Maserati Quattroporte

İtalyan otomobil markası Maserati bir döneme damgasını vuran Quattroporte modelini yenilenen imajı ile otomobilseverlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Lüks İtalyan otomobillerinin karakteristik özellikleri, karizmatik tasarımlarının yanı sıra güçlü motorlarıyla sportif sürüş özelliklerine sahip olmalarıdır. 1914 yılından günümüze, 102 yıldır dünyanın en lüks sedanları arasında yer alan otomobil modellerine imza atan Maserati markası da üretmiş olduğu olağanüstü arabalar ile bu tezin gerçek olduğunu defalarca kanıtlamayı başarmıştır. Denizler Tanrısı Neptün ya da bilindik adıyla Poseidon’un üç dişli yabasını arma olarak kullanan bu köklü İtalyan markası Maserati, 2017 yılında da otomobil tutkunlarını kendisine hayran bırakmaya devam edecek.

1963 yılından itibaren en pahalı Maserati modelleri arasında yer alan dört kapılı Maserati Quattroporte, hem göz alıcı tasarımıyla hem yüksek performansıyla hem de lüks iç ortamıyla hayalleri süsleyen bir Maserati modeli olmayı başarmıştı. Şimdi ise Maserati Quattroporte modelinin altıncı neslinin son üyesi, önceki versiyonlarına göre çok daha etkileyici tasarım özellikleriyle ve ileri teknoloji ile donatılmış biçimde karşımıza geliyor.

Özellikle Maserati hayranlarının kolaylıkla farkına varacakları değişimlerle donatılan bu altıncı nesil Maserati Quattroporte modeli, revize tamponları, önceki modellere göre çok daha ihtişamlı ön ızgarası, yeni dikey krom elementleri, yeniden tasarlanmış kanat ve aynalarıyla Maserati’ye bir kez daha hayran olmamızı sağlayacaktır. Geliştirilmiş aerodinamikleri ve ön kısımda bulunan elektrikli bir Air Shutter (Hava Kelebeği) sayesinde motorun hidrolik sıcaklığının optimal şekilde kontrol altında tutulmasını da sağlıyor.

Yeni ve etkileyici görünüme sahip 2017 Maserati Quattroporte modelinin iç ortam tasarımı da en az dış görünümü kadar büyüleyici ekipmanlara sahip. Yüksek çözünürlüklü 8.4 inch ekran ile yeniden tasarlanmış merkez konsolunun yanı sıra Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu bilgi eğlence sistemi de bu modelin iç mekanını daha da gösterişli hale getiriyor. GranLusso ve GranSport olarak iki farklı iç mekan sunan Maserati Quattroporte 2017 modelinin GranLusso versiyonu lüks odaklı bir iç mekan olurken, GranSport versiyonu ise adından da anlaşılacağı üzere aracın sportif doğasını temsil etmektedir. Dört kapılı olmasına rağmen 2017 Maserati Quattroporte performansıyla da dikkatleri üzerinde topluyor.

Lüks iç mekan tasarımıyla da bizleri etkilemeyi başaran altıncı nesil Maserati Quattroporte, yeni Sürücü Yardımcı Sistemi, sürüş kontrolü, şeritten ayrılmaya karşı uyarı, ileri çarpışma uyarısı ile Fren Yardın Sistemi ile de olağanüstü bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır. Bu özelliklerinin yanı sıra 345 hp güç üreten 6V motor ile güçlendirilmiş olan yeni Maserati Quattroporte yüksek performansıyla da sahiplerine muhteşem bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor.

Maserati_Quattroporte_1 Maserati_Quattroporte_2

Maserati Levante
Maserati 100. Yaş Günü
Apple CarPlay
Otomobil Tavsiyesi
En Çok Satan Otomobiller