KIA Niro

KIA Niro “Yılın En Çevreci Otomobili” seçildi.

Düşük yakıt tüketimi ile Guinness Rekorlar kitabına giren KIA’nın hibrit modeli Niro, ünlü İngiliz otomobil dergisi TopGear tarafından “Yılın En Çevreci Otomobili” seçildi. Ana amacı, sahip olduğu karakteri farklı bir tarzla yansıtan modelleri ödüllendirmek olan TopGear; çevreye duyarlı hibrit sistemi crossover’ın pratikliği ile birleştirerek günlük hayata entegre eden KIA Niro’yu “Yılın En Çevreci Otomobili” ödülüne layık gördü.

TopGear, özel koşullar altında gerçekleştiren rekor denemelerinde Guinness rekoru kıran KIA Niro’yu günlük hayatta test etti. Bu testlerde hibrit sistemin avantajlarıyla Niro, KIA tarafından sağlanan tüketim verilerinin, günlük kullanımda erişilebilir olduğunu gösterdiği için bu ödülü almaya hak kazandı.

KIA Niro; segment, boyutlar, yol tutuş, sürüş kalitesi ve hibrit modellerin genelinde kullanılan CVT şanzımanın yerine, 6 ileri çift kavramalı şanzıman kullanımı gibi özellikleriyle de fark yaratarak, TopGear Ödülleri’nde zafere ulaştı.

KIA Niro, 1,6 litre benzinli motor ile elektrikli motorun kombinasyonlu çalışması sonucu ortaya çıkan 141 PS güç ile segmentinin en yüksek performansını sunarken, bir crossover’dan beklenmeyen düşük yakıt tüketimi ile kullanıcılarını şaşırtıyor.

Düşük yakıt tüketimine paralel olarak KIA Niro, sadece 88 gr/km CO2 emisyon salınımı yaparak doğaya saygılı bir duruş sergiliyor. Düşük emisyon seviyesi dışında KIA Niro, çevre açısından fosil kaynaklarının etkin kullanımı için de önemli bir rol oynuyor.

KIA Niro boyutları itibariyle 4.355 mm uzunluğa, 1.805 mm genişliğe ve 1.545 mm yüksekliğe sahip. Otomobilin dingil mesafesi 2.700 mm, iz genişliği ön/arka 1.555 mm/1.569 mm, dingil çıkıntısı ön/arka 870 mm/785 mm ve minimum yerden yüksekliği 160 mm. KIA Niro’nun iç mekanında bacak mesafesi ön/arka 1.059 mm/950 mm, baş mesafesi ön/arka 1.018 mm/993 mm ve omuz mesafesi ön/arka 1.423 mm/1402 mm.

Detaylı ve güncel bilgileri Kia Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

KIA Rio
KIA Cerato
KIA Stinger GT
KIA Soul
KIA Sportage