Hyundai KONA Iron Man Edition

Hyundai, ünlü çizgi roman ve sinema karakteri Iron Man için yepyeni bir versiyon hazırladı. Hyundai KONA Iron Man Edition adıyla sınırlı sayıda satışa sunulacak olan araç, Iron Man konseptine sahip hatları ve dinamik iç mekan tasarımıyla oldukça dikkat çekici bir görünüm sunuyor.

Hyundai, geçtiğimiz yıl çizgi roman ve film yapımcısı Marvel ile önemli bir işbirliğine imza atmış ve bu kapsamda ilgi çekici projeler geliştirmeye başlamıştı. Bu birlikteliğin bir meyvesi olarak Hyundai KONA Iron Man Edition’ı hazırlayan iki ortak, sinema ve otomobil tutkunlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Bu yıl gösterime giren Ant Man ve The Wasp filminde kullanılan Veloster gibi, izleyenlere sıradışı bir otomobil sunan iki ortak, Hyundai Kona Iron Man Edition’la da benzer bir etki yaratmayı hedefliyor. Mat gri gövde rengi ve kırmızı aksesuarlarla Iron Man temasını yansıtan Hyundai Kona Iron Man Edition, 18 inçlik jantlarıyla da bu iddiasını pekiştiriyor.

Marvel ve SUV tutkunlarına hitap eden Hyundai KONA, Iron Man’in maskesini ve göz şeklini anımsatan özel gündüz farlarıyla dikkat çekiyor. Bu görüntüsüyle Iron Man’i ilk bakışta anımsayanlar, araç içerisinde kullanılan diğer detaylarla da kendilerini filmin içindeki bir sahnede bulmuş gibi hissediyorlar. Ön tasarımın ve aydınlatma grubunun yanı sıra kapılardaki Stark Industry, tavandaki maske motifi ve kaputtaki Marvel logolarıyla da Iron Man filmine göndermeler yapılıyor. Ayrıca aracın dört bir yanında Iron Man’i temsil eden kırmızı şeritler kullanılmış.

İç mekanda da bazı değişiklikler ve yeni eklentiler göze çarpıyor. Tony Stark’ın imzası kokpitin sağ kısmına atılırken, Iron Man vites kolu düğmesi, Iron Man görsel grafiklerine sahip özel Head Up Display ve özel koltuk tasarımı da aracın ayrıcalığını simgeliyor. Ayrıca, bagaj kapağında yer alan Iron Man yazısı da bir diğer simgesel özellik. Hyundai KONA Iron Man Edition sınırlı sayıda üretilerek satışa sunulacak.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Hyundai Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Hyundai Kampanyası
Hyundai Fiyat Listesi
Hyundai Kona
Hyundai Tucson
Yeni Hyundai i30