Pokemon Go Çılgınlığı

Pokemon GO
Nintendo’nun Pokemon Go oyunu çok kısa bir zamanda bir fenomen haline gelirken bazı tartışmaları da beraberinde getirdi. Akıllı telefonlar (smartphones) ile oynanan ve arttırılmış gerçeklik teknolojisine sahip Pokemon Go oyunu, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir milyondan fazla kişi tarafından oynanıyor, Pokemon Go şimdi Avrupa ülkelerinde de yayılıyor.

Pokemon Go nedir, nasıl oynanır ?
Mobil cihazlar için artırılmış gerçeklik teknolojisiyle çalışan bir akıllı cep telefonu uygulaması olan Pokemon Go, oyun oynarken sanal hayattan kopup gerçek hayata geçmenizi sağlıyor. Pokemon Go oyunun hızla yayılması nedeniyle başka endişeler de ortaya çıkmaya başladı. İnsanların Pokemon yakalama peşinde koşarken düştükleri, kendilerini yaraladıkları ve hatta otomobil kazalarına sebep oldukları ile ilgili haberler bulunuyor.

Pokemon Go oyununun popüler olduğu ülkelerde bazı otoyollardaki bilgilendirme tabelalarına da aracınızı kullanırken Pokemon oynamayın uyarıları yazılmaya başlandı. İngiltere ve Almanya’da resmen oynanmaya başlanan oyun nedeniyle bu ülkelerde de endişeler arttı. Pokemon Go çılgınlığı giderek yayılırken, Japon oyun devi Nintendo’nun Tokyo Borsası’ndaki hisselerinde bir hafta içinde % 76 gibi rekor seviyede değer artışı gerçekleşti.

Dünya’da popülaritesini hızla arttıran Pokemon Go oyunu uygulaması Türkiye’de henüz Google Play ve AppStore’da yerini almadı. Pokemon Go oyununun araç kullanırken veya istenmeyen kazalara neden olabilecek durumlarda oynanmasının sakıncalarına dikkat çeken pek çok haber yayınlanmış bulunuyor.

Ferrari California T
Lamborghini HURACÁN
Porsche Cayman S
Mercedes-AMG GT
Audi TT