Opel Grandland X

Opel ‘in yeni kompakt SUV-Crossover modeli; Grandland X

Opel’in yeni X serisi modellerinin üçüncü üyesi olan Opel Grandland X, kompakt SUV-Crossover sınıfında markanın rekabet gücünü arttırmayı hedefliyor. 4477 mm gövde uzunluğuna, 1844 mm genişliğe ve 1636 mm yüksekliğe sahip olan Opel Grandland X modelinin aks aralığı 2675 mm. Aracın bagaj kapasitesi 514 litre ve katlanabilen koltuklar ile bu alan 1652 litreye kadar çıkabiliyor.

Opel Grandland X’in gerek iç mekanı gerekse dış dizaynı Opel’in güncel tasarım anlayışına uygun olarak şekillenmiş ve markanın diğer X serisi araçları ile benzerlikler taşıyor. Bununla birlikte Opel Grandland X çift renkli gövde yapısı, geniş ön ızgarası, LED farları ve sportif hatlara sahip arka görünümüyle güçlü ve sportif bir duruş sergiliyor. Opel’i sürekli büyüyen C SUV segmentinde iddialı şekilde temsil edecek Opel Grandland X’in Enjoy ve Excellence olmak üzere iki donanım seviyesi bulunacak. 2018’de ise en üst donanım seviyesi olan Ultimate gelecek. Bir dizel ve bir benzinli motor seçeneği ile satışa çıkan yeni modelde tüm motor seçeneklerine altı ileri manuel ve otomatik şanzımanlar eşlik ediyor.

Opel Grandland X’in 1.2 Turbo benzinli motoru 130 hp güç üretiyor ve 1,750 devirde 230 Nm tork sunuyor. Ortalama yakıt tüketimi 5.5 l/100 km.

Opel Grandland X’in 1.6 Dizel motoru 120 hp güç üretiyor ve 1,750 devirde 300 Nm tork sunuyor. Ortalama yakıt tüketimi 4.6 l/100 km.

Opel X ailesinin diğer üyeleri Mokka X ve Crossland X’ten 20 cm daha uzun olan Opel Grandland X, genişliğini iç mekanda olduğu kadar sunduğu geniş bagaj alanında da gösteriyor. 514 litre bagaj hacmime sahip yeni modelin koltuklarını katlayarak bu hacmi 1652 litreye yükseltmek mümkün. Hareket sensörlü otomatik açılır ve kapanır elektrikli bagaj kapağı da yükleme işlemini kolaylaştıran özelliklerinden.

Opel Grandland X yolculuğu daha konforlu ve güvenli hale getirmek için de gerekli ultra modern destek sistemlerine de sahip. Yaya tespit ve acil fren destekli ön çarpışma uyarı sistemi, Sürücü yorgunluk tespit sistemi, Gelişmiş park desteği bu özelliklerden sadece birkaçı. Excellence donanım seviyesinden itibaren standart sunulan Otomatik Cruise Control sistemi ise seçilen hızda önde seyreden otomobille belirlenen mesafeyi koruyabiliyor ve gerek olduğunda aracı tümüyle durdurup tekrar hareket edebiliyor.

Üstün güvenlik sistemleri sayesinde Opel Grandland X, Euro NCAP’ten de beş yıldız almayı başardı. Alman otomobil üreticisinin bu modelde sunacağı AFL LED farlar seyredilen yolun ve çevrenin durumunu tespit edip bünyesinde barındırdığı aydınlatma modlarından en uygununu seçiyor. Müşteriler bu far sistemine de Excellence donanım seviyesinden itibaren standart olarak sahip olabiliyor.

Opel Grandland X Ultimate
Opel, geçen yıl Kasım ayında satışa sunduğu kompakt SUV modeli Grandland X ’in Ultimate donanım seviyesini satışa sundu. Opel Grandland X modeli, Enjoy ve Excellence donanım seviyelerinin üzerinde en üst donanım seviyesi olan Ultimate, Panoramik cam tavan dışında Opel Grandland X’te sunulan tüm opsiyonları bünyesinde barındırıyor.

Yalın ve içinde yolculuk yapanları ferah hissettirecek şekilde tasarlanan Opel’in kompakt SUV modeli Grandland X güvenlik ve konfor özellikleri ile dikkat çekiyor. Opel Grandland X müşterileri Ultimate donanım seviyesinde modelin öne çıka tüm konfor ve güvenlik özelliklerine bir arada erişebilecekler.

Bu özellikler arasında: Dokunmatik 8 inçlik ekrana sahip Navi 5.0 bilgi-eğlence sistemi, ısıtmalı ThermalTec ön cam, AGR sertifikalı ergonomik ön koltuklar, 360 derece kuş bakışı çevre görüş kamerası ve Premium Denon ses sistemi bulunuyor. Opel Grandland X Ultimate donanım seviyesinde standart olarak sunulan siyah tavan, 19” jantlar ve alaşımlı spor pedallar ise otomobilin sportif görünümüne katkı sağlıyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Opel Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Opel Kampanyası
Opel Fiyat Listesi
Opel Mokka X
Opel Crossland X
Opel Insignia Sports Tourer