Lexus, Avrupa’da 1 milyon satışa ulaştı

Lexus’un Avrupa’da şu ana kadar satılan 1 milyon aracının yüzde 45’i hibrit olurken, son dönemde hibritlerin satış oranı Batı Avrupa pazarında yüzde 96’ya kadar yükseldi.

Avrupa pazarına ilk kez 1990’da tek modelle giriş yapan Lexus, kısa süre içinde premium otomobil dünyasındaki başarısını kanıtlayarak 1 milyon adetlik satışa ulaştı. Lexus, Avrupa’daki 30’uncu yılında önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Lexus, Türkiye’de de hızlı bir büyüme göstererek geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 229’luk büyüme ile satışlarını neredeyse 3 katından daha fazla artırdı. Amerika’da markanın global lansmanının yapılmasından birkaç ay sonra Avrupa pazarına 1990’da sunulan amiral gemisi Lexus LS sedan ile performans, verimlilik ve donanım özellikleri açısından premium bir otomobilin nasıl olması gerektiği konusunda standartları belirledi. Lexus’un Japon misafirperverliği Omotenashi’yle şekillenen hizmet anlayışı da müşteri yaklaşımına yeni bir bakış açısı getirdi.

Lexus, lüks hibritin öncüsü

Lexus, oturmuş pazar normlarını takip etmek yerine kendi standartlarını belirledi ve 2005 yılında dünyanın ilk lüks hibrit aracı olan Lexus RX 400h’yi de satışa sundu.

Avrupa’da şu ana kadar satılan 1 milyon Lexus’un yüzde 45’ini hibrit modeller oluştururken, son dönemde hibritlerin satış oranı Batı Avrupa pazarında yüzde 96’ya kadar yükseldi. Lexus, Avrupa’daki yükselişini Türkiye’deki başarılı performansıyla da taçlandırıyor. Şimdiye kadarki en iyi Ekim ayı performansına imza atan Lexus, ilk 10 ayda yüzde 62 büyüyen premium pazarda geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 229 büyümeye kaydetti.

Türkiye’de en çok Lexus RX SUV modeli tercih edilirken, onu Lexus ES Sedan modeli takip ediyor. Kalite ve performansı ile öne çıkan modellerinin yanı sıra müşterilerine yaşattığı sıra dışı deneyimler ve sunduğu Geri Alım Garantisi gibi hizmetlerle farklılığını ortaya koyan Lexus, Türkiye’de de emin adımlarla büyümeye devam ediyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Lexus Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Lexus LC Convertible Concept
Lexus LC Coupe
Lexus ve Dua Lipa
Lexus’un Süper Coupe’si LC 500
Lexus Fiyat Listesi