HONDA Africa Twin CRF1000L

Honda Africa Twin
Honda’nın enduro motosiklet modeli Africa Twin, Dakar ruhundan ayrılamaz bir isimdir. Efsanevi Honda NXR750, 1986 yılında Dakar Rallisi’nde görücüye çıktı ve Honda’nın bu dünyanın en zorlu arazi yarışını kazanma hayalini gerçeğe dönüştürdü. 1987, 1988 ve 1989 yıllarında Honda tekrar kazandı. Dakar yarışlarında kazanılan bilgi ve deneyim, daha sonra günümüzün efsanevi Honda XRV750 Africa Twin modeline dönüşen orijinal XRV650 Africa Twin’e eklendi. Dört yıllık gelişimin ardından üretilen yeni Honda CRF1000L Africa Twin’in temelinde bu yarış tutkusu, bilgi ve deneyim yatıyor.

Dakar tarihiyle iç içe olan köklerine sadık Africa Twin, şehir içi kullanımda pratik olmasının yanı sıra şehir dışı kullanımda da konforlu bir motosiklet. Yeni Honda Africa Twin oldukça atletik bir görünüme sahip. İnce ve sağlam gövdesi, CRF etkisinin ve davranışının keskin hatlarını yansıtır. İyi düzeyde hava koruması ile hafif ve çevik olan bu motosiklet, pratik ve günlük şehir içi kullanım için de ideal. 870 mm’den 850 mm’ye ayarlanabilen konforlu selesi ve dik sürüş pozisyonu şehir trafiğinde kullanımı kolaylaştırıyor. 18,8 litre yakıt tankını hoş bir şekilde saklayan ince tasarımı ve yakıt verimliliği sağlayan motoru 400 km’ye kadar sürüş imkanı sağlıyor.

Dakar’ı kazanan makinelerin hatıralarını canlandıran Africa Twin çift farlarında LED kullanılmış. LCD gösterge ekranı bilgiyi dikey olarak gösterirken, gözün gerekli bilgiyi kolayca seçebilmesine imkan sağlıyor. LCD gösterge, kişisel tercihinize göre uyarlanabiliyor.

Tepede veya eğimli bir yolda durduğunuzda iki ayağınızı da yere basamamak zorlayıcı ve tuhaf hissettirebilir. DCT modellerinde 4 konumlu el freni sistemi bulunuyor. Ön cam ve panel, bütün rüzgar gücünü ters yöne çevirmek için tasarlanmış. Africa Twin, sizi eğlence ve zorluğun bir arada olduğu başka bir dünyaya götürmeye hazır; garip, engebeli yolların, çöl yollarının ve keşfedilmemiş geçitlerin görmezden gelinemeyeceği bir dünya.

Honda’nın güçlü 1000 cc paralel çift silindirli motoru, rekabetçi akrabaları CRF ile aynı 4 supaplı Unicam silindir tasarımını kullanıyor. Silindir başına çift bujiler, hafif eksantrik mili ve 270° açılı krank mili bu motosiklete kendine özgü ve ayırt edici bir his ve karakter kazandırıyor. Çelik çift kızaklı şasiyle sarmalanan motorun boyutları, diğer parçaların makinenin merkezine yakın bir şekilde monte edilmesini sağlayarak kütleyi merkezileştiriyor ve ağırlık merkezini düşürüyor.

Honda Africa Twin Teknik Özellikleri

Motor Sıvı soğutmalı 4 zamanlı 8 supaplı 270° krank mili ve Unicam ile Paralel Çift Silindir
Motor hacmi (cc) 998 cc
Maks. Güç (kW@dev/dak) 70 kW @ 7.500 dev/dak (95 PS)
Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 98 Nm @ 6.000 dev/dak
Sele yüksekliği (mm) 870 / 850 mm
Yerden açıklık (mm) 250 mm
Yakıt kapasitesi 18,8 litre
Tekerlek (Ön) Alüminyum jant ile 21 x 2,15 telli jant
Tekerlek (Arka) Alüminyum jant ile 18 x MT4,00 telli jant
Süspansiyon (Ön) Hidrolik çevirmeli tipte ön yük ayarlı ve DF ayarlamalı, 230 mm strok ve 240 mm aks hareketli, 45 mm kartuşlu, ters pozisyonlu Showa ön amortisörler.
Süspansiyon (Arka) Gaz şarjlı sönümleyicili Pro-Linkli tek parça dökme alüminyum salıncak kolu, hidrolik çevirmeli tip ön yük ayarlayıcısı ve geri tepme sönümleme ayarı, 220 mm arka tekerlek hareketi, 94 mm aks stroku
Fren (Ön) Alüminyum porya ve radyal geçmeli 4 pistonlu kaliperlere ve sinterlenmiş metal balatalara sahip 310 mm çift, dalgalı tip yüzer hidrolik disk
Fren (Arka) 1 pistonlu kalipere sahip 256 mm dalgalı hidrolik disk ve sinterlenmiş metal dolgular Ek kayar tip 1 piston kaliperli DCT model üzerinde aynı zamanda El Fren Sistemi

 

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Honda Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Honda Motosiklet Fiyat Listesi
Yeni Honda Civic Hatchback
Yeni Honda CR-V
Honda CBR 1000RR
Honda Motosiklet Kampanyası