Opel X Modelleri

Opel X Serisi SUV Modelleri
Opel bir SUV araca sahip olmak isteyen müşterileri için farklı amaçlara yanıt veren üç model sunuyor. Opel’in X ailesi, Mokka X, Crossland X ve Grandland X modellerinden oluşuyor. Üçlünün boyutları farklı olsa da ortak noktaları da var; off-road görünümü, yüksek oturma pozisyonu, ferah görüş alanı ve gelişmiş teknolojileri.

Opel Crossland X
Crossland X Opel SUV ailesinin en küçük üyesi. Opel Meriva’nın yerini alan yeni model, günümüze kadar Avrupa genelinde 125.000 adet sipariş almayı başardı. Opel Crossland X’in öne çıkan teknolojik yenilikleri arasında ise, sürücünün gözünü yoldan ayırmadan sürüş yapmasına imkan sağlayan Head Up Display, 180 Derece Panaromik Geri Görüş Kamerası, Ön Çarpışma Uyarı Sistemi ve Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi bulunuyor. Opel Crossland X sunduğu tüm güvenlik özellikleri sayesinde 2017 yılında Euro NCAP tarafından sınıfının en güvenli modeli seçildi.

Ön tarafta seyahat edenler, Opel’in ödüllü ve AGR sertifikalı koltuklarına sahip olabiliyorlar. Opel B SUV segmentinde sertifikalı ergonomik koltukları sunan tek marka olmayı sürdürüyor. Yolcu yaşam alanındaki geniş saklama seçeneklerinin yanı sıra, Opel Crossland X koltukları katlamadan 520 litreye kadar artırılabilen bagaj kapasitesi de sunuyor. 150 mm ileri geri kaydırılabilen arka koltukları sayesinde ihtiyaca uygun şekilde daha fazla diz mesafesi ya da daha fazla bagaj alanı sağlayabiliyor. Ayrıca akıllı telefonlarını kablosuz olarak şarj etmek isteyen Opel Crossland X sürücüleri opsiyonel olarak kablosuz sarj sistemini de alabiliyor.

Opel Crossland, Ülkemizde 1.2 litre 110 hp benzinli ve 1.6 litre 102 hp dizel motor seçenekleri ile sunuluyor.

Opel Mokka X
Opel X ailesinin hikayesi 2012 yılında Opel Mokka’nın pazara sunulması ile başladı. Opel’in B SUV segmentine girişini sağlayan model satışa sunulduğu günden itibaren yoğun ilgi ile karşılandı. Günümüzde kadar Avrupa genelinde 900.000 satış adetine ulaştı. Tüm Opel X ailesi üyelerinde olduğu gibi Opel Mokka X de gelişmiş teknolojileriyle dikkat çekiyor. Adaptif Full LED Farlar, Takip Mesafesi Uyarı Sistemi, Ön Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit İhlal Uyarı Sistemi ve AGR sertifikalı ergonomik koltuklar bunlardan bazıları.

Maceracı görünümüne uyumlu şekilde Opel Mokka X opsiyonel olarak akıllı dört çeker sistemi ile birlikte sunuluyor. Sistem, anlık olarak ön ve arka aks arasında gücü 100’e 0 ya da 50’ye 50 olarak dağıtabiliyor. Sistem kalkışlarda kaymaları engellemek için ilk hareket anında da aktif hale geliyor. Sürücü debriyaja bastığında sistem devreye girerken, yola çıktıktan sonra verimlilik için tüm gücü ön tekerleklere iletmeye başlıyor. Bu noktadan itibaren sadece ıslak ya da kaygan bir zemin tespit edildiğinde dört çeker sistemi devreye giriyor.

Opel Grandland X
Opel X ailesine en son katılan üyesi Opel Grandland X aynı zamanda da ailenin en büyüğü. 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtıldıktan sonra satışa sunulan kompakt SUV modeli, şimdiden Avrupa genelinde 85.000 adetlik satış yakalamayı başardı. Geniş ve zarif görünümü kadar dinamik sürüşü ile de öne çıkan Opel Grandland X, zemin şartları ne olursa olsun güvenli ve keyifli sürüş vaat ediyor. Opsiyonel olarak sunulan IntelliGrip Antipatinaj sistemi ile yol şartları ve hava durumu ne olursa olsun etkin yol tutuşu sağlıyor.

Opel SUV ailesinin üç modelinin bir ortak yönü de Eylül 2019’dan itibaren tüm araçlar için zorunlu tutulacak Euro 6d-TEMP emisyon standartlarına şimdiden hazır olması. Bu amaçla Opel Grandland X modelinde sunulmaya başlanan yeni 1.5 litrelik 130 hp güç ve 300 Nm tork sunan motor kilometre başı saldığı 110 gr. karbondioksit ile Euro 6d-TEMP koşullarını yerine getiriyor. Yeni 8 ileri tam otomatik şanzıman ile birleştirilen yeni motorun elde ettiği tüketim değerleri ise şu şekilde açıklandı: Şehir içi: 4.7 litre/100 km, şehir dışı: 4.0 litre/100 km, ortalama: 4.2 litre/100 km.

Opel Grandland X, 1.2 litre 130 hp benzinli ve 1.5 litre 130 hp dizel motor seçenekleri ile sunuluyor. Opel X ailesi araçlar, tüm motor şanzıman seçeneklerinde Euro 6d-TEMP emisyon standartlarına uyum gösteriyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Opel Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Opel Crossland X
Opel Mokka X
Opel Grandland X
Opel Insignia Exclusive
Opel Fiyat Listesi