Jaguar E-PACE

2018 yılı ilk çeyreğinde Türkiye’de olacak olan Jaguar E-PACE, bir Jaguar spor otomobilin tasarım ve performansını geniş, kullanışlı ve AWD otomobilde toplayan beş koltuklu kompakt bir SUV modeli.

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile E-PACE, Jaguar’ın tamamen elektrikli ilk SUV modeli olan I-PACE Concept ve Yılın Otomobili ödülünü kazanan F-PACE modelinin ardından Jaguar PACE ailesinin en yeni üyesi olarak yerini aldı.

Jaguar E-PACE 125g/km CO2 değerine sahip temiz ve hızlı tepki veren 150 hp dizel motordan 0-100km/sa değerine 6,4 saniyede ulaşan sportif 300 hp benzinli motora kadar yalnızca Ingenium benzinli ve dizel motorları içeren ilk Jaguar modeli olacak.

Jaguar F-TYPE spor otomobilden ilham alan dış tasarım, tipik Jaguar ızgaraları, kaslı oranları, kısa tampon-aks mesafeleri ve güçlü omuz çizgisi vurgularıyla öne çıkıyor. Jaguar’ın spor otomobil genleri aynı zamanda tavan çizgisinin akıcı yüzeyleri ve ayırt edici yan cam grafiklerinde de kendini belli ediyor.

Jaguar E-PACE bu sınıftaki bir otomobil için istisnai sayılacak iç alana sahip. Bu kompakt SUV, sofistike Integral Link arka süspansiyon mimarisi sayesinde 4.395mm uzunluğunda olup kısa ön ve arka tampon-aks mesafeleri (sırasıyla 882mm ve 832mm.) ve 2.681mm aks aralığı ile beş koltuğun konforlu şekilde yerleştirilmesini sağlarken arkada 892mm’lik cömert bir diz mesafesi ve 577 litrelik geniş bir bagaj hacmi sunuluyor.

Yapılandırılabilir Dinamikler (configurable dynamics); gaz, otomatik şanzıman, direksiyon ve eğer varsa Adaptive Dynamics süspansiyon sistemi için kişisel ayarlarla sürücüye daha fazla hakimiyet kazandırıyor.

Jaguar E-PACE, sınıfının en fazla bağlantı olanağı sunan ve en akıllı otomobilleri arasında olacak. Yeni nesil dokunmatik bilgi-eğlence sistemi, Jaguar Land Rover’ın InControl uygulamaları aracılığıyla Spotify gibi favori uygulamalara erişim sağlıyor.

Jaguar E-PACE’in Active Driveline dört çeker sistemi Jaguar için bir ilki temsil ediyor. Akıllı düzende olağanüstü çekiş gücü Jaguar’ın benzersiz arkadan itişli karakteriyle bir araya getirilmiştir. Sistemin tork ön besleme becerisi tüm koşullarda optimum denge, dinamikler ve yakıt verimliliği sağlıyor.

Jaguar’ın yeni kompakt SUV modeli E-PACE, yeni nesil Thin-Film Transistor (TFT) Head-Up Display teknolojisini içeren ilk Jaguar modeli olacak. Gelişmiş ekran daha fazla netlik sunan geniş, tam renkli grafiklerle ön cama %66 oranında daha fazla bilgi yansıtıyor.Tüm Jaguar E-PACE modellerinde Jaguar’ın en son nesil Touch Pro bilgi-eğlence sistemi yer alacak. Doğal ses kontrol teknolojisi, 10 inch dokunmatik ekranlı ara yüz ve kişiselleştirilebilir ana ekranla işlemler hızlı, kolay ve son derece sezgisel şekilde gerçekleştirilebilir.

Jaguar E-PACE aynı zamanda yenilikçi Aktivite Anahtarı ile sunuluyor. Su geçirmez ve darbelere dayanıklı bileklikte yer alan entegre RFID aktarıcısı sürücünün ana anahtarı otomobilde kilitleyip koşu, yüzme veya bisiklete binme gibi aktivitelerin keyfini çıkarmasını sağlıyor.

Jaguar F-PACE
AUDI e-tron Sportback
Peugeot Instinct Concept
Porsche Panamera
Elektrikli Otomobiller