Mazda 3

Yeni Mazda 3
Tamamen yenilenen Mazda 3 model serisi 2019 yılının başlarında Kuzey Amerika’dan başlayarak küresel piyasalarda satışa sunulacak.

Mazda’nın Direktörü, Başkan ve CEO’su Akira Marumoto, “Bugün açıkladığımız yeni Mazda 3, Mazda için yeni bir dönem başlatıyor” dedi. Ayrıca “Yeni nesil Mazda otomobilleri araç sahipliği deneyiminin değerini artıracak. Bu ürünler sayesinde Mazda’nın marka değerini daha da yükselteceğiz ve tüm dünyadaki müşterilerle daha güçlü bağlar kurma hedefimize doğru ilerleyeceğiz” diye ekledi.

Yeni nesil Mazda 3, Japon estetiğinin özünü yansıtan Kodo tasarım dilini somutlaştırdı. Genel tasarım basit, tek bir form sunarken, ince dalgalanmalar, hareketli ışık ve gövde yüzeyinin üzerinde kaymasını sağlayan yansımaları sayesinde tasarımı hayata geçirdi.

Önceki nesil Kodo modellerinde görülenlerden daha zengin ve daha güçlü bir canlılık ifadesi sunan yeni Mazda 3 serisinde, adını paylaşmalarına rağmen hatchback ve sedan modelleri farklı kişiliklere sahip. Yeni Mazda 3 Hatchback tasarımı dinamik duruşu, yeni nesil Mazda 3 Sedan modeli ise zarif çizgileriyle dikkat çekiyor.

Yeni Mazda 3, insanların doğal denge anlayışından en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak üzere tasarlanan Mazda’nın yeni SKYACTIV-Araç Mimarisi ile üretilmiş. Güç aktarım mekanizması dizisi, her bir sürüş durumunda sorunsuz ve hassas bir gaz kumanda donanımı sağlayan en yeni SKYACTIV-X, SKYACTIV-G ve SKYACTIV-D motorlarından oluşuyor.

İlk defa tanıtıldığı 2003 yılından bu güne 6 milyonun üzerinde* satışı gerçekleştirilen Mazda 3, şirketin büyümesini hem marka hem de iş perspektifinden yönlendiren küresel bir stratejik model.

Mazda, otomobilin insan etrafında tasarlanması konusundaki temel felsefesine dayanarak otomobilin temel sürüş, hızlanma, dönme ve frenleme özelliklerini tamamen doğal hissettirecek şekilde şekilde geliştirdi.

Mazda’nın Temsilci Direktörü, Başkan ve CEO’su Akira Marumoto, “Bugün açıkladığımız yeni Mazda 3, Mazda için yeni bir dönem başlatıyor” dedi. Ayrıca “Yeni nesil Mazda otomobilleri araç sahipliği deneyiminin değerini artıracak. Bu ürünler sayesinde Mazda’nın marka değerini daha da yükselteceğiz ve tüm dünyadaki müşterilerle daha güçlü bağlar kurma hedefimize doğru ilerleyeceğiz” diye ekledi.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Mazda Yetkili Satıcıları’ndan edinebilirsiniz.

Mazda Fiyat Listesi
Mazda CX-5
Mazda CX-3
Mazda 6
En Çok Satan Otomobil Markaları