Hyundai i30 Fastback

Hyundai i30 Fastback, Avrupa’da satışa sunuldu
Hyundai, hatcback ve sedan gövde tiplerine alternatif olarak geliştirdiği Hyundai i30 Fastback modelinin Avrupa’da satışına başladı. Dinamik tasarımıyla C segmentine farklılık getiren Hyundai i30 Fastback, kompakt sportif bir görünüm sergiliyor.

Hyundai, geçtiğimiz yıl Frankurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardığı Hyundai i30 ailesinin yeni üyesi Hyundai i30 Fastback versiyonunu Avrupa’da satışa sundu. Türkiye’de 2018 yılının son çeyreğinde satışa sunulması beklenen Hyundai i30 Fastback modeli, sportif detayların yanı sıra premium donanım özellikleriyle de dikkatleri çekiyor.

Hyundai Smart Sense aktif güvenlik ve sürüş asistanlarıyla son derece iddialı bir otomobil olan i30 Fastback, aynı zamanda kompakt sınıftaki ilk beş kapılı coupe tarzı model olma özelliğini de taşıyor.

Hyundai i30 serisinin sürüş dinamikleri, markanın Avrupa Test Merkezi’ndeki mühendisleri tarafından ünlü Nürburgring “Nordschleife” pistinde test edildi. Hyundai i30 Fastback, serinin diğer gövde tiplerine kıyasla bazı önemli farklılıklar ortaya koyuyor. Beş kapılı versiyondan 5 mm daha alçak ve sertliği yüzde 15 oranında artırılan süspansiyon sistemi ile donatılan otomobil, yüksek seviyede konfor sağlarken aynı zamanda daha dinamik ve daha çevik bir sürüş deneyimi de sunmuş oluyor.

Beş kapılı Hyundai i30 Hatchback modeline göre 30 mm daha alçak olan Hyundai i30 Fastback, 1.425 mm’lik bir yüksekliğe sahip. Bu sayede zarif ve dinamik hatlarını rahatlıkla vurgulayan otomobil, sportif tamponlarıyla da bünyesindeki dinamizmi simgelemeye devam ediyor. Eğimli coupe tarzı bagaj kapağı ve yüksek omuz çizgisiyle zarif ve güçlü bir görünüm sergileyen aracın LED teknolojili far ve stopları da dış görünüşü pekiştiren tasarım detayları. Otomobilin arka bölümü Yeni Elantra modelinde de gördüğümüz gibi Hyundai markasının coupe tarzı modellerinde uyguladığı yeni tasarım çizgilerini yansıtıyor.

Hyundai i30 Fastback, gerek çekici tasarımı gerekse gelişmiş donanım özelikleriyle C segmentinde rekabetçi bir otomobil olmaya güçlü bir aday.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Hyundai Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Yeni Hyundai i30
Hyundai KONA
Hyundai IONIQ
Hyundai Yeni i10
Hyundai Fiyat Listesi 2018