Mazda CX-3

Mazda CX-3 sizi rahat ettiren ve yenilikçi ergonomik bir tasarıma sahip. MZD Connect ve i-ACTIVSENSE güvenlik özellikleriyle sürüşü eğlenceli, keyifli ve emniyetli bir hale getiriyor.

Mazda SKYACTIV teknolojisi kontrol, konfor ve yakıt verimliliği sağlıyor. Manuel ve otomatik altı ileri şanzımanlar sayesinde Yeni Mazda CX-3 sportif performans için hızlı vites değiştirme özelliği sağlarken, hafif ve yüksek çekme dayanımlı çelik gövde ve şasi güçlü çarpma güvenliği performansı, hassas kontrol, stabilite ve sportif sürüş deneyimi sunuyor. Yeni Mazda CX-3 modelinde standart olarak bulunan i-stop (otomatik star&stop özelliği), yoğun trafikteyken ya da trafik ışıklarında dururken yakıt tüketiminin ve emisyonların azaltılmasını sağlıyor. Akıllı Şehir İçi Fren Desteği (SCBS) düşük hızda (en fazla 30 km/saat) çarpışma olasılığı olduğunu algıladığında frenleri acil durdurma komutuna hazırlar ya da darbeyi önlemek veya etkilerini azaltmak için otomatik olarak fren uyguluyor. Kör Nokta İzleme sistemi şerit değiştirirken ekstra bir çift göz gibi çalışarak kör noktalarınızı tarıyor ve yan şeritlerden birinde yaklaşan bir araç varsa sizi uyarıyor.

Mazda’nın yenilikçi, yeni nesil insan makine arayüzü sürücü güvenliği açısından iki kısma ayrılmış. Göstergenin üstünde bulunan Aktif Sürüş Ekranı, araç bilgilerini göz hizanıza getirerek önünüzde uzanan yola odaklanmanızı sağlarken, 7 inch renkli dokunmatik ekran ve HMI kumandası sayesinde MZD Connect iletişim, bilgi-eğlence ve navigasyona kolay erişim sağlıyor.

Mazda CX-3’ün Tasarımı
Mazda CX-3’ün şık çizgilerinin biçimlendirilmiş güzelliği ve inceliği araca çarpıcı bir yandan görünüş veriyor. Geniş çaplı jant ve sağlam görünümlü alt gövde ile şık kabinin sunduğu kontrast, Mazda CX-3’e sportif bir görünüm kazandırıyor. Gümüş kenarlı ızgara, işlenmiş metal kanat üzerinden LED ön farlara uzanırken yan taraflarda enerji akışı hissi veriyor. Karartmalı kapı çerçeveleri ve çıtaları otomobilin şık kabininin arka tarafına doğru kesintisiz bir akış veren pencere silueti oluşturuyor. 18 inch elmas kesimli parlak jantlar top metali grisi metalik boya ile kontrast sunuyor. Biçimlendirilmiş dekoratif paneller ve otomatik klimanın hava menfezleri gibi ayrıntılar yüksek kalite işçiliği yansıtarak şık bir görünüm sağlıyor.

Mazda CX-3’ün şık iç kabini sürücü ve yolcular için konforlu yolculuklar sağlamak amacıyla tasarlanmış. Sürücü alanındaki her şey, size doğru estetik bir görünüm yansıtacak şekilde ve ergonomik olarak tasarlanmış. Gösterge panelinin kavisli konturlarından en ideal şekilde konumlandırılmış göstergelere, ekranlara ve kumanda kontrolüne kadar her şey bir parçanızmış hissi veriyor. Bagajda bulunan çift yönlü bagaj panosu oldukça geniş hacim ve esnek bagaj kapasitesi sunuyor. Çift yönlü bagaj panosu sayesinde yüksekliği istediğiniz seviyeye ayarlayabilirsiniz. Böylece tüm ailenizin bagajlarını veya açık hava ekipmanları ve spor eşyaları gibi büyük hacimli parçaları yerleştirmenize olanak sağlarken yüklemeyi ve boşaltmayı kolaylaştırıyor. Aynı zamanda Yeni Mazda CX-3, yüksek tasarım kalitesi ödülü olan Red Dot Tasarım Ödülü’nün sahibi.

Mazda CX-3 Boyutları
Aks mesafesi 2570 mm, boş ağırlık, sürücü dahil (75 kg) 1200 kg, toplam uzunluk / genişlik / yükseklik 4275 / 1765 / 1535 mm. Mazda CX-3; Reflex, Motion, Power ve Power Sense donanım versiyonlarıyla satışa sunuluyor.

Mazda Fiyat Listesi
Yeni Mazda 3
Mazda CX-5
Zorunlu Trafik Sigortası
Cenevre Motor Show