Porsche Macan

Yeni Porsche Macan modelinin sadece yüzü dahi, soyundaki baskın spor genlerini tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor. Kaput, tekerlek davlumbazları boyunca uzanıyor. Bu, ön kısma geniş ve güçlü bir görünüm kazandırırken, 1970’lerin başlarında 24 Hours of Le Mans yarışında kırdığı mesafe rekoru 39 yıl boyunca elinden alınamayan efsanevi Porsche 917 modelini hatırlatıyor. Yeni Porsche SUV modeli Macan, 21 inç’e kadar olan ebat seçenekleriyle, Porsche Macan jantları da aynı derecede göz alıcı. Karşınızda gördüğünüz Macan modeli, fren kaliperleri ile ayırt edilebilir: S versiyonlarında gümüş renkli ve Turbo versiyonunda kırmızı. Tipik olarak Porsche. İnce LED arka lambalar, olağanüstü bir derinlik sezgisi yaratan ve tüm dikkati çeken üç boyutlu tasarımı ile eşsiz.

Porsche Macan motor seçenekleri arasında, 6 silindirli turbo dizel ve 6 silindirli çift turboşarjlı dizel bulunuyor. Yeni Porsche Macan modellerinde güç, yola aktif dört tekerlekten çekiş sistemi ile aktarılıyor. Bu sistem, sürüş dinamiği ve stabilite konusunda standartları belirler. Porsche 911 modelinde görüldüğü gibi, daha da iyi yol tutuşu ve çeviklik özellikleri için karma lastikler standart donanım olarak sunuluyor.

Standart donanım olan 7 ileri vitesli Porsche Doppelkupplung (PDK) şanzıman, güç akışında hiçbir kesinti olmaksızın, milisaniyeler içerisinde gerçekleşen motor sporları tarzında vites geçişlerini tecrübe etmenizi sağlıyor. Sistem aynı zamanda sürüş koşulları elverdiğince yakıt tüketimini ve emisyonu azaltan bir Coasting (boşta sürüş) moduna da sahip. Bunun için, otomatik Start/Stop fonksiyonu, akıllı ısı yönetimi ve verimliliği artıran daha bir çok uygulama, belirleyici bir katkı sağlıyor.

Elektronik kontrollü arka diferansiyel kilidi ile birlikte çalışan Opsiyonel Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus), arka tekerleklere olan tork dağılımını değiştirerek aracın virajlardaki çevikliğini arttırırken, yol tutuşunu ve direksiyon hakimiyetini geliştiriyor.

Porsche Macan S Diesel

Motor PDK
Silindir düzeni/sayısı 6
Motor hacmi 2.967 cm³
Motor yerleşimi Önde motor/aktif dört tekerlekten çekiş
Motor Güçü 190 kW (258 hp)
Elde edildiği devir 4.000 – 4.250 1/min
Maks. tork (Nm) 580 Nm
Elde edildiği devir 1.750 – 2.500
Sıkıştırma oranı 16,8 : 1

 

Porsche Wallpaper Galeri
Mercedes-Benz GLC Coupe
SEAT Ateca
Jaguar F-PACE
AUDI Q2