Jaguar F-PACE

Jaguar’ın SUV Modeli F-PACE  2017 World Car Awards’ta Dünya’da Yılın Otomobili ve Dünya’da Yılın Otomobil Tasarımı 

Jaguar F-PACE, Dünya’da Yılın Otomobili ve Dünya’da Yılın Otomobil Tasarımı unvanlarını elde ederek 2017 World Car Awards’ta kazandığı çifte başarının ardından resmi olarak dünyanın en iyi ve en güzel otomobili olduğunu kanıtladı.

Jaguar’ın bugüne kadar ürettiği en hızlı satan model ünvanına sahip yüksek performanslı SUV, Dünya Otomobil Ödülleri’nin 13 yıllık tarihinde iki ödülü birden kazanan ikinci otomobil oldu. Jaguar F-PACE 24 ülkeden 75 prestijli otomotiv gazetecisinin oyu ile rakiplerini geride bırakarak iki ödül kazandı.

Jaguar Land Rover CEO’su Dr Ralf Speth konu hakkında şunları söyledi: “Jaguar F-PACE olağanüstü dinamikleri ile günlük kullanım ve güçlü tasarıma sahip yüksek performanslı bir SUV olarak tasarlandı ve üretildi. Bu ödülü kazanmak dünyanın en kullanışlı spor otomobilini ve Jaguar’ın en hızlı satan otomobilini üreten ekiplerin yetenek ve çalışkanlığını gösteriyor.”

Kazanılan ödüller, Dünya Otomobil Ödülleri’nde Jaguar’ın ilk genel başarısını oluşturuyor. Jaguar XE, 2016 Dünya Çapında Yılın Otomobil Tasarımı unvanı için finalistlerden biri olmuştu.

Jaguar Tasarım Direktörü Ian Callum şunları söyledi: “Jaguar F-PACE ürettiğimiz ilk SUV otomobili olsa da bir Jaguar olduğu açıkça belli oluyor. 2017 Dünya Çapında Yılın Otomobili ödülünü kazanmamız, benzersiz tasarım ilkelerini ve dinamik özellikleri pazarda yeni bir sektöre taşıma konusundaki kararımızı haklı çıkarıyor.”

Dünya Otomobil Ödülleri/Dünya Çapında Yılın Otomobili Jüri Üyesi, Direktörü ve Başkan Yardımcısı Mike Rutherford ise şunları söyledi: “Jaguar, önce Dünya Çapında Yılın Otomobili Tasarımı ödülünü garantileyip ardından genel anlamda Dünya Çapında Yılın Otomobili ödülünü alarak olağanüstü bir başarı elde etti. Jaguar F-PACE sayesinde İngiliz şirketi ve onun yetenekli çalışanları, çok daha büyük ve daha zengin Avrupalı, Asyalı ve Kuzey Amerikalı rakiplerini alt etti.”

Gerçek performans için tasarlanıp geliştirilen tamamen yeni Jaguar F-PACE, üstün tutuş kabiliyeti ile ileri seviyede sürüş dinamiklerini bir araya getiriyor. İlhamını F-TYPE’tan alan yeni Jaguar F-PACE, spor otomobil genlerine sahip bir SUV modeli. Motor kapağındaki çıkıntıdan belirgin arka bölümüne kadar sahip olduğu güçlü görünümü bakışları üzerinde toplayan bir yol duruşu sunuyor.
Jaguar F-PACE 0-100 km’ye 8,7 saniyede çıkabiliyor. Jaguar F-PACE 650 litre kapasiteye ve çok yönlü kullanıma sahip 40:20:40 arka koltuk katlama konfigürasyonuna sahip. Jaguar’ın Hafif Alüminyum Mimarisi ve gelişmiş dinamik performans teknolojileri ile bir araya getirilen motorların gücü heyecan verici bir performans ve etkileyici bir yakıt ekonomisi sağlıyor.

Jaguar F-PACE yeni Ingenium dizel motor yelpazesi dahil olmak üzere rafine, verimli dizel veya benzinli motor seçenekleri sunuyor.

Jaguar XE
Jaguar F-PACE
Jaguar Fiyat Listesi
Jaguar Kampanyası
Yakıt Tüketimi