Hyundai VELOSTER

Hyundai, Yeni Veloster, Veloster Turbo ve Veloster N modelleri
Hyundai, spor otomobiller serisine Yeni Veloster modeli ile devam ediyor. Amerika’nin ünlü otomobil fuarı Detroit’te ziyaretçilerin beğenisine sunulan Yeni Hyundai Veloster, 1.6 litrelik turbo motoruyla 201 hp güç üretiyor. Hyundai Veloster N ise 275 hp gücünde.

Hyundai, Yeni Veloster, Yeni Veloster Turbo ve Veloster N modellerini Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Hyundai Yeni Veloster, yenilenen dış tasarımının haricinde tamamen yeni iç mekanıyla da iddialı bir otomobil. Yeni Hyundai Veloster, güç aktarma organı iyileştirmeleri ve geliştirilmiş yeni nesil bilgi-eğlence ve bağlantı özellikleriyle de fuarda dikkatleri üzerine çekti.

Yeni Hyundai Veloster, arka koltuklara girişi kolaylaştırmak için asimetrik 2+1 kapı konfigürasyonunda sunuluyor. Önden bakıldığında, LED farlar ve LED gündüz farları, çarpıcı yeni tip bir ızgara tasarımı dikkat çekiyor. Fonksiyonel hava girişleri, hem görsel hem aerodinamik açısından son derece etkili.

Hyundai’nin yeni tasarım anlayışından izler taşıyan kademeli ızgara ve sportif duruşu vurgulayan geniş hava girişli tampon da üç boyutlu ambiyansı simgeliyor. 18 inch jantlar, arkaya doğru alçalan tavan yapısı ve genişletilmiş çamurluk ağızlarıyla Yeni Hyundai Veloster, daha dinamik ve daha zinde bir görsellik sunmuş oluyor. Hyundai Veloster N ise normal versiyona göre daha farklı bir süspansiyon sistemi kullanıyor. Maksimum performans için elektronik kontrollü, daha sert ve daha alçak bir setup kullanan N’de hızı ve sürüş zevkini simgeleyen kırmızı tampon ve marşpiyel şeritleri kullanılıyor.

Üç tip benzinli motor seçeneği
Yeni Hyundai Veloster’da üç tip benzinli motora yer veriliyor. Hyundai imzalı 2.0 litrelik, 147 hp gücündeki 4 silindirli motor, üstün verimlilik ve düşük emisyon için Atkinson çevrime sahip olarak sunuluyor. İkili Sürekli Değişken Supap Zamanlaması, Elektronik Gaz Kelebeği Kontrolü, Değişken İndüksiyon Sistemi ve yenilikçi sürtünme önleyici kaplamalarıyla ideal bir sürüş zevki veren bu motor, elektrik kontrollü 6 ileri otomatik veya 6 ileri manuel şanzımanla tercih edilebiliyor. Diğer iki seçenek ise 1.6 lt ve 2.0 lt turbo seçenekler.

Gamma 1.6-litre turbo şarjlı motor
Daha fazla performans isteyenler için de geliştirilmiş 1.6 litrelik turbo motor öne çıkıyor. Bu ünite, 6000 devirde 201 hp güç üretiyor. Litre başına ürettiği 126.5 hp güç ile sınıfının en iyilerinden biri olan Hyundai Veloster Turbo’nun bir diğer yeniliği ise TVC yani Tork Vektör Kontrol sistemi. Virajlarda daha etkili bir yol tutuş ve yüksek sürüş zevki için elektronik stabilite programı ile beraber çalışan bu sistem sayesinde Yeni Hyundai Veloster, bir önceki nesline göre daha dinamik ve daha sportif hissettiriyor.Hyundai Veloster Turbo, Hyundai tarafından geliştirilen 6 ileri manuel veya 7 ileri çift kavramalı (7DCT) şanzımanla satışa sunuluyor. DCT şanzıman, direksiyonun hemen arkasına yerleştirilen SHIFTRONIC kulakçılar sayesinde manuel kullanım imkanı da sunuyor.

Hyundai Veloster N
Üzerindeki N logolarıyla ve daha agresif gövde kitiyle kardeşlerinden bir çırpıda ayrılan Hyundai Veloster N, Albert Biermann önderliğindeki Hyundai N Motorsport takımı tarafından özel olarak geliştirildi. Markanın i30 N modelinden sonraki ikinci en hızlı otomobili olan Veloster N, 2.0 litrelik turbo bir motora sahip.

Bu özel motorla beraber 275 hp güç üreten Veloster N, 19 inch hafif alaşımlı jantlar üzerinde yürüyor. Hyundai Veloster, N Grin Kontrol sürüş modu ile sürücüsüne geniş bir ayar tercihi de sunuyor. Modlar, “Normal”, “Spor”, “N”, “Eko” ve “N Özel” olarak sınıflandırılırken motor gaz tepkisini ayarlama, egzoz sesini değiştirme, aktif diferansiyeli ayarlama, süspansiyon sönümleme oranlarını değiştirme, direksiyon sertlik derecesi ve benzeri sürüş kontrol özelliklerini içeriyor.

Hyundai Veloster, performans ve sportif bir sürüş ile öne çıkarken aynı zamanda geliştirilmiş aktif güvenlik donanımlarıyla beraber geliyor. Şerit Takip Sistemi, Sürücü Dikkat Seviyesi Uyarısı, Kör Nokta Çarpışma Uyarısı, Arka Çapraz Trafik Çarpışma Uyarısı ve karanlıkta daha iyi bir sürüş için High Beam Assist gibi gelişmiş sistemler kullanıyor.

Yeni Hyundai Veloster, Mart ayında markanın Ulsan’daki fabrikasında üretime başlayacak ve 2018 yılının ikinci çeyreğinde ilk olarak ABD pazarında satışa sunulacak.

Hyundai ve Cisco ortaklığı, otomobillere yeni nesil bağlantı teknolojisi
Hyundai, Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) Aurora’dan sonra bir diğer ortaklık projesini de gün yüzüne çıkardı. Araç kablo ve bağlantı sistemleri konusunda dünya lideri olan Cisco, 1984 yılından bu yana otomotiv endüstrisinin gelişimine katkıda bulunuyor.

Hyundai de 2019 yılından itibaren üreteceği otomobillerinde yeni nesil kablo teknolojisi kullanarak otonom sürüş, araç içi veri transferleri ve mobil bağlantılarda Cisco’dan destek alacak.

Hyundai ve Cisco’nun odak noktası, kontrollü network ağ sistemlerinden, 1Gbps’e kadar işleme hızlarına sahip Ethernet iletişimlerine kadar değişiyor. Ethernet tabanlı yazılım, araçtaki çeşitli sensörlerden gelen geniş veri setlerini eş zamanlı olarak işlemek için entegre veri denetimini de destekliyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Hyundai Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Hyundai Kampanyası
Hyundai Fiyat Listesi
Yeni Hyundai Elantra
Hyundai Tucson
Yeni Hyundai i30