Mazda 6

Yeni Mazda 6
Mazda’nın “KODO –Hareketin Ruhu” tasarım temasına sahip olan Yeni Mazda 6, motoru, şanzımanı, gövde ve şasisi ile tamamen SKYACTIV TEKNOLOJİSİ kullanılarak üretilmiş.

Yeni Mazda 6, 2.0 litrelik sedan benzinli SKYACTIV-G 165 HP ve 6 ileri otomatik şanzıman ile birlikte sunuluyor. Yeni Mazda 6, yeni WLTP/RDE test döngüleri koşullarına ve Euro 6d Temp emisyon düzenlemelerine uyumlu. Aynı zamanda 2.0 litrelik motor düşük-orta seviye tork gücü ile yakıt verimliliği ve güçlü sürüş arasında ideal bir denge sağlıyor.

Mazda’nın yeni teknolojileri, SKYACTIV güç aktarım organının performansını ve artırılmış gövde sertliği ile sürüş dinamiğini, direksiyon ve süspansiyon sistemi revizyonları ile daha fazla aerodinamik verimlilik ve azaltılmış NVH sunuyor.

Yeni Mazda 6’nın sürüş ortamı, şirketin insan merkezli tasarım felsefesine dayanarak yenilenmiş ve geliştirilmiş. Gösterge panelinde ve kapı trimindeki değişiklikler kabin içerisinde narin bir atmosfer yaratıyor. Ön ve arka koltuklar daha rahat, doğal bir duruş pozisyonu sağlıyor ve göstergelerin okunması da daha kolay hale getirilmiş.

Güçlü hatlara sahip modern tasarımıyla etkileyici bir görünüm sunan Yeni Mazda 6’nın gelişmiş teknolojileri içerisinde güvenlikte de önemli gelişmeler bulunuyor. Yeni Mazda 6’nın gelişmiş i-ACTIVSENSE güvenlik teknolojileri, Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC) ve Stop & Go, Adaptif LED Farlar (ALH), 360 derece Görünüm Monitörü ve Akıllı Hız Yardımcısı (ISA) sistemleriyle sürücüye daha geniş bir güvenlik desteği sağlıyor.

Yeni Mazda 6 sedanın öne çıkan özellikleri;
Dört kamerayla 360° görünüm,
Deri, ahşap ve süet kaplamayla lüks iç donanım,
Ön cama yansıtılan Renkli Aktif Sürüş Ekranı,
Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi,
Yeni havalandırmalı ön koltuklar,
Maksimum hız: 209 km/s*
Hızlanma: 10,6 saniyede 100 km/s*
Yakıt tüketimi: 6,1 l/100 km*
CO2 emisyonları: 139 g/km*

*Rakamlar 2,0 SKYACTIV-G 165 PS 6 ileri otomatik şanzımana aittir.

Mazda markasının başarılı sedan modeli Mazda 6 yenilenen versiyonu ile Eylül ayında Türkiye yollarına çıkıyor.

Detaylı ve güncel bilgileri Mazda Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Mazda CX-5
Mazda 3
Mazda CX-3
Mazda Kampanyası
Mazda Fiyat Listesi