Lamborghini HURACÁN

Lamborghini markasının yıllar içinde gelenekselleşmiş tasarım anlayışını yansıtan Lamborghini Huracan, efsanevi Lamborghini Gallardo modelinin yerini alıyor.

Lamborghini marka supersport otomobillerin zaman içinde gelenekselleşen tasarım çizgileri, Lamborghini markasının günümüzdeki benzersiz karakteristik görünümünü oluşturdu. Bu dizayn anlayışının ilk örnekleri ve tarihsel gelişimini; Lamborghini’nin kurucusu Ferruccio Lamborghini tarafından 1968 yılında Genova Auto Show’ da sunulan ve tasarımı Bertone’den Marcello Gandini tarafından gerçekleştirilen iki kapılı, dört koltuklu Lamborghini Espada modeli, 1972 yılında Lamborghini Urraco modeli, 1974 yılında üretilen, zamanının çok ötesinde bir tasarım anlayışıyla supersport otomobiller arasında önemli bir kilometre taşı olan Lamborghini Countach ve 1990 yılında üretilen Lamborghini Diablo modelinde görebiliriz.

Lamborghini Huracan en az markanın geçmişte efsaneleşen modelleri kadar heyecan verici bir görünüme ve Lamborghini’den beklenen performansa ve teknolojik özelliklere sahip. Lamborghini Huracan’ın 5.2 lt hacminde V10 motoru 610 PS güç ve 560 NM tork üretiyor. Lamborghini Huracan bu olağanüstü gücü çift kavramalı 7 ileri şanzıman ve elektronik kontrollü dört tekerden çekiş sistemi ile kullanıyor.

Lamborghini Huracan, 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede çıkabiliyor. 9,9 saniyede ise 200 km/s sürate ulaşıyor. Lamborghini Huracan’ın maksimum sürati 325 km/s. Bu supersport otomobilin 100 kilometrede harcadığı yakıt 12,5 litre olarak belirtiliyor. Lamborghini Huracan alüminyum ve karbon fiber malzeme ile üretilmiş ve 1422 kg ağırlığında.

Lamborghini_Huracan_01 Lamborghini_Huracan_02 Lamborghini_Huracan_03 Lamborghini_Huracan_04

Lamborghini Aventador LP 700-4 Pirelli Edition
Frankfurt Auto Show 2015
Mercedes-AMG GT
Porsche Cayman S
Bugatti Vision Gran Turismo