Elektrikli Opel Ampera-e

Opel’in yeni elektrikli otomobil modeli Opel Ampera-e 1-16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan Paris Otomobil Fuarı’nda meraklılarıyla buluşacak. Sıfır emisyon değeriyle çevreci kimliğini ortaya koyan Opel Ampera-e, 360 nm tork ve 206 hp gücüyle de yüksek performans vaad ediyor. Opel mühendislerinin batarya teknolojilerinde kat ettiği önemli mesafeler sayesinde Opel Ampera-e birçok elektrikli otomobil modelinden daha uzun menzile sahip.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Ampera-e, elektrikli ulaşımın artık geniş kitlelere yayılma zamanının geldiğinin bir kanıtı” dedi ve ekledi: “Ampera-e sürdürülebilirlik ile sürüş keyfinin nasıl bir bütünlük oluşturabileceğini gösteriyor. Güçlü elektrikli motoru sürüşü gerçek bir keyfe dönüştürüyor.”

Opel Ampera-e, 0’dan 50 km’ye 3,2 saniyede ulaşıyor. Bu değer 80-120 km arasında ise sadece 4,5 saniye. Bu değerler ile Opel Ampera-e neredeyse Opel’in sportif OPC modelleri kadar performans sergiliyor.

Opel Ampera-e’nin maksimum hız değeri ise saatte 150 km. Opel Ampera-e’nin batarya grubu düz şekilde otomobilin tabanına yerleştirilmiş. Bu düzen aracın içinde beş yolcunun rahatlıkla seyahat edebileceği ferah bir yaşam alanı sunarken kompakt sınıf otomobilleriyle yarışabilecek bagaj kapasitesine de yer sağlıyor.

Opel Fiyat Listesi
Yeni Opel Astra
Opel Insignia
Yeni Opel Corsa
Opel ADAM