Lexus Elektrikli Otomobiller

Lexus, ilk %100 elektrikli otomobili UX 300e’yi ve markanın elektrikli vizyonunu temsil eden Lexus LF-30 konsept modelini tanıttı.

Kenshiki Forum 2020’de elektrikli otomobillerini tanıtan Lexus, hibrit araçlarda elde ettiği deneyimle birlikte ilk %100 elektrikli modeli Lexus UX 300e ile teknolojisini daha ileriye taşıyor.

Tamamen elektrikli yeni Lexus UX 300e, performans odaklı tasarlandı. Lexus mühendisleri UX’in karakterini ve tasarımını %100 elektrikli motorla kombine etti.

Yüksek güce sahip motoruyla birlikte çevik hızlanma performansları sunan UX, yüksek kapasiteli bataryası sayesinde tek şarjla 400 km yol alabiliyor. UX 300e, 2020’nin ikinci yarısından itibaren bazı pazarlarda ve 2021’de Avrupa’nın geri kalanında satışa sunulacak.

Lexus’un elektrikli vizyonunu ortaya koyan LF-30 konsepti ise güçlü ve gergin hatlarıyla dikkat çekiyor. Lexus, bu konsept modelinde sürüş anında yolcuların konforunu sağlamak adına arka koltuklarda, uzanma ve rahatlama gibi birçok farklı modu sunuyor. Arka koltukların üzerindeki cam tavana ise, videolar veya navigasyon bilgileri gibi görüntüler aktarılabiliyor. “SkyGate” cam tavan, ses ve el hareketleriyle kontrol edilebiliyor.

Ayrıca, Lexus Airporter isimli drone teknolojisine sahip uçan asistanı, aracın etkileyici özellikleri arasında bulunuyor. Otonom özelliklere sahip Lexus Airporter, aracın bagaj alanından eşyaları alıp istenen yere götürebiliyor. Lexus Airporter, otonom özelliklerle donatılan LF-30, aynı zamanda kendi kendine park ve vale özelliği gibi ileri seviye sistemlerle birlikte geliyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Lexus Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Lexus LC Convertible Concept
Lexus LC Coupe
Lexus ve Dua Lipa
Lexus’un Süper Coupe’si LC 500
Lexus Fiyat Listesi