Mercedes AMG GT R

Yeni Mercedes-AMG GT R ile birlikte Mercedes-AMG GT ailesi, AMG ürün gamının tepe noktasını yeniden şekillendirdi. Alman Pist Şampiyonası (DTM) gibi motor sporları etkinliklerinde yarışan AMG GT3 modelinden elde edilen bilgi birikimi ve deneyim, yeni Mercedes-AMG GT R geliştirilirken değerlendirildi.

Mercedes-AMG GT R’ın performansı, 3,6 saniyelik 0-100 km/s hızlanma ve 318 km/s’lik maksimum hız değerleri, pist kullanımındaki üstün sürüş dinamikleri ve hızlı tur zamanları ile beklentileri en iyi şekilde karşılıyor.

‘AMG green hell magno’ adındaki özel renk ‘Green Hell’ olarak da bilinen efsane Nürburgring pistine görsel olarak gönderme yaparken yine bu renk Mercedes-AMG GT R’ın Nürburgring pistinde geliştirildiğini ve köklerinin pistten geldiğini vurguluyor.

Alüminyum ve karbon malzemeler kullanılarak zekice uygulanan hafif yapı prensibi, gücü daha da artırılan çift turbo beslemeli V8 silindirli motor, motorla kombine edilen yedi ileri oranlı çift kavramalı spor şanzıman, aktif yapı elemanlarına sahip yenilikçi aerodinamik kit, arka tekerleklerin direksiyon açısına bağlı olarak dönebilmesi ve uniball tipi mafsallara sahip yeni yürüyen aksam üstün pist performansını beraberinde getiriyor.

Nürburgring Pisti: Dünyanın en ünlü yarış ve test pistlerinden biri olan Nürburgring pisti, kısaca “Ring”, Adenau, Almanya’da Köln’ün 90 km güneybatısında, Mainz’in 100 km kuzeybatısında yer alan tarihi yarış pisti. Pist birçok değişik şekilde kullanılabilmektedir. Formula 1 yarışlarının da yapıldığı GP-Strecke kısmı çok kullanılsa da orijinal pist Nordschleife (Kuzey halkası) en meşhur kısmıdır. Bu kısım Nürburg kalesi ve Eifel dağları etrafından dolaşmaktadır.

Mercedes-AMG GT
Mercedes-Benz C Serisi
Mercedes-Benz E Serisi
Mercedes-Benz GLC Coupe
Mercedes-Benz CLA