Ford EDGE

Ford’un yeni SUV modeli EDGE
Ford’un yeni SUV modeli Ford Edge, ileri güvenlik teknolojileri ve Akıllı 4×4 Çekiş Sistemi ile gerek hareketli şehir yaşantısında, gerekse doğada hafta sonu kaçamaklarında yüksek konforlu yolculuklar sunuyor. Ford Edge, dış gövde tasarımıyla geniş ve güçlü bir SUV görüntüsüne sahip.

Ford Edge SUV modelinin geniş ve ferah iç dizaynı 5 kişilik oturma kapasitesine sahip. Arka koltukların düz katlanabilir özelliği sayesinde eşyalarınıza her zaman yer var. Yeni Ford Edge’in Sürüşe Duyarlı Direksiyon Sistemi, sürüş koşullarına göre direksiyonun tepkisini optimize ediyor. Bu sistem sayesinde park sırasında direksiyonun daha az döndürülmesiyle istenilen manevra yapılabiliyor. Diğer yandan hızlı sürüşlerde ise sağlam kavrama ve güvenli sürüş için gerekli direksiyon oranına otomatik olarak geçiyor. Ford Edge Yaya Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı, olası bir çarpışma fark edildiğinde, önce ön cama yansıttığı kırmızı LED ışığıyla görsel olarak, akabinde sesli uyarı ile sürücüyü uyarıyor. Ford Edge frenleme sistemi hazırlanarak sürücünün tepki vermemesi durumunda sistem otomatik olarak tam kapasite fren uyguluyor. Bu sayede kazaların şiddetinin azaltılmasına ve bazı durumlarda çarpışmadan kaçınılmasına yardımcı oluyor.

Segmentinde bir ilk olan Aktif Gürültü Kontrol Sistemi, Ford Edge modelinde kabin içi her türlü istenmeyen gürültünün olumsuz etkilerini minimize etmek üzere tasarlanmış. Bir kontrol ünitesi, sohbet veya müzik gibi işitmek istediğiniz sesleri işitmek istemediğiniz seslerden ayırabiliyor. Bunun ardından sistem, istenmedik sesleri iptal etmek için insan kulağının algılayamayacağı bir “beyaz gürültü” üreterek yola konsantre olup sizin yüksek sürüş keyfi yaşamanıza olanak sağlıyor.

Ford Edge Akıllı 4×4 Çekiş (AWD) Sistemi sürüş boyunca, tüm tekerleklerin yol tutuşunu sürekli izleyerek, tüm sürüş koşullarında maksimum çekiş gücünü sağlamak için gerekli güç dağılımını tekerleklere en uygun şekilde iletiyor. Bu sayede en zorlu yol koşullarında dahi maksimum sürüş performansına olanak sağlıyor.

Dokunmatik ekranlı ve sesli kontrol özelliği olan Ford SYNC 2 ile basit sesli komutlar sayesinde müziğinizi seçebilir, ısıyı ayarlayabilir, navigasyon sistemini kontrol edebilir, telefon rehberinizdeki kişileri bulabilir ve telefon görüşmesi yapabilirsiniz. SYNC 2, aynı zamanda telefonunuza gelen SMS’leri okuyabilir ve hatta bu metinlere cevap verme imkânını bile sunabilir. Ford SYNC 2’nin en önemli ve hayat kurtarıcı özelliklerinden biri de Ford Acil Durum Yardımı.

Bu sistem hava yastıklarının açıldığı veya sisteme yakıt akışının kesildiği bir trafik kazasının meydana gelmesi halinde bu teknoloji size acil durum çağrısının yapılmasında yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra Ford SYNC 2, bulunduğunuz yeri bilmediğinizde ya da bulunduğunuz yeri anlatamayacak durumda olduğunuzda GPS koordinatlarınız gibi önemli bilgileri paylaşmaktadır.*

* Acil Durum Çağrı Asistanı 30’dan fazla Avrupa ülkesinde çalışmaktadır. Bu sistem, yanınızda taşıdığınız uygun bir mobil telefonla bağlantılı olarak hava yastıkları açıldığında (diz hava yastığı hariç) ya da sensörler tarafından yakıt besleme pompasında bir çarpma sonucu kesilme olduğunun tespit edilmesi durumunda çalışır.Ford’un yeni SUV modeli Ford Edge’de, Ford Dinamik LED Ön Far teknolojisi, direksiyonu çevirdiğiniz açıyı farlarınıza da yansıtarak mükemmel bir görüş açısı kazandırıyor. Dinamik farlar aynı zamanda hızınıza, hava ve yol koşullarına bağlı olarak aydınlatma tipini de otomatik olarak ayarlıyor.

Ford Edge modelinin segmentinde bir ilk olan ve 180 derece görüş sağlayan ön kamera sistemi, aracınızın önünde bulunan küçük bir kamera yardımıyla dokunmatik ekranda bölünmüş bir ekran görüntüsü oluşturarak aracın önünde kör noktada kalan araçları, bisikletleri veya yayaları görmenize imkan sağlıyor.

Son yıllarda pek çok yeni otomobil modelinde gördüğümüz akıllı bagaj kapağı özelliğiyle, Ford Edge’in anahtarı cebinizde ya da çantanızdaysa arka tamponun altına doğru ayağınızın hafif bir hareketiyle bagaj kapağını hiçbir yere dokunmadan otomatik olarak açabilir veya kapatabilirsiniz.

210 PS güç ve 450 Nm tork ile 2,0 L-TDCi-Çift turbolu motor, Ford PowerShift şanzıman ile yarattığı mükemmel uyum ile gücü kontrolünüze sunuyor. Çift kavrama sistemi kullanan bu gelişmiş şanzıman güç kaybı olmadan pürüzsüz vites geçiş sağlayabiliyor. PowerShift’in hızlı ve seri vites değiştirme özelliği, yalnızca sürüşünüzü daha yumuşak ve daha eğlenceli hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda sıra dışı yakıt tasarrufu sağlıyor. Aynı zamanda direksiyondan kumanda edilebilen otomatik vites, direksiyona monte edilmiş tuş takımı ile ellerinizi direksiyondan ayırmadan vitesi kolay bir şekilde değiştirmenize imkan tanıyor.

Ford Edge’in ergonomik iç tasarımı premium deri döşeme koltuklarıyla birleşerek yolculuklarınıza keyif katıyor. İklimlendirme özelliğiyle donatılmış koltuklar sayesinde kendiniz için en uygun sıcaklığı ayarlayabilirsiniz.

SUV araçlar, son zamanlarda Avrupa piyasasında büyük beğeni ile karşılanıyor. Avrupa’da her geçen gün daha çok sayıda sürücü SUV araç satın alıyor. Ford SUV ailesinin en yeni üyesi Ford Edge, Avrupa’nın araç güvenliği otoritesi Euro NCAP’ten 5 yıldız aldı. Euro NCAP çarpışma testlerinde 5 yıldız alarak güvenlikte en iyi dereceye ulaşan Ford Edge, Şerit Takip Sistemi ve Şeritte Kalma Sistemi ile yol güvenliğinizi sağlıyor. Ayrıca, başka araçlarla veya yayalarla çarpışmayı engelleyen yarı otomatik acil fren sistemleri, Euro NCAP güvenlik uzmanları tarafından övgüyle karşılanıyor. Görünmeyen noktalardan gelebilecek kör nokta kazalarına karşı çocukları korumayı amaçlayan ve sürücü ile birlikte tüm yolcuların güvenliğini sağlayan 9 adet hava yastığı ise Ford Edge’in güvenliğini en yüksek dereceye taşıyor.

FORD Kampanyası
FORD Fiyat Listesi
FORD Focus
Yeni Ford Focus Dizel PowerShift Otomatik
FORD Ticari Araç Kampanyası