Hibrit motorlu Fiat 500 Türkiye’de

Fiat’ın ikonik modeli 500, hibrit motorlu versiyonu ile Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Fiat 500, 2021 yılında tarzından ve sürüş keyfinden ödün vermeden, yeni hibrit motor seçeneği ile otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

Nisan ayında 179.900 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunulan 1.0 litre 70 hp’lik hibrit motora sahip Fiat 500 modeli, Cult, Dolcevita, Sport ve Dolcevita versiyonunda sunulan cabrio gövde seçeneğiyle sahiplerini bekliyor. Fiat 500, tasarım ayrıntılarıyla ikonik modelin karakteristik özelliklerini korurken, modern teknolojileri ve çevreci özellikleriyle dikkat çekiyor.

Fiat 500’de görev yapan yeni nesil, 3 silindirli atmosferik motor, 12V lityum iyon bataryası ile benzinli motor seçeneğine göre %20 oranında yakıt tasarrufu sağlıyor. 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilen yeni nesil hibrit motor teknolojisi, karbondioksit emisyon seviyesinde de %21’e kadar düşüş sağlıyor.

Fiat 500’ün 1.0 litrelik içten yanmalı motorunda, kalkış ve hızlanmalar sırasında bir kayış yardımıyla enerji sağlanırken, yavaşlama ve frenleme sırasında aracın sahip olduğu hareket enerjisinden yararlanılarak, yeniden kullanılmak üzere 12 voltluk lityum bataryasında enerji depolanıyor.

Yeni Fiat 500, modern teknolojinin tüm ögelerinden de yararlanıyor. Modelin giriş seviyesi olan Cult versiyonda, Led DRL, elektrikli gövde rengi yan aynalar, vintage gösterge, 15 inçlik alaşımlı jantlar ve projeksiyon tipi farlar bulunuyor. Ayrıca Bluetooth ve USB bağlantısını destekleyen 5 inç dokunmatik ekran, 6 adet hoparlör ve hız sınırlayıcı da Cult versiyonda standart olarak yer alıyor. Fiat 500 Dolcevita versiyonda tüm bunlara ek olarak, cam tavan, ön ve arka tamponda krom detaylar, çamurluk üzerinde ‘Dolcevita’ logosu bulunuyor.

Kabinde ise dokunmatik ekranlı 7 inçlik AndroidAuto/Apple Car Play destekli bilgi ve eğlence sistemi, 7 inç TFT gösterge paneli ve otomatik klima, 16 inç alaşımlı jantlar, sis farları ve yağmur-karanlık sensörleri standart olarak sunuluyor. Kullanıcılar, Apple CarPlay ve Android Auto desteği sayesinde ellerini direksiyondan ve gözünü yoldan ayırmadan telefon görüşmelerini yapabiliyor, mesaj alabiliyor veya gönderebiliyor ve akıllı telefon üzerinden müzik dinleyebiliyor.

Yeni hibrit Fiat 500’ün Sport versiyonunda ise 16 inç alaşımlı jantlar, spor direksiyon simidi, çamurluk üzerinde ‘Sport’ logosu, otomatik klima, 7 inçlik Android Auto/Apple Car Play destekli bilgi ve eğlence sistemi, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu 50/50 katlanır arka koltuklar, hız sınırlayıcı&cruise control bulunuyor. Kabin içinde ayrıca, 7 inç TFT gösterge paneli ve kontrol paneli yer alırken, Sport versiyonda sis farları ve yağmur-karanlık ve arka park sensörleri standart olarak sunuluyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Fiat Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Yeni FIAT 500
FIAT 500 Dolcevita
FIAT 500 Collezione Winter
FIAT 500 Anniversario
FIAT 500X SUV