Mitsubishi Eclipse Cross

Mitsubishi Eclipse Cross, 5 yıldızlı güvenlik notuna layık görüldü
Mitsubishi Motors’un yeni jenerasyon otomobillerinin ilki olan yeni coupe SUV otomobili Mitsubishi Eclipse Cross modeli mükemmel performansı ile 5 yıldız aldı. Mitsubishi Eclipse Cross, Euro NCAP değerlendirmesi sonucu ‘Küçük SUV’ segmentinde elde ettiği yetişkin korumada yüzde 97, yaya korumada ise yüzde 80 ile güvenlik alanındaki iddiasını ortaya koydu.

Mitsubishi Motors’un yeni Coupe SUV otomobili Eclipse Cross’da bulunan ‘Çarpışma Önleme’ sistemi, yapılan tüm test senaryoları ve tüm test hızlarındaki çarpışmalarda çok iyi performans sergiledi. Eclipse Cross’un Euro NCAP testlerinin hemen hemen hepsinden maksimum puan alması, aracın 5 yıldız kazanmasında önemli rol oynadı.

Mitsubishi Motors’un yeni nesil araçlarının ilki olan Eclipse Cross, kusursuz tasarımını şirketin SUV ve 4×4 uzmanlığı ile harmanlayarak kullanıcılarına güvenli ve keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor. Mitsubishi Motors, yeni Eclipse Cross kompakt SUV otomobilini, Avrupa’nın yanı sıra aralarında Avustralya, Kuzey Amerika ve Japonya’nın da bulunduğu dünya çapındaki yaklaşık 80 pazarda satışa sunmaya hazırlanıyor. 30 Mart 2018 tarihinde sona erecek olan mevcut mali yılda, 50 bin adet aracın sevk edilmesi planlanıyor.

Mitsubishi Eclipse Cross’un özellikleri
Mitsubishi Motors’un RISE (Reinforced Impact Safety Evolution) gövde yapısı, 7 SRS hava yastığı ve emniyet kemerleri ile donatılan Eclipse Cross, rakipsiz tarzı ile sınıfının lideri güvenlik özellikleri sunuyor. Mitsubishi Eclipse Cross, sağ ve sol tekerlerin tork dengesini fren kuvveti yardımıyla daha stabil ve kontrollü hale getiren Mitsubishi Motors’un gelişmiş S-AWC (Süper Tüm Tekerleklerden Çekiş Kontrolü) sistemini de barındırıyor. Eclipse Cross’un motor kapağının altında çarpışma güvenlik performansını arttıran ön yüksek darbe emici güvenlik alanları bulunuyor.

Mitsubishi Motors günümüzün ihtiyaçlarını göz önüne alarak Mitsubishi Eclipse Cross’da bir çok yeni teknolojik çözümler sunuyor. Orta konsola yerleştirilen touchpad kontrol mekanizması sayesinde sürücü, müzik sistemi ve akıllı telefon fonksiyonlarını pozisyonunu değiştirmeye gerek kalmadan minimal göz hareketleri ile kontrol edebiliyor.

Mitsubishi Eclipse Cross’da ayrıca sürücünün hız, adaptif hız sabitleme sistemi, çarpışma önleyici uyarı sistemi, şerit takip uyarı sistemi gibi bilgileri takip edebileceği Head up Display (Direksiyon üzeri gösterge ekranı) bulunuyor.

2,670 mm dingil mesafesine, 1,805 mm genişliğe ve 4,405 mm uzunluğa sahip Mitsubishi Eclipse Cross, ayarlanabilir arka koltukları ve panoramik cam tavanı ile yolcularına havadar ve geniş bir iç hacim sunuyor. Mitsubishi Eclipse Cross’un sessiz çalışan motoru ve geliştirilmiş ses yalıtımı ile keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor.Mitsubishi Eclipse Cross’un, 1,5 turbo benzinli motor, 6 ileri vitesli manuel şanzıman veya CVT şanzıman ile 4×2 ve 4×4 versiyonları olacak. 2,2 litre turbo dizel motor ise 8 ileri otomatik şanzıman ile 4×4 araçlarda sunulacak. Rijit gövde yapısına sahip Eclipse Cross’da iyi kalibre edilmiş süspansiyon sistemi, aktif sapma kontrolü ile birleştirilmiş Sürekli Dört Çeker Sistemi (S-AWC) bulunuyor.

Mitsubishi Motors’un Eclipse Cross ile başlattığı yeni ürün gamı yolculuğu, açık bir şekilde yeni otomobil için seçilen isme de yansıtılmış. Eclipse Cross, ismini Mitsubishi Motors’un 1989 ve 2012 yılları arasında Amerika’da satılan ve çok sevilen Eclipse spor otomobilinden alıyor. Güneş tutulması sırasında ortaya çıkan göz alıcı parlaklıktan esinlenerek, inovatif bir sürecin sonucunda geliştirilen yoğun parlak metalik kırmızı renk araca adını veren unsurlardan bir diğeri olarak görülüyor.

Mitsubishi Motors’un geçtiğimiz üç yıl boyunca konsept XR PHEV II, konsept eX ve konsept GT-PHEV otomobillerinde sergilediğii gösterişli ve otantik görsel kimliğin oluşturduğu yeni global tasarım stratejisi Eclipse Cross’a uygulandı.

Eclipse Cross’un, 1,5 turbo benzinli motor, 6 ileri vitesli manuel şanzıman veya CVT şanzıman ile 4×2 ve 4×4 versiyonları olacak. 2,2 litre turbo dizel motor ise 8 ileri otomatik şanzıman ile 4×4 araçlarda sunulacak. Rijit gövde yapısına sahip Eclipse Cross’da iyi kalibre edilmiş süspansiyon sistemi, aktif sapma kontrolü ile birleştirilmiş Sürekli Dört Çeker Sistemi (S-AWC) bulunuyor.

Dinamik hatlara ve atletik çizgilere sahip Eclipse Cross’da Mitsubishi Motors’un yeni görsel kimliği “Dynamic Shield”i daha çarpıcı hale getirmek için LED farları ve gündüz farları daha yükseğe yerleştirilirken, sis farları ve sinyal lambaları daha aşağıda bulunuyor.

Keskin hatlara sahip coupe SUV Mitsubishi Eclipse Cross, kama şeklindeki kemer çizgisi, arka kısmında yer alan ve öne doğru eğik olan C sütunundan çıkan sıra dışı V çizgisi ve kaslı arka çamurlukları ile heybetli ve dikkat çekici çizgilere sahip.

Mitsubishi Eclipse Cross, ayrıca adaptif hız sabitleyici, çarpışma önleme sistemi, şerit takip uyarı sistemi, kör nokta uyarı sistemi, hareketli nesne algılama sistemi, çevre görüş sistemi, elektronik park freni gibi gelişmiş güvenlik özellikleri ile donatıldı.

Mitsubishi Motors, yeni marka konumlandırmasını desteklemek için, Eclipse Cross ile başlayarak ürün gamındaki her bir ürünün kalitesini artırmayı hedefliyor. Gerek ürünün dışında gerekse iç tasarımındaki malzeme seçimi, kaplamalar, dokumalar ve renkler bu konumlandırma ile paralel olacak şekilde seçildi. Eclipse Cross için özel olarak geliştirilen yarı transparan kırmızı rengi ilk olarak göze çarpıyor. Mitsubishi Eclipse Cross’un gümüş ve deri detaylar ile karbon ve piyano siyahın hakim olduğu iç kabini dikkat çekiyor.

Mitsubishi Eclipse Cross “2018 İyi Tasarım Ödülü”nü kazandı
Mitsubishi Motors’un kompakt SUV otomobili Eclipse Cross, dünyanın en prestijli tasarım değerlendirme ve ödüllendirme sistemini oluşturan Japon Tasarım Teşvik Enstitüsü tarafından 2018 İyi Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.

Mitsubishi Eclipse Cross, keskin coupe görünüm ile dinamik SUV mobilitesinin Mitsubishi’ye özgü tasarım ve performans ile bileşimini sunuyor. Japon Tasarım Teşvik Enstitüsü tarafından 2018 İyi Tasarım Ödülü’ne layık görülen aracın ayırt edici özelliklerinin başında sürücüyü yeni maceraları keşfetmeye ve bunların tadını çıkarmaya özendiren tasarımı geliyor. Mitsubishi Eclipse Cross, sürüş deneyimini artıran, keyif ve güven veren dört çekerli kontrol teknolojisi ile eğlenceli maceralara ilham veriyor.

Keskin hatlara sahip coupe SUV Mitsubishi Eclipse Cross, kama şeklindeki kemer çizgisi, arka kısmında yer alan ve öne doğru eğik olan C sütunundan çıkan sıra dışı V çizgisi ve kaslı arka çamurlukları ile heybetli ve dikkat çekici çizgileri ile öne çıkıyor.
Ayrıntılı ve güncel bilgileri Mitsubishi Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Mitsubishi Fiyat Listesi
Mitsubishi Kampanyası
Mitsubishi ASX
SUV – Crossover Farkı
En Çok Satılan Otomobiller