Fiat Egea Hatchback Banttan İndirildi
Daha sonra, Tofaş’ın Ar-Ge sürecine liderlik ettiği Egea projesinin ikinci modeli olan ilk Fiat Egea Hatchback, fabrika işçilerinin alkışları ve konfetiler işliğinde üretim bandından indirildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Fiat Egea Hatchback’in üretim başlangıç töreninde yaptığı konuşmada, üretimine başlanan Fiat Egea hatcback serisinin Tofaş, Bursa ve ülke için hayırlı olmasını temenni ettiğini söyledi. Bu noktada yerli otomobil projesini de büyük bir dikkat ve hassasiyetle yönettiklerini ifade eden Işık, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yerli otomobil denilince bazıları şu anda mevcut üretim yapan firmaların aleyhinde gibi sunmanın gayreti içindeler. Hayır, bir Türk markasının çıkması Türkiye’yi otomobilde çok daha büyük bir merkez yapmak açısından son derece önemlidir. Biz otomotiv sektöründe bir Türk markası da oluşturmak istiyoruz. Yerli otomobilimizi adeta teknoloji geliştirme platformu olarak görüyoruz. Bizim otomobil projemiz de Türkiye’nin dünyaya yeni teknolojiler sunmasına vesile olursa işte o zaman gerçek anlamda başarıya ulaşmış bir proje olacak diye düşünüyoruz. Buradan diyorum ki gelin Türkiye’de otomotivle ilgilenen tüm paydaşlarımızla bu projede ortak çalışalım. Gelin Türkiye’yi bir yeni nesil otomotiv teknolojileri geliştirme merkezi haline birlikte getirelim. Buna ihtiyacımız var.”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, otomotiv üretiminde kullanılan parçaların % 70’inin gelecekte kullanılmayacağını, bambaşka teknolojilerin devreye gireceğini belirterek, şunları dile getirdi: “İşte bu teknolojileri biz geliştirebiliriz. Egea’da bunun örneğini çok gördük. Egea yüzde 70’ini tamamen Türk mühendisinin, teknisyeninin, işçisinin ve çalışanının ürettiği bir otomobil oldu. Biz yaparız ve yaptık. En iyisini de yaparız. Yeter ki birlikte hareket edelim, çalışalım. Egea bizim için bir gurur vesilesi oldu. Neden? Otomobilde artık Türkiye kendi otomobilini dizayn edecek, kendi otomobilinin tüm mühendisliğini yapacak, prototipini üretecek ve seri üretim bandını kurup seri üretimini yapacak, otomobilin kalbi olan Avrupa ve Amerika’ya ihracat yapacak konuma geldi. Bu ‘Evet biz de başarırız’ demektir. Daha iyisini de yapabiliriz.”Yeni Fiat EGEA Hatchback Özellikleri
Yeni Fiat Egea Hatchback, benzinli ve ikinci nesil Multijet teknolojili dizel motor seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunuluyor. Motorun ürettiği torkun sürekli olarak ideal seviyede değerlendirilmesini sağlayan yenilikçi, çift kavramalı DCT otomatik şanzımanlı 1.6 Multijet 120 hp gücünde dizel motor rahat ve akıcı bir sürüş sağlıyor. 6 ileri otomatik vitesli 110 hp gücündeki 1.6 E-Torq benzinli motor ise sarsıntısız vites geçişi sağlıyor.

Motor kaputundan başlayıp tavan boyunca devam eden hatlar ve keskin LED farları vurgulayan krom detaylı geniş ızgara Fiat Egea Hatchback’e karakteristik bir görünüm sağlıyor. Yeni Fiat EGEA Hatchback, 4.35 metrelik uzunluğuyla şehir içinde üstün manevra kabiliyeti sağlarken,  5 kişilik geniş yaşam alanıyla sürücüsü ve tüm yolcuları için konfor ve ferahlık sunuyor. Sürüş ergonomisi, şık koltukları, 12 litrelik kabin içi saklama alanı ve kolayca erişilebilen kumanda elemanları ile FIAT Egea Hatchback modeli, keyifli sürüş ve konforlu yolculuklar vadediyor.

Fiat EGEA Egea Hatchback, 440 litreye varan*bagaj kapasitesine sahip. Fiat EGEA Hatchback, 200 km/s hıza kadar kaza riskini tespit ederek otomatik fren yapan “Çarpışma Önleme Sistemi” ya da öndeki araç ile arasındaki mesafeyi koruyan “Adaptif Hız Sabitleme Sistemi” gibi üstün güvenlik teknolojilerini sınıfında ilk kez standart donanımlar arasında sunuyor. Uconnect™ multimedia sisteminin 7 inch boyutundaki HD tablet ekranında sunulan geri görüş kamerasının keskin görüntüsü park manevralarını hem daha kolayla hem de daha güvenli hale getiriyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Fiat Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Fiat Kampanyaları
FIAT Fiyat Listesi
Fiat EGEA Kampanyası
FIAT Kampanyaları
Fiat 500