Mazda CX-5

Japon otomobil üreticisi Mazda’nın Avrupa’da en çok satılan modeli olan Mazda CX-5 tamamen yenilendi.

Bu ayın başlarında ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda Avrupa prömiyerini yapan Kompakt SUV Mazda CX-5, Mazda’nın yeni nesil modellerine öncülük etmeye hazırlanıyor. 2012 yılında dışa dönük Mazda CX-5 nesli, SKYACTIV Teknolojisi ve KODO Tasarımına sahip olan dikkate değer çeşitlilikte araçların Avrupa’da piyasaya sürülmesine yol açtı.

Tamamen yenilenen Mazda CX-5 modeli, Mazda’nın halihazırda yakıt verimliliği, sürüş keyfi, ödüllü üst düzey görünüm ve en üst düzey güvenlik özelliklerinin hepsini bünyesinde barındıran Mazda ürün ailesinde çıtayı bir üst seviyeye taşıyor.

Dikkat çeken noktalar arasında daha sessiz, daha konforlu ve daha ergonomik kabinde diğer birçok özelliğin yanı sıra, premium ön cam korumalı göz hizası ekranı da yer alıyor. Mazda’nın insan-merkezli geliştirme felsefesinin bir ürünü olan bu aracın her yolcusu, geliştirilen Jinba-Ittai sezgiselliği ile tamamen yenilenen Mazda CX-5 ile sürücü gibi kendini araçla bir hissedecek.

Ayrıca, daha iyi koltuk ve kabin izolasyonu, aktarım organları ve süspansiyon ayarları, ayrıca aracı daha emniyetli bir sürüş kalitesi için sendeleme kontrolü yapabilen yenilikçi yazılım bazlı bir sistem olan G-Vectoring Kontrolü (GVC) gibi bir takım geliştirmeler sürüş konforunu ve güvenliği artırıyor.

Tamamen yenilenen Mazda CX-5’in sağlam duruş ve olgunluğunun altını çizen pürüzsüz yan kısım ve daha düşük tavan yüksekliği ile aracın dış kısmı saf bir güç gösterisi yapıyor. SUV modelinde ayrıca Soul Red Crystal rengi, yoğun derinlik ve olağan dışı şeffaflığı harmanlayan yepyeni bir renk olarak ilk kez kullanılıyor.

Avrupa’ya Mayıs’ta gelmesi planlanan yeni Mazda CX-5’in üretimi Japonya’da Aralık ayında başladı. Bugüne kadar Mazda 1.5 milyondan fazla CX-5 sattı. Bu model şu anda küresel satışların %25’ine sahip olmakla beraber dünyanın birçok yerinde 90’dan fazla ödül kazandı.

Mazda 3
Mazda CX-3
Mazda 6
Mazda Kampanyası
Mazda Fiyat Listesi