Opel Mokka X

Yeni Opel Mokka X
Opel Mokka X modelinin donanım özelliklerini incelediğimizde, LED AFL farlar ve yeni nesil Opel Eye ön kamera sistemi, Trafik İşareti Tespit Sistemi, Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Gelişmiş Park Pilotu ve Kör Nokta Uyarı Sistemi, Ön Çarpışma İkazı ve Şeritten Ayrılma Uyarısı, ikinci nesil IntelliLink Bilgi-eğlence sistemi ve AGR onaylı ergonomik koltuklar dikkat çekiyor.

Yeni Opel Mokka X, Benzinli ve Dizel Motor Seçenekleri
Yeni Opel Mokka X modelinin motor seçenekleri arasında; Opel’in yeni nesil 110 hp ve 136 hp gücünde 1.6 litre hacmindeki dizel motorları ve 152 hp güç üreten 1.4 litre benzinli turbo motor bulunuyor. Opel Mokka X, gelişmiş sürüş destek sistemleri ve gücünü iki aksa birden iletebileceği adaptif dört tekerlekten çekiş sistemiyle crossover-SUV sınıf araçlar arasında rekabet gücünü arttırıyor.

Opel Mokka X benzinli motor seçenekleri: 1.6 115 HP FWD Start&Stop, 1.4 140 HP AT FWD, 1.4 140 HP MT FWD S&S, 1.4 140 HP MT AWD S&S, 1.4 152 HP AT AWD S&S.
Opel Mokka X dizel motor seçenekleri: 1.6 136 HP AT FWD, 1.6 136 HP MT FWD, 1.6 136 HP MT AWD.

Yeni Opel Mokka X’in Tasarımı
Opel markasının, segmentinde en fazla tercih edilen B-SUV modeli olan Opel Mokka’nın yeni modeli Yeni Mokka X ile beraber Opel ürünlerinde ilk kez anılmaya başlayan “X” geleneksel gövde tasarımlarına göre daha cesur, daha maceracı ve dayanıklı bir karakteri vurguluyor. Yeni Opel Mokka X bir önceki modelin önemli özelliklerini korurken bunların üzerine yeni geliştirmeleri de bünyesine eklemiş. Yeni Mokka X’in ön görünümü Opel’in yeni tasarım anlayışını yansıtıyor. Opel Mokka X’in iç ortamında ise yeni işlevsel özellikler ve yatay gösterge paneli ferahlık hissini artırıyor.

Yeni Opel Mokka X Teknik Özellikleri
Geliştirilmiş sürüşe duyarlı Full LED ön farlar (AFL+) gece daha güvenli sürüş vaat ediyor. Bu sistem daha önceki modeldeki Bi-Xenon AFL+ aydınlatma sisteminin yerini alıyor. LED farlar halojen farlara göre % 30 daha parlak. Uzun far asistanı da içeren sistem, sürüş hızı ve direksiyon açısı gibi etkenlere otomatik adapte oluyor. Ardından bu sistem en uygun aydınlatma modunu otomatik olarak seçiyor.

Opel Eye ön kamera ise, trafik işaret takibi, şerit takip uyarısı, takip mesafesi göstergesi ve LED yansımalı uyarı göstergesi-RLAD ile ön çarpışma uyarı sistemlerini destekleyerek güvenli sürüşe katkıda bulunuyor. Opsiyonel akıllı 4×4 teknolojisi yeni Opel Mokka X modelinin yol tutuşunu daha da keskinleştiriyor. Bu sistem ihtiyaca uygun şekilde ön ve arka aks arasında gücü 100’e 0 ve 50’ye 50 oranlarında dağıtabiliyor. Apple CarPlay gibi telefon yansıtma özelliklerini destekleyen Intellilink sistemleri ile akıllı telefonları otomobille sorunsuz şekilde bağlayan ve digital dünyanıza sürekli bağlı kalmanızı sağlayan yeni Opel Mokka X, Opsiyonel Ergonomik (AGR) koltuklar ile anahtarsız giriş ve anahtarsız çalıştırma gibi üst sınıf özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Opel’in birinci nesil Mokka’sı piyasaya sunulduğu 2012 yılından günümüze 600 binden fazla sipariş aldı. Avrupa genelinde sınıfındaki en popüler otomobillerden birisi olan Mokka satışa çıktığı ilk günden bu yana ülkemizde yaklaşık 11 bin adet satıldı. Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik 2017 yeni Mokka X satış hedefini ise 9 bin adet olarak açıkladı. Yeni Opel Mokka X; Enjoy, Design ve Excellence donanım seviyeleriyle satışa sunuluyor.

Opel  Mokka X Full AFL LED Farlar
Uzun süredir gece sürüşünü daha güvenli hale getirmeyi amaçlayan Opel, Alman mühendislerinin tasarladığı yeni AFL LED farlar bu hedefe yönelik önemli bir adım atıyor. Mokka X’de opsiyonel olarak sunulacak AFL LED farların halojen farlara göre yüzde 30 daha parlak beyaz ışığı geceyi gündüze çeviriyor ve her sürüş pozisyonuna uyum sağlıyor. Yeni Mokka X, adaptif aydınlatma sistemi ve tüm far ve sinyal sistemlerinde full LED’e sahip olmasıyla, Opel’in LED aydınlatmaya geçişinde önemli bir adımı temsil ediyor. Astra’nın IntelliLux LED Matrix sisteminde olduğu gibi, AFL LED de adaptif ön aydınlatmayı hareketli mekanik parçalara ihtiyaç duymadan sağlıyor.

Opel Mokka X Adaptif 4×4 (Dört Çeker) Sistemi
Mokka X’de opsiyonel olarak akıllı adaptif dört çeker sistemi sunuluyor. Akıllı dört çeker sistemi gücü ön aks ile arka aks arasında 100’e 0’dan 50’ye 50 olacak şekilde dağıtabiliyor. Günlük kullanımda Mokka X ekonomik önden çekişli bir otomobil gibi davranıyor. Otomobil çalıştığında tüm güç ön tekerlere aktarılıyor ancak ihtiyaç olduğunda 4X4 (dört çeker) sistem aktif oluyor. Özellikle kaygan ve ıslak zeminlerde güç arka aksa aktarılabiliyor. Bu sistem su birikintisine girmek ya da donmuş bir yüzeyden geçiş gibi anlık durumlarda dahi aktif hale geliyor. Böylece maksimum çekiş gücü ve denge sağlanırken, güvenlik duygusu ve sürüş keyfini de artırıyor.

Opel Mokka X 4X4 sürüş sistemi, 1.4 lt 140 hp benzinli ve 1.6 lt 136 hp dizel motor seçeneklerinde mevcut. Her iki motor seçeneği için de 6 ileri manuel şanzıman bulunuyor. Opel, 4×4 keyfini otomatik vites seçeneği ile yaşamak isteyen müşterileri için ise 6 ileri otomatik şanzımanı ilk defa yeni Opel Astra’da sunulmaya başlanan yeni nesil 1.4 lt 152 hp ECOTEC® Direct Injection Turbo motoruyla bir arada sunuyor.

Opel Mokka X Konfor ve Güvenlik Özellikleri
Yeni Mokka X’de yeni nesil iki IntelliLink bilgi-eğlence sistemi bulunacak. IntelliLink Apple CarPlay ve Android Auto aracılığıyla akıllı telefon dünyasını otomobile taşıyor. Sınıfındaki en bağlantılı otomobillerden biri olmasının yanı sıra Opel Mokka X en rahatlarından birisi olduğunu da iddia ediyor. Çoğu Opel modelinde olduğu gibi sınıfında tek AGR sertifikalı koltukları ile uzun mesafe sürüşlerini de arazi sürüşleri kadar keyifli hale getiriyor. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra yeni Opel Mokka X bir konfor özelliğine daha sahip: Anahtarsız açma ve çalıştırma. Sürücünün anahtardaki kilit açma tuşuna basmasına gerek yok, anahtarı sadece cebinde ya da çantasında taşıması yeterli. Kapı kolu üzerindeki küçük tuşa bastığında kapılar otomatik olarak açılır. Motoru çalıştırmak için de aynı şekilde tek tuşa basmak yeterli.

Yeni Opel Mokka X, Yakıt ve Performans Özellikleri
Opel Mokka X 1.6 lt 136 hp dizel motor; şehir içi 6.0-4.8 l/100 km, şehir dışı 4.4-4 l/100 km, ortalama 5.0-4.3 l/100 km; CO2 emisyonu 132-114 g/km. 136 hp’lik bu motor 320 Nm tork sunuyor.

Opel Mokka X 1.4 ECOTEC® Direct Injection Turbo motor; şehir içi 7.9 l/100 km, şehir dışı 5.7 l/100 km, ortalama 6.5l/100 km; CO2 emisyonu 150 g/km değerleriyle öne çıkıyor. 6 ileri otomatik vites opsiyonu ve akıllı 4X4 (dört çeker) sistemi bir arada sadece bu motor seçeneği ile sunuluyor. 1.4 ECOTEC® Direct Injection Turbo motor, 2.200 devirden başlayıp 4.400 devire kadar sürdürülebilen 245 Nm tork üretiyor.

Opel Mokka X’in giriş seviyesi benzinli motoru ise 1.6 lt 115 hp; şehir içi 8.6/100 km, şehir dışı 5.6l/100 km, ortalama 6.7l/100 km; CO2 emisyonu 155g/km. Bu motor seçeneğinde sadece önden çekiş ve 5 ileri manuel vites opsiyonu mevcut.

Opel Mokka X 1.4 lt 140 hp benzinli motor; benzinli motor opsiyonlarının orta seviyesinde yer alıyor. Bu motor çeşitli şanzıman seçenekleri ile sunuluyor. Bunlar 6 ileri manuel önden çekiş (şehir içi 7.6l/100 km, şehir dışı 5.1l/100 km, ortalama 6.0 l/100 km; CO2 emisyonu 140g/km), 6 ileri manuel dört çeker (şehir için 8.3 l/100 km, şehir dışı 5.6 l/100 km, ortalama l/100 km; CO2 emisyonu 152 g/km) veya altı ileri otomatik önden çekiş (Şehir için 8.4 l/100 km, şehir dışı 5.4 l/100 km, ortalama 6.5 l/100 km; CO2 emisyonu 149g/km CO).

Opel Mokka X 2017 modeli gelişmiş sürüş sistemleri, güvenlik ve konfor özellikleri ile yeni nesil motor seçeneklerinin yanında Adaptif 4×4 (Dört Çeker) Sistemiyle de bulunduğu sınıfta oldukça dikkat çekici bir model.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Opel Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Yeni Opel Astra
Opel Corsa
Opel ADAM
Opel Kampanyası
Opel Fiyat Listesi