LPG’li Dacia modelleri

Dacia Eco-G serisi LPG’li versiyonlarını ürün gamına ekliyor

Dacia, müşterilerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda LPG’li versiyonlarını ürün gamına eklediğini duyurdu. Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, “Son 10 yıldır LPG’ye sürekli artan talebe cevap vermek üzere, pazarın dinamiklerine paralel olarak üretilen Dacia Eco-G versiyonlarını, Türkiye’de de müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz” dedi.

Dacia, Türkiye’de çevreci ve ekonomik enerji kaynağı LPG’nin avantajlarını sunan yeni versiyonları ile ürün gamını genişletiyor. Toplam kullanım maliyeti avantajına sahip Eco-G serisi olarak adlandırılan Dacia’nın LPG’li modelleri, ekonomik ve ekolojik özellikleriyle öne çıkıyor.

Dacia, Eco-G serisini Dacia Sandero’da Stepway versiyonu, Dacia Logan MCV ve Dacia Lodgy’de Ambiance versiyonu, Dacia Duster’da ise Comfort ve Prestige versiyonu ile Türkiye’de müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Benzin ve dizel versiyonlara göre daha ekonomik ve çevreci olma özelliği ile öne çıkan Dacia Eco-G serisi otomobiller, daha uzun motor ömrü ile diğer motor tiplerinden ayrılıyor. LPG versiyonları, benzinli versiyonlara oranla yaklaşık %45 daha düşük yakıt maliyeti ve ortalama %25-30 daha uygun kullanım maliyetiyle öne çıkıyor.

Orijinal fabrika üretimli olan ve LPG yakıtı ile çalışmaya uygun teknik modifikasyonlar ile geliştirilen Dacia Eco-G versiyonlarında kullanılan motorlar, uzun ömür ve ekonomik kullanım sürekliliği sağlıyor. Bu yeni versiyonda, en büyük LPG markalarından biri olan LandiRenzo kullanılıyor. LPG’li Dacia modelleri, Renault Mais garantisi altında müşterilere sunuluyor.

Dacia ECO-G serisi, uygun satın alma ve kullanım maliyet avantajı ile perakende müşterilerin yanı sıra ticaretle uğraşan profesyonellerin ve küçük ölçekli şirketlerin de ihtiyaçlarını karşılıyor.

Türkiye, LPG’li araç parkı büyüklüğü bakımından dünyanın en büyük ülkesi.

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, dünyada ve ülkemizde marka ve ürün gamı gelişimini sürdüren Dacia’nın Türkiye pazarında, 2018 yılını 29.918 adetlik satış rakamı ve 4,8 pazar payı ile marka sıralamasında 8’inci sırada tamamladığını kaydetti.

Müşteri beklentilerine eksiksiz cevap vermek üzere ürün gamını sürekli güncelleyen markanın “yalın, sağlam, ulaşılabilir” felsefesi doğrultusunda bugüne kadar yüz binlerce müşteriye ulaştığını belirten Çağdaş; son 10 yıldır LPG’ye sürekli artan talebe cevap vermek üzere, pazarın dinamiklerine paralel olarak üretilen Dacia Eco-G versiyonlarını, Türkiye’de de müşterilerin beğenisine sunduklarını ifade etti.

Türkiye, LPG’li araç parkı büyüklüğü bakımından dünyanın en büyük ülkesi olup otogaz tüketiminde ise Avrupa lideri ve dünya ikincisi konumunda yer alıyor. Türkiye binek otomobil parkındaki LPG’li araç payı %38 oranında. Dacia’nın fabrika çıkışı LPG’li modelleri Eco-G serisi ile Dacia markasının pazardaki konumunun daha da güçlenmesi bekleniyor. Oyak Grubu’nun müşteri odaklı yaklaşımı çerçevesinde, Dacia’nın bu yeni serisinin, toplam kullanım maliyeti düşük araç çözümü arayan müşterilerin taleplerine en iyi şekilde cevap vereceği belirtiliyor.

Eco-G serisi, Dacia markasının LPG teknolojisini kullandığı, toplam sahip olma ve kullanım maliyeti açısından en avantajlı versiyonlarını oluşturuyor. Eco ismi ekonomik ve ekolojik oluşunu, G ise yeşil enerjiyi temsil ediyor. Dacia Eco-G serisinin kullandığı LPG, temiz bir yakıt olması, kolay depolanabilmesi ve taşınabilmesi sebebiyle günümüzde en çok kullanılan enerji kaynaklarından birisi.

Dacia Sandero ya da Dacia Duster ECO-G alanlara ilk depo Shell’de bedava. Ayrıca 1 yıl boyunca 5 kat Smart Puan hediye.

Belirtilen kampanya 17 Haziran 2019 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanya kapsamında, Dacia yetkili satış noktalarından alınacak 0 km LPG’li araçlar karşılığında Shell ClubSmart kart sahibi müşterilere anlaşmalı Shell istasyonlarında geçerli olmak üzere, kısa mesaj veya Shell Mobil Uygulaması aracılığıyla yapılacak katılımlarında KDV dahil 160 TL değerinde akaryakıt veya otogaz alımında geçerli olan 16.000 hediye Smart Puan yüklenecektir. Kampanya kapsamında Shell ClubSmart kartıyla başarılı bir şekilde kampanyaya katılan müşteriler, kampanyaya katıldıktan ilk 1 yıl içerisinde Shell ClubSmart kartlarıyla yapacakları tüm yakıt alımlarında 5 kat Smart Puan kazanacaklardır.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Dacia Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Dacia Fiyat Listesi
Yakıt Tüketimi
En Çok Satan Arabalar
Dacia Kampanyaları
Otomobil Markalarının Anlamları