Lexus LC Convertible Concept

Üstü açık konsept, LC amiral gemisinin gelecekteki yönünü gösteriyor. Lexus tasarım ekibi markanın evrimini araştırıyor ve bu keşiflerin sonucu, Lexus LC Convertible Concept’in dünya prömiyeri ile 2019 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

LC coupe’nin sanatsal bir yansıması olan Lexus LC Convertible Concept’in tasarım amacı nihai güzelliğin ifadesiydi. LC Convertible konsepti üzerindeki her çizgi duygusal bir tepki uyandırmak için çizildi. Her açıdan çarpıcı bir duruşa sahip olan LC Convertible konsepti, Lexus otomobillerin yeni tasarım anlayışına ilham veriyor.

Lexus LC Convertible Concept baş tasarımcısı Tadao Mori, “Bu konsept, LC coupe’nin kusursuz tasarımını alır ve gelecekteki bir dönüştürülebilir olarak yeniden tasarlar” dedi. “Orijinal coupe’nin en iyi yönlerini, açık havada dönüştürülebilir dinamik tasarımla harmanlıyor.”

Orijinal LC tasarımından gelişen, ancak yine de benzersiz bir kimliğe sahip olmayı başaran LC Convertible konsepti, LC coupe’nin atletik oranlarını koruyor ve eşsiz Japon estetiğini harmanlıyor. Dış gövdenin görsel çekiciliğine ek olarak, LC Convertible konsepti, kabinin cazibesi ile sürücüleri ve yolcuları cezbediyor. Özel koltukların rahatlığından her detayın kalite hissine kadar, LC ile ilgili her şey, en sıradan seyahatin bile bir fırsat gibi görünmesini sağlamak için tasarlanmış. Beyaz deri döşeme, sarı vurgulu dikişler ile renkler genel tasarımın zarafetinden uzaklaşmıyor.

LC Convertible konseptinin güçlü dış hatları, 22 inç jantlar ve geniş duruşu bu otomobilin performans potansiyelini hatırlatıyor. Konsept otomobilin göz alıcı tasarımı, sade, akıcı ve zarafet ile şekillenmiş güçlü hatlardan oluşuyor.

Lexus’un LC Convertible konsepti, ‘Tasarım Mükemmelliği’ kategorisinde ödüle layık görüldü. En iyi üretim ve konsept araçları değerlendiren EyesOn, ‘Tasarım Mükemmelliği’ kategorisinde Lexus LC Convertible konseptini seçti. Değerlendirmede dünya çapında otomotiv üreticilerinin tasarım şeflerinden, önde gelen tasarım okullarına ait isimlerden oluşan bir jüri görev aldı.

Japonya’da Toyota City’deki Lexus Tasarım Departmanı tarafından tasarlanan Lexus LC Convertible konsepti, Japon estetiklerini üstü açılan bir aracın tarzıyla buluşturdu. Dikkati çeken bir tasarıma sahip LC Convertible konsepti, LC Coupe’nin atletik duruşunu da en iyi şekilde koruyor.

LC’nin orijinal tasarım dilini kullanan bu üstü açılan model, kendine ait bir kimlik ortaya koymayı da başardı. Dış tasarımının yanında kabin tasarımıyla da öne çıkan Lexus LC Convertible, her yolculuğun özel olması için gereken her şeyi sunuyor. Beyaz deri döşemeler, genel tasarımın zarifliğini bozmadan sarı dikişlerle tamamlandı.

Detaylı ve güncel bilgileri Lexus Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.