Lexus RX

Yeni Lexus RX
Lexus 1998 yılında RX modelini piyasaya sürdü ve Lexus markasının 26 yıllık tarihinde en çok satılan model oldu. Lexus RX modeli 2,1 milyondan fazla satışla Lexus’un bugüne kadar sattığı her on araçtan üçünü temsil ediyor. Otomobilin İçi tamamen yeniden tasarlandı ve keskin hatlara sahip, çekici yeni gövde ile sunulan modelde bu trendin geliştirilmesi hedeflenmiş.
Yeni Lexus RX modeli tamamen yenilenen ön kısmı, kenarları krom kaplı ön panjur ve üçlü L şeklindeki LED farlarla dikkat çekici bir dış görünüme sahip. Yeni Lexus RX’in yan bölümlerini saran ve yandığında daha geniş bir görünüm veren L şekilli arka lambalarla vurgulanan arka kısım, daha keskin hatlara sahip ve çok güçlü bir denge hissi veriyor. Otomobilin tasarımında kullanılan keskin çizgiler Lexus RX’e agresif bir hava veriyor.

Lexus RX’in içi, konfor ve lüksü bir arada sunuyor. Merkezde geniş bir uyarı göstergesi (HUD) yer alırken, 12,3 inç’lik bir ekranın bulunduğu bilgi görüntüleme alanı, ana işlemler alanından ayrı bir yere koyulmuş.

Yeni RX’te, 300 hp sunmayı hedefleyen yenilenmiş ve daha güçlü bir 3,5 litrelik V-6 benzinli motor seçeneği ile birlikte 8 vitesli otomatik şanzıman tam hibrit bir modelde sunulacak.

Yeni Lexus RX modeli otomobil kullanımına yakın bir sürüş sağlayacak şekilde tasarlanmış. Şasinin tamamı virajlarda daha yüksek denge ve kontrol sağlayacak şekilde güçlendirilmiş. Aracın gövde yapısı ekstra sağlamlıkla güçlendirilerek yol tutuşu tepkisi ciddi ölçüde artırılırken motor ve yol gürültüsünün araç içine girmesi engellenmiş. Ayrıca olası tehlike durumlarını tespit etmek, otomatik ve genellikle fark bile etmeyeceğiniz ayarlamalar yaparak aracın virajlara girip çıkarken direksiyon hakimiyetinde kalmasını sağlamak üzere tasarlanan Araç Dinamikleri Entegre Yönetimi (VDIM) özelliği bulunmakta. Bunun yanı sıra Tüm Tekerleklerden Çekiş, Lexus RX’in yol tutuş performansını ve kuru ya da kaygan yollardaki dengesini artırır.

Lexus Fiyat Listesi
Toyota C-HR
Yeni Volkswagen Tiguan
Opel Mokka X
Renault KADJAR